Športna nedelja: točka za Slogo Tabor, poraz Jadrana, Krasa in Vesne

4. feb. 2017 | 19:42

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Mestre - Jadran Ispem 61:58 (14:14, 30:30, 52:43)

Jadran: M. Batich 2 (-, 1:6, -), De Petris 7 (5:6, 1:4, 0:1), Daneu 2 (2:2, 0:3, 0:1), D. Batich 18 (3:3, 3:5, 3:5), Ban 18 (5:6, 5:7, 1:7), Kojanec nv, Zidarič 2 (-, 1:2, 0:2), Ridolfi 7 (-, 2:4, 1:8), Cettolo nv, Rajčič 2 (-, 1:5, 0:1). Trener: Oberdan. Izgubljene žoge: 16; pridobljene: 4; podaje: 5; skoki: 29 (20 + 9). SON: 17. PON: M. Batich.
Zmagoviti niz Jadrana se je po dveh zaporednih zmagah prekinil po napeti bitki v Mestrah. Prvi polčas je bil izredno izenačen, saj nobeni ekipi ni uspelo prevladati. Potem ko se je uvodna četrtina zaključila pri izidu 14:14, se je Jadran do najvišjega vodstva na tekmi dokopal v šesti minuti druge četrtine, ko je De Petris z dvema prostima metoma poskrbel za izid 19:25. Mestre so odgovorile s trojko, obe ekipi pa sta nato uspešno zadevali proste mete, tako da se je prvi del srečanja zaključil pri izidu 30:30. Domači so začeli silovito drugi polčas, saj so v prvih štiridesetih sekundah dosegli tri trojke in koš za dve točki, tako da so si takoj priigrali osem točk naskoka. Jadran je sicer odreagiral ter se je s košem Bana približal na točko zaostanka (44:43), Mestre pa so nato sklenile četrtino z delnim izidom 8:0, tako da so se dokopale do najvišjega vodsta na tekmi. Gostje so se nato z delnim izidom 0:8 približali do dveh točk zaostanka (60:58), ko je manjkalo 12 sekund do konca srečanja. Cucchi je tedaj zadel le enega od dveh prostih metov, poskus za tri točke Bana za izenačenje pa se je izjalovil, tako da sta dve točki ostali v Mestrah.

ŽENSKA C-LIGA
Cus Trieste –  Polet 51:39 (12:11, 27:21, 43:27)
Polet: Piccini 14, Kraus 10, Gantar 14, Mara Taučer 2, Di Lenardo 2, Croselli, Pregarc, Bogatec, Krečič, Flaiban, Stavara nv. Trener: Gerjević.
Košarkarice Poleta niso bile kos Tržačankam, katerim so kljubovale le v prvem polčasu.

ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA
Trebaseleghe - Sloga Tabor Televita 3:2 (18:25, 21:25, 25:19, 25:19, 17:15)
Sloga Tabor: Bolognesi 10, Cettolo 12, Rigonat 2, Ivanović 7, Kante 20, Katalan 15, Privileggi (L), Iaccarino 4, Pavlović 5, Princi 0, Umek, Juren. Trener: Čuturič.
V državni B-ligi je Sloga Tabor Televita odigrala odlično in iztrgala točko favorizirani ekipi iz Veneta. Čuturičevi fantje so vodili z 2:0. Nato so popustili in gostitelji so uspeli uprizoriti preobrat.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Gemonese - Kras Repen 3:0 (1:0)
Kras: Dagnolo, Salkič, Milan, Simeoni, Spetič, Carlevaris, Maio, Tomizza, Smrtnik, Sgorbissa (od 65. Kocman), Stančič. Trener: Kneževič.
Kras je na težkem gostovanju v Guminu ostal praznih rok. »Nismo bili slabši od Gemoneseja, ki je v glavnem igral z dolgimi podajami. Mi smo skušali zadržati žogo pri tleh, kar pa nam je na razmočenem igrišču povzročalo težave,« je po tekmi dejal predsednik Krasa Goran Kocman. Domačini so vse tri zadetke dosegli v protinapadu.

Vesna - Virtus Corno 2:3 (1:2)
Strelca: 2. Menichini; 75. Inchiostri
Vesna: Carli, G. Kerpan, Potenza, Male, Disnan, Avdić, Sammartini (Inchiostri), Marocco, Menichini, Tuan (Venturini), A. Kerpan. Trener: Sandrin.
Kljub številnim priložnostim za gol je Vesna ostala praznih rok. Zmage se je veselil Virtus Corno, ki je zmagoviti gol dosegel v 85. minuti. Vesna je povedla že po dveh minutah. Gostje so v prvem polčasu najprej izenačili in nato še povedli. V drugem polčasu je gol za 2:2 dosegel Inchiostri. Tekme pa še ni bilo konec in sledil je epilog, ki ni bil po godu kriški enajsterici.

PROMOCIJSKA LIGA
Primorec - Juventina 4:4 (2:1)
Strelci: 3. in 18. Ruzzier, 40. Sant; 48. Gileno, 65. Sant, 67. Antonutti, 90. Zacchigna, 94. R. Nardella 11-m
Primorec: Bonin, Rocca, Cudicio, Rihter, Muccio Crasso, Vesnaver, Iadanza (Farosich), Gileno (Grego), Zacchigna, Davanzo, Ruzzier. Trener: Esposito.
Juventina: Bon, Iansig, Scrazzolo, Racca, Antonutti, Zorzut (Bardini), Novati (Morsut), Madonna, Sant, R. Nardella, Predan. Trener: Sepulcri.
Rdeč karton: 93. Cudicio.
Na razmočenem trebenskem igrišču so neštevilni gledalci videli kar osem golov. Večina od teh je padla v drugem polčasu. Po prvem delu je Primorec vodil z 2:1. Nogometaši trebenskega društva so začeli zelo napadalno in so goste iz Štandreža postavili v škripce z goloma Ruzzierja. Pred odmorom je Juventina uspela zmanjšati zaostanek s Santom. V drugem polčasu je Primorec znova uspel premagati vratarja Bona. Okrog dvajsete minute pa so gostje, ki so danes igrali s črnimi dresi, dvakrat premagali domačega vratarja Bonina. Še najbolj napete so bile zadnje minute. Primorec je uspel četrtič povesti. V 94. minuti pa nova hladna prha za domačine: Cudicio je na golovi črti branil z roko. Prislužil si je rdeči karton in sodnik je pokazal na belo točko, s katere je bil natančen Nardella. Na vrhu lestvice je Ronhci zmagal in povečal prednost pred Juventino. Po zadnjem krogu pa je Primorec zadnji na lestvici, saj je Costalunga zmagala.

1. AMATERSKA LIGA
Cormonese – Mladost 4:2 (2:2)
Strelca: 4. M. Peric, 32. Mainardis
Mladost: Peressin (Ballerino), Papais, Di Bert, Kogoj, Marušič, Iodice, S. Furlan, Ferletič, M. Peric, Mainardis (A. Cadez), Milič (Sangalli). Trener: Vosca.
Potem ko je v prvem polčasu dvakrat povedla, je Mladost izgubila v gosteh tudi proti Cormoneseju. Domači so takoj odgovorili na zadetka Maura Perica in Micheleja Mainardisa, v drugem polčasu pa so odlično izkoristili obe priložnosti za gol, medtem ko je Mladost, kljub dobri predstavi, bila nezbrana pri zaključevanju.

Primorje - Chiarbola 3:1 (1:1)
Strelci: 30. Metullio; 60. Chierini, 80. Semani
Primorje: Manosperti, Pacherini, Cerar, Delvecchio (Zancola), Furlan, Benvenuto (Rooney), Metullio, Semani, Danieli, Chierini, Romano (Pezzullo). Trener: Ravalico.
Primorje je z odlično predstavo v drugem polčasu premagalo trdoživo Chiarbolo, ki je na proseški Rouni povedla po samih dveh minutah igre. V prvem polčasu je nato izenačil Metullio, ki je nato zgrešil tudi najstrožjo kazen. V drugem polčasu so se rumeno-rdeči razigrali in strli odpor gostov. Primorje je po današnjem krogu prvi na lestvici, saj je Romans Medea doma izgubil s 3:2 proti tržaški ekipi S. Andrea.

Sovodnje – Muglia 2:1 (1:0)
Strelca: 10. Švigelj, 80. Čavdek
Sovodnje: Fabricijo, Petejan, Filej, Stergulz, Bernardis, S. Tomsič, Vanzo (De Matteo), Čavdek, Vizintin, Černe (Komjanc), Švigelj (Klančič). Trener: Cijan.
Sovodnje so osvojile tri zlata vredne točke v boju za obstanek. Domači so takoj povedli z zadetkom Šviglja in prednost upravljali vse do 78. minute. Tedaj je Muglia izenačila po zaslugi protinapada, Sovodnje pa so takoj odreagirale, saj je dve minuti kasneje Čavdek poskrbel za zelo lep zadetek, ki je bil naposled tudi odločilen.

Zarja - Isontina 2:1 (1:0)
Strelca: 8. F. Bernobi; 75. Zucchini
Zarja: Francesco Aiello, Varglien, Markovič, Spadaro, Norante, Federico Aiello, Pepelko, Zucchini (Matera), Marocco (R. Bernobi), Racman, F. Bernobi. Trener: Petagna.
Z zmago proti Isontini je Zarja ubranila tretje mesto na lestvici. Gostitelji so povedli že v osmi minuti s Francescom Bernobijem, ki je izkoristil podajo Zucchinija. V drugem polčasu so izenačili gostje s pomočjo najstrožje kazni, ki jo je zakrivil Varglien. Reakcija Zarje je bila takojšnja: štiri minute kasneje so Petagnovi fantje znova vodili. Zadetek je dosegel Zucchini po Racmanovi podaji.

2. AMATERSKA LIGA
Breg - Audax 0:2 (0:0)
Breg: Karan, Calabrese, Marchetti (Madrusani), Bolcich, Spinelli, Belladonna (Simić), M. D’Alesio, Džinić, L. Nigris, D. D’Alesio (Martini), S. Nigris. Trener: Lacalamita.
Rdeč karton: Džinić (dvojni opomin).
Breg je tokrat storil korak nazaj. Varovanci trenerja Lacalamite so igrali pod svojimi sposobnostmi in so zasluženo izgubili. Gostje so oba zadetka dosegli v drugem polčasu.

3. AMATERSKA LIGA
Gaja - Villanova 3:1 (1:1)
Strelca: 8. Saule; 65. Saule, 80. Torcello.
Gaja: Bairami, Vidoni, Chinnici, Palermo, Casertano, Lauro, Torcello (Spena), Ferluga, Saule, Mosetti, Mania (Maschietto). Trener: Venanzi.
Gaja je zasluženo premagala Villanovo. Zmaga pa bi lahko bila še bolj čista, če ne bi gostitelji v prvem polčasu zgrešili cel kup lepih priložnosti.