Iskanje

Dragićeva odlična predstava ni bila dovolj

20. apr. 2018 | 9:36
Dark Theme

Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić je z ekipo Miami Heat moral priznati premoč Philadelphii 76ers. Na tretji tekmi prvega kroga končnice severnoameriške lige NBA so bili gosti boljši s 128:108, pa čeprav je Dragić v 27 minutah prispeval 23 točk, osem podaj, dva skoka in ukradeno žogo za ekipo s Floride.Pri Philadelphii je kamerunski center Joel Embiid prav tako dosegel 23 točk, Hrvat Dario Šarić je ob sedmih skokih prispeval dve manj, prav tako tudi Italijan Marco Belinelli, 19 točk, 12 skokov in sedem podaj pa je dodal avstralski organizator igre Ben Simmons. Philadelphia v zmagah vodi z 2:1, ekipi pa igrata na štiri zmage.
Na tej tekmi je bila ključna zadnja četrtina, ki so jo 76ers dobili s kar 32:14. Junak tekme je bil Embiid, ki se je vrnil po desetih tekmah odsotnosti. Zaigral je z obrazno masko, s katero je imel kar nekaj težav, a jih je prebrodil z odliko.
Naslednja tekma bo že v soboto, znova v Miamiju.
V zahodni konferenci pa so si New Orleans Pelicans in Golden State Warriors priigrali že vodstvo s 3:0. Pelikani so s 119:102 ugnali Portland Trail Blazers, bojevniki pa so v gosteh s 110:97 odpravili San Antonio Spurs, ki ga je vodil pomočnik trenerja Ettore Messina.