Športna nedelja: Jadran uspešen, Sloga Tabor, Vesna in Kras KO

25. nov. 2017 | 16:17

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran Ispem - Codroipese 56:53 (14:11, 23:32, 44:44)
Jadran: M. Batich 2 (-, 1:4, 0:5), De Petris 20 (6:6, 8:13, -), Malalan 2 (-, 1:2, -), Daneu 9 (-, 3:7, 1:2), Ban 11 (4:6, 2:6, 1:6), I. Gregori nv, Zidarič 4 (2:2, 1:2, 0:1), Ridolfi 5 (1:2, 2:6, 0:3), Cettolo 3 (-, -, 1:3), Rajčič 0 (-, 0:1, -), Laurencic nv, G. Terčon nv. Trener: Dean Oberdan. Skoki: 40 (29 + 11); podaje: 18; izgubljene žoge: 12; pridobljene: 9. SON: 15.
Po zelo napetem dvoboju je Jadran Ispem osvojil deželni derbi proti Codroipeseju in ga tako prehitel na lestvici. Po izenačenih uvodnih minutah si je združena ekipa priigrala rahlo prednost pred koncem prve četrtine, ko je vstop na igrišče Ridolfija razživel igro domačih. Codroipiese je nato začel drugo četrtino s tremi zaporednimi trojkami, najvišji naskok pa je dosegel tik pred glavnim odmorom. Jadran pa je sanjsko začel drugi polčas, saj je z agresivno obrambo in delnim izidom 10:0 zopet povedel. Naslednje minute so bile zelo izenačene. Codroipese je minuto pred koncem vodil z 52:53. Tedaj je pomemben koš zadel tokrat neustavljivi De Petris (20 točk in 12 odbitih žog), Jadran pa je minimalno vodstvo ohranil do konca in se je tako veselil četrte letošnje zmage.

ŽENSKA C-LIGA
Concordia – Polet 99:41 (35:3, 63:21, 80:31)
Polet: Croselli, Orel 4, Pregarc 1, Danev 4, Perčič 10, Krečič 2, Peppi, Daneu 6, Lella 5, Vernia, Zettin 2, Di Lenardo 7. Trener: Gerjevič. Pet osebnih napak: Krečič.
Prva četrtina je bila usodna za Polet, ki je nastopil brez glavne organizatorke igre Mateje Piccini. V uvodnih 10 minutah so prejele kar 35 točk, dale pa samo tri, in še to s prostimi meti.

ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA
Sloga Tabor Televita - Valsugana 0:3 (17:25, 19:25, 20:25)
Sloga Tabor Televita: Bolognesi 20, Cettolo 3, Iaccarino 7, Ivanović 8, Princi 0, Vattovaz 3, Čavdek (L1), Agnello (L2), Antoni 1, Biribanti 0,  Collarini, D' Orlando 2, Rimbaldo 1, Umek 0. Trener Gregor Jerončič.
Slogaši so tekmo izgubili že pred prvim sodnikovim žvižgom, saj enostavno niso mogli sprejeti dejstva, da morajo nastopiti krepko okrnjeni, brez dveh bistvenih elementov, kot sta kapetan Kante in Biribanti, ki sta oba poškodovana. Kante je bil med tekmo na tribuni, Biribanti je za trenutek stopil na igrišče v drugem setu, a so bile bolečine prehude in se je takoj vrnil na klop.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Virtus Corno - Kras Repen 3:1 (1:0)
Strelec za Kras: 65. Germani (1:1)
Kras Repen: D'Agnolo, Simeoni, Ciave, Radujko, Hadžić, Pagliaro (45. Juren), Maio (55. Germani), Parola, Klančič, Grujić, Stanich. Trener: Kneževič.
Kras je po domači zmagi tokrat v gosteh znova okusil grenkobo poraza. Koren ostaja za rdeče-bele začaran. Gostitelji so v prvem polčasu povedli z Grionom. V drugem polčasu je Kras reagiral in uspel izenačiti. Zadetek je dosegel Germani, ki je zamenjal Maia. V zadnjih desetih minutah pa sta bili za Kras usodni napaki v obrambi.

PROMOCIJSKA LIGA
Primorje - Tolmezzo 1:0 (0:0)
Strelec: 77. Miot
Primorje: Modesti, Casseler, Castellano, Gerbini, Miot (84. Lapaine), Benvenuto, Lizzul (45. Tonini), Lo Perfido (49. Zubin), Danieli, Girardini (71. Millo), Metullio (65. Lombardi). Trener: Ravalico.
V taboru Primorja so vedeli, da je Tolmezzo trd oreh. Tekma na Rouni je bila izenačena, na koncu pa so se novih treh veselili nogometaši Primorja, za katere je zmagoviti gol zadel Miot.

Sistiana Sesljan - Pro Cervignano 0:0
Sistiana Sesljan: Kosuta, Del Bello, Petracci, Farosich (Disnan), Sessi, Donato, Podgornik, Bossi, Cannone (Sammartini), Miklavec, Menichini. Trener: Musolino.
Ekipa iz Vižovelj je solidnemu Pro Cervignanu odščipnila pomembno točko. Tekma je bila dopadljiva. Musolinovi varovanci so dokazali, da lahko letos stopijo na prste tudi najboljšim na lestvici.

Tarcentina - Juventina 1:1 (0:1)
Strelec za Juventino: 20. Kerpan
Juventina: Stergulc, F. Marini, Innocenti (Dragosavljević), Racca, N. Marini, Zorzut (Radev), Hriberšek, Kožuh, Madonna, Dornik, Kerpan (Copetti). Trener: Nicola Sepulcri.
Po dobri predstavi se Juventina iz Čente vrača le s točko. Potem ko so gostje na začetku srečanja zadeli prečko z Dornikom, jih je popeljal v vodstvo najmlajši igralec na igrišču Kevin Kerpan (letnik 2000), ki je z lepim strelom v 20. minuti premagal nasprotnikovega vratarja. Tarcentina pa je izenačila v 4. minuti drugega polčasa z Righinijem. Zaradi poškodbe sta morala nato predčasno zapustiti igrišče Innocenti in Zorzut. Kljub temu je Juventina še napadala, v končnici je Dornik zadel vratnico, sodnik je razveljavil zadetek Copettija, spregledal pa je tudi enajstmetrovko v korist gostov, ki so se morali tako zadovoljiti z remijem.

Valnatisone - Vesna 5:2 (2:1)
Strelec za Vesno: Gajšek 35. in 80.
Vesna: Zucca, Bevilacqua, Ravalico, A. Kerpan, G. Kerpan, Zlatič, Gajšek, Vasquez, Antonič (72. Inchiostri), Zatkovič, Rodič (75. Maggiore). Trener: Soavi.
Rdeč karton: Zlatič 46.
Kriza Vesne se nadaljuje. Nogometaši kriškega kluba so se praznih rok vrnili domov tudi iz Špetra Slovenovega. Gostitelji so povedli že v prvi minuti. Po dvajsetih minutah pa je bil izid 2:0. Vesna je nato reagirala in zmanjšala zaostanek z Gajškom. Do konca polčasa bi Vesna lahko tudi izenačila, saj se je večkrat nevarno približala vratom Valnatisoneja. V prvi minuti drugega dela ključ tekme: sodnik je dosodil najstrožjo kazen domačinom in izključil Zatkoviča. V desetih minutah je bil izid že 5:1. Častni drugi gol je Vesna zadela deset minut pred koncem tekme.

1.AMATERSKA LIGA
Primorec - Mladost 0:1 (0:0)
Strelec: Comar 65.
Primorec: Sorrentino, De Leo, Cudicio, Školnik, Frangini, Tuberoso, Dicorato, Grego, Mariones (81. Procacci), Caselli (57. Iadanza), Krasniqi (62. Piras). Trener: De Sio.
Mladost: Ballerino, Patessio, Comar, R. Furlan (89. Sarr), Candusso, Iodice (23. E. Cadez), Sangalli (86. A. Milič), Tabai, Simeone, Mainardis (55. A. Cadez), S. Furlan (62. M. Ferletič). Trener: Caiffa.
Rdeči kartoni: Tuberoso, Školnik, Grego, Iadanza.
Po nezanimivem prvem polčasu, ko je ob začetnem sodnikovem žvižgu na trebenski tribuni »zmrzovalo« le 15 gledalcev (na koncu jih je bilo morda dvakrat toliko, okrog 30), se je tekma razživela v drugem delu. Po četrt ure gostje niso izkoristili najstrožje kazni: Riccardo Furlan je zgrešil enajstmetrovko. Drugo najstrožjo kazen so gostje zgrešili v 80. minuti, ko je bil nenatančen Patessio. Mladost je v dvanajstih krogih zgrešila vse štiri penale. Pet minut kasneje so rdeče-plavi vseeno uspeli povesti. V polno je zadel Comar. Nato so postajali gostitelji iz minute v minuto vse bolj živčni. Sodnik je v desetih minutah štirikrat potegnil rdeči karton iz žepa. Primorec je srečanje končal s sedmimi nogometaši.

Villesse - Zarja 0:1 (0:0)
Strelec: 51. Tarable
Zarja: Bernabich, Franco, Spinelli, Varglien, Bečaj, Ilić (Spadaro), Tarable, Cottiga, R. Bernobi (F. Bernobi), Cepar (Mattera), Racman (Segulin). Tener: Campo.
Zarja se je iz Vileša vrnila s celotnim izkupičkom. Odločilni zadetek je na začetku drugega polčasa zadel Tarable po Racmanovi podaji.

2. AMATERSKA LIGA
Sovodnje - Cormonese 0:0
Sovodnje: Fabricijo, Altran, Falcone, Petejan, Galliussi (Piva), S. Tomsič, Ribolica, Milatović, Lutman, Černe (Noto), Visintin (Trevisan). Trener: Simon Feri. Proti močnemu Cormoneseju so Sovodnje osvojile točke, zaslužile pa bi kaj več. V prvem polčasu se je dvakrat izkazal vratar gostov, najbolj zrelo priložnost pa je zapravil Jason Visintin v 55. minuti, ko je odlični nasprotnikov vratar odbil njegovo enajstmetrovko. Ko je dosodil najstrožjo kazen, je sodnik med drugim izključil gostujočega nogometaša, domači pa niso izkoristili številčne premoči.

Breg - Roianese 0:0
Breg: Parovel, Bampi, Pischianz (Madrussani), Spinelli, Belladonna, Selaković (Pedroza), Daris, M. D’Alesio, D. D’Alesio, L. Nigris (Scheriani). Trener: Lacalamita.
Breg bi tokrat lahko odnesel kaj več kot samo točko. Lacalamitovi nogometaši so zadeli dve vratnici in ustvarili številne priložnosti za gol.

3. AMATERSKA LIGA
Mossa - Gaja 2:0 (0:0)
Gaja: Gesmundo, Carli, Spena, Palermo, Freddiani, Miniussi, Iurissevich (Mosetti), Čubej (Tuccio), Saule (Canziani), Ferluga, B. Sovic. Trener: Venanzi.
Gaja se je po nekaj uspešnih krogih tokrat vrnila domov brez osvojene točke, četudi bi si zaslužili kaj več. Oba gola sta padla v drugem polčasu.