Nedelja, 28 april 2024

Caterina Sinigoi do najboljših FIS točk v karieri

Nabrežinska alpska smučarka je na slalomski tekmi v avstrijskem Sankt Michaelu je osvojila 3. mesto

9. feb. 2024 | 20:28

Alpska smučarka Caterina Sinigoi je danes prišla do novega zelo dobrega rezultata, s katerim je dosegla sploh najboljši točkovni izkupiček v karieri. Na slalomski tekmi v avstrijskem Sankt Michaelu je osvojila 3. mesto, kar ji je navrglo 28,36 FIS točke. Pred tem se je le enkrat spustila pod mejo 30 točk, in sicer januarja s 4. mestom (29,10 točke) v Weissenseeju.

Dvajsetletna Nabrežinka je za zmagovalko Julio Flatshcer iz Avstrije zaostala za 71 stotink sekunde, druga pa je bila še ena domača predstavnica Maria Niederndorfer (+ 0,17). Sinigoi (članica SK Gorica in SK Devin) je v boju za stopničke za dve desetinki ugnala članico slovenske B-reprezentance Niko Tomšič

V minulih dneh je dobro nastopila še ena smučarka SK Devin, Beatrice Rosca. Dvajsetletna Tržačanka je v veleslalomih serije Gran Premio Italia v Folgarii včeraj osvojila 5. mesto (33,65 FIS točke), danes pa je bila osma (32,96).