Ponedeljek, 20 maj 2024

Roglič takoj oblekel rdečo majico

Slovenski kolesarski as po pričakovanju zmagal na uvodni preizkušnji 76. dirke po Španiji

Burgos |
14. avg. 2021 | 21:30

Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič je zmagovalec uvodne preizkušnje dirke po Španiji. Enaintridesetletni Kisovčan je v vožnji na čas v Burgosu za šest sekund ugnal drugega Španca Alexa Aranburuja, tretji pa je bil še en Slovenec Jan Tratnik, zaostal je osem sekund. Trasa je bila razgibana, po startu pred katedralo v Burgosu se je v prvem delu dvigala do Alto de Castille (1,2 km/7,1 %). Nato pa po krajšem spustu nadaljevala po ravnem terenu nazaj do katedrale.

S 7,1 km dolgo preizkušnjo je najhitreje opravil Roglič (Jumbo-Visma), ki je edini premagal dolgo najboljši čas domačina Aranburuja (Astana-Premier Tech). Njemu se je sprva najbolj približal Tratnik (Bahrain Victorious). Kolumbijec Egan Bernal (Ineos Grenadiers), ki ga stavnice uvrščajo na mesto drugega favorita za Rogličem, je bil 46. z zaostankom 27 sekund.

Jutri bo na vrsti druga etapa od Caleruege do Burgosa (166,7 km), ki bo bržčas namenjena sprinterjem.