Dončić prispeval 41 točk za sedmo zaporedno zmago Dallasa

V dvorani American Airlines Center so ugnali Phoenix Suns s 123:113

ZDA |
23. feb. 2024 | 15:20
Dark Theme

Slovenski košarkarski zvezdnik v ligi NBA Luka Dončić je blestel na prvi tekmi Dallas Mavericks po premoru za tekmo zvezd All-Star. Štiriindvajsetletnik je bil z 41 točkami prvi mož zmage nad Phoenix Suns s 123:113, v dvorani American Airlines Center je v 38 minutah na parketu dodal še devet skokov, 11 podaj in tri ukradene žoge.

Dončić je malo pred koncem tekme prejel udarec v obraz, ko ga je nehote klofnil Grayson Allen. Udarec je poleg bolečine poskrbel za nekaj sivih las na klopi Dallasa zlasti zaradi njegovega nedavno zlomljenega nosu, zaradi katerega je izpustil nekaj tekem, nato pa igral z zaščitno obrazno masko. A Slovenec je le otresel z glavo in tekmo odigral do konca.

To je bila za košarkarje Dallas izenačena rekordna, sedma zmaga v nizu v sezoni, s katero so Phoenix v neposrednem dvoboju izrinili s šestega mesta v zahodni konferenci. Dobro je igral tudi drugi zvezdnik Dallasa Kyrie Irving, ki je k zmagi dodal 29 točk.

Pravzaprav se je Dallasov zmagoviti niz začel, ko se je Irving vrnil po zvinu palca. Mavericks so bili to sezono brez Dončića ali Irvinga ali obeh na 27 tekmah zaradi poškodb. Njun sedmi zaporedni skupni nastop se je ujemal s prejšnjim zmagovitim nizom.

Naslednja tekma Dallas čaka v nedeljo v Indianapolisu, ko se bo pomeril z Indiana Pacers.

Srbski zvezdnik Nikola Jokić pa je ob zmagi Denverja nad Washingtonom s 130:110 dosegel nov rekord. Postal je šele tretji igralec v zgodovini prvenstva NBA, ki mu je uspel trojni dvojček proti vsem ekipam, proti katerim je igral.

Jokić je tekmo končal z 21 točkami, 19 skoki in s 15 podajami.