Ilka Štuhec je bila deseta

Švica |
17. feb. 2024 | 12:06
Dark Theme

Italijanska smučarka Marta Bassino je zmagovalka sobotnega smuka za svetovni pokal v Crans Montani. Italijanka je v slogu njene poškodovane rojakinje Sofie Goggie z napadalno vožnjo močno prehitela najboljše tekmice za svojo prvo smukaško zmago v karieri. Na drugo mesto se je uvrstila italijanska smučarka Federica Brignone, tretja je bila Švicarka Lara Gut-Behrami. Slovenka Ilka Štuhec je bila dan po osvojenem devetem mestu tokrat deseta.

Največje presenečenje dneva je pripravila smučarka iz Bosne in Hercegovine Elvedina Muzaferija, ki je s startno številko 28 osvojila četrto mesto (+1,22). Varovanki slovenskega trenerja Aleša Brežavščka je še do spodnjega dela proge sicer kazalo, da bi se lahko zavihtela celo na zmagovalni oder, a je v zaključku izgubila 80 stotink in se morala zadovoljiti s četrtim mestom.