Sobota, 27 april 2024

Jan Tratnik do največje zmage v karieri

Štiriintridesetletni Idrijčan je kot prvi Slovenec osvojil belgijsko enodnevno klasiko Omloop Het Nieuwsblad

24. feb. 2024 | 16:32

Slovenski kolesar Jan Tratnik (Visma Lease a Bike), ki je ravno včeraj dopolnil 34 let, je v velikem slogu osvojil zmago na uvodni klasični dirki letošnje sezone. Kot prvi Slovenec je slavil na belgijski enodnevni dirki Omloop Het Nieuwsblad. Tokratna že 79. izvedba klasike, ki jo zaznamujejo številni s kockami tlakovani odseki, se je začela v flamskem mestu Gent in se po 202 kilometrih končala v Ninoveju. Tratnik je na cilju za tri sekunde ugnal Nemca Nilsa Politta (UAE Team Emirates), tretji pa je bil z osmimi sekundami zaostanka belgijski zvezdnik in Tratnikov moštveni kolega Wout van Aert, ki je bil najboljši v sprintu glavnine. Tratnik je odločilni napad izvedel približno 20 km pred ciljem in izkoristil premoč Visme, ki je večino dirke narekovala ritem.