Dark Theme

KOŠARKA
C-LIGA GOLD
Falconstar - Jadran Ispem 76:84 (22:20, 40:38, 57:53, 70:70)
Jadran: M. Batich 18 (8:8, 2:8, 2:5), Gregori 0 (-, 0:1, -), De Petris 21 (3:4, 9:13, -), Malalan 3 (1:2, 1:3, 0:1), Daneu 19 (4:10, 6:10, 1:3), Zidarič 2 (-, 1:2, -), Cettolo 0 (-, 0:1, 0:1), Rajčič 0 (-, -, 0:3), Laurencic nv, G. Terčon nv, Ban 21 (4:4, 4:5, 3:5), Ferfolja nv. Trener: Dean Oberdan. Skoki: 40 (31 + 9); podaje: 9; izgubljene žoge: 17; pridobljene: 9. SON: 18. PON: Daneu.
Jadran je v Tržiču proti Falconstarju po razburljivi tekmi nanizal peto zaporedno zmago v C-ligi gold. Derbi je bil vseskozi izenačen in napet, kot se za tovrstne dvoboje spodobi. V prvem polčasu sta v Jadranovem dresu blestela Borut Ban, ki je v 13 minutah prispeval 13 točk, in Carlo De Petris: (14 točk in 5 skokov v 20 minutah). Domačim je manjši beg uspel na začetku zadnje četrtine predvsem po zaslugi slovenskega košarkarja Tima Škerbca. Jadran je nato izenačil in imel pri izidu 70:69 priložnost za zmago, De Petris pa je zadel le prvega od dveh prostih metov. Zmagovalca je tako določil podaljšek. V dodatnih petih minutah so bili košarkarji Jadrana bolj zbrani in so iz Tržiča zasluženo odnesli novi točki. Naj omenimo, da sta Matija Batich in Carlo De Petris odigrala vseh 45 minut, poleg omenjenih košarkarjev pa se je v napadu izkazal tudi Aleksander Daneu.