Športna nedelja: uspeh Jadrana, poraza Krasa in Primorja

9. dec. 2017 | 19:22

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran Ispem - Mestre 82:65 (17:17, 39:34, 53:47)
Jadran: M. Batich 22 (6:6, 2:3, 4:9), Cettolo 2 (-, 1:3, -), De Petris 20 (4:5, 8:12, -), Daneu 10 (-, 5:8, 0:2), Ban 11 (5:5, 3:9, -), I. Gregori 0 (-, 0:1, -), Zidarič nv, Ridolfi 6 (3:7, 0:3, 1:5), Malalan 6 (3:6, 0:2, 1:1), Rajčič 5 (-, 1:3, 1:3), Laurencic 0 (-, -, -), G. Terčon 0 (-, -, -). Trener: Dean Oberdan. Skoki: 42 (28 + 14); podaje: 17; izgubljene žoge: 12; pridobljene: 9. SON: 19.
Jadran Ispem je vknjižil novo dragoceno zmago v C-ligi gold. Po zelo izenačeni prvi četrtini so si Mestre v drugi četrqtini priigrale pet točk prednosti. Domači pa so takoj odreagirali in zopet povedli s trojko Rajčiča (26:24). Uspešna igra združene ekipe se je nadaljevala, saj so se Ban in soigralci dokopali do najvišje prednosti na tekmi pri izidu 35:27. Po povratku iz slačilnic pa je prišlo do reakcije Mester, ki so povedle pri izidu 41:42, kar je prisililo trenerja Deana Oberdana, da zaprosi za minuto odmora. »Time out« se je obrestoval, saj je Jadran spet povedel, vodstva pa ni izpustil do konca dvoboja, tako da se je veselil novega zasluženega para točk, s katerim se je zopet približal mestom, ki vodijo v končnico prvenstva. Naj tokrat izpostavimo sijajni predstavi Matije Baticha in De Petrisa, ki sta prispevala po 22 in 20 točk, Matija Batich pa je za las zgrešil trojni trojček, saj je v statistiko vpisal tudi 9 skokov in 8 podaj.

ŽENSKA C-LIGA
Polet - Ginnastica Triestina U20 70:58 (17:13, 33:26, 55:34)
Polet: Croselli 4, Orel 2, Pregarc 13, Danev, Piccini 2, Sosič, Krečič 4, Gantar 7, Lella 7, Vernia 11, Zettin 10, Di Lenardo 10. Trener: Mario Gerjević.
Košarkarice Poleta so po izenačenem prvem polčasu v drugem delu srečanja strle odpor mlade ekipe Ginnastica Triestina U20 in so se tako veselile novih dveh točk. Prelomna je bila tretja četrtina, ko so si igralke trenerja Gerjevića priigrale 25 točk prednosti. Naj tokrat izpostavimo brezhiben strelski večer Nike Pregarc, ki je zadela vseh pet poskusov za dve točki in edini poskus izza črte 6,75 m, ter odlično predstavo Janine Krečič.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Torviscosa - Kras Repen 5:0 (3:0)
Kras: D'Agnolo, Cislariu, Ciave, Hadžić, Parola, Radujko, Maio, Kocman (Simeoni), Germani (Dulić), Grujič, Klančič (Juren). Trener: Radenko Kneževič.
Rdeči karton: 60. Hadžić
Repenski Kras je v Torviscosi doživel že sedmi poraz v zadnjih osmih krogih. Dvoboja je bilo v bistvu konec že po prvem polčasu. Četrtouvrščena Torviscosa je povedla v deveti minuti, drugi gol je dosegla v 25. minuti, tik pred odmorom pa se je dokopala še do tretjega zadetka in dejansko zapečatila srečanje. Trener Kneževič je na začetku drugega polčasa Klančiča nadomestil z Jurnom. Učinek se ni spremenil, za nameček pa je moral zaradi rdečega kartona v 60. minuti igrišče zapustiti Hadžić. Torviscosa je v 80. minuti in 92. minuti dosegla še četrti in peti zadetek, tako da je Kras tudi tokrat ostal praznih rok, položaj na lestvici pa je vse bolj zaskrbljujoč.

PROMOCIJSKA LIGA
Aurora - Juventina 1:0 (1:0)
Juventina: Braini, F. Marini, Ormelese (Kerpan, Copetti), Racca, N. Marini, Popovič (Radev, Della Ventura), Hriberšek, Kožuh, Dragosavljević (Innocenti), Dornik, Madonna. Trener: Nicola Sepulcri.
Aurora je premagala Juventino, ki pa se je morala v Premariaccu sprijazniti z dvema novima poškodbama. V Štandrežu res nimajo sreče. Tokrat so morali tekmo proti Aurori prekiniti v  30. minuti prvega polčasa zaradi hude poškodbe Ormeleseja, ki naj bi si po prvih informacijah zlomil golenico in mečnico. Nogometaša so odpeljali z rešilnim vozilom, podobno poškodbo pa je pred nekaj tedni na štandreškem igrišču utrpel Veljković. Pred tem se je v 20. minuti poškodoval Popovič, v isti minuti pa je Aurora povedla. Zadetek je bil odločilen, saj je nato Juventina odreagirala, ni pa ji uspelo premagati nasprotnikovega vratarja, tako da se belo-rdeči vračajo domov sklonjenih glav in z vse manj razpoložljivimi nogometaši.

Costalunga - Vesna 1:1 (0:1)
Strelca: 13. A. Kerpan, 64. Zetto
Vesna: Zucca, Bevilacqua, Nabergoj, A. Kerpan, G. Kerapn, Renar, Gajšek (Inchiostri), Vasquez, Zatković, Božičič, Rodič. Trener: Paolo Soavi.
Po lepi zmagi v prejšnjem krogu je Vesna osvojila dragoceno točko v gosteh proti višjeuvrščeni Costalungi. Gostje so srečanje uspešno začeli, saj so povedli v 13. minuti z zadetkom Alberta Kerpana. Vesna bi nato lahko povedla na začetku drugega polčasa, a je Zatkovićev strel odbila prečka. Nato se je opogumila Costalunga, ki je sama zadela prečko, nato pa je v 64. minuti izenačila z Zettom. Ekipi si do konca nista priigrali večjih priložnosti za zadetek. Remi je najverjetneje najbolj pravičen izid, saj je Vesna prikazala boljšo igro v prvem delu srečanja, Costalunga pa v nadaljnjih 45 minutah.

Pro Romans Medea - Primorje 1:0 (0:0)

Strelec: 48. Boaro
Primorje: Bossi, Miot, Millo (Castellano) Metullio (Casseler), Lapaine, Benvenuto, Lo Perfido (Girardini), Tomizza, Zubin, Lombardi, Tonini. Trener: Davide Ravalico
Ekipa Pro Romans Medea je Primorju zadala drugi zaporedni poraz, nogometaši trenerja Ravalica pa so že četrtič izgubili v letošnjem prvenstvu. Za nameček je Pro Gorizia zmagala, tako da zaostaja sedaj Primorje že šest točk, v prihodnjem krogu pa se bosta ekipi spopadli med seboj. Domači so se po izenačenem prvem delu srečanja dokopali do vodstva takoj po povratku iz slačilnice. Primorje je nato odreagiralo, Miot, Zubin in Castellano pa niso imeli sreče pri zaključevanju.

Sistiana Sesljan - Fulgor 1:3 (0:1)
Strelci: 41. Potti, 53. Sessi (ag), 61. Tawgui, 74. Potti
Sesljan: Košuta, Crosato, Tawgui, Farosich, Sessi, Del Bello, Pocecco (Sammartini), Bossi, Cannone, Miklavec, Menichini (Petracci). Trener: Alessandro Musolino.
Sistiana Sesljan je izgubil proti Fulgorju, ki je na lestvici na predpredzadnjem mestu prehitel Vesno. Gostje so povedli tik pred koncem prvega polčasa, podvojili pa so v 53. minuti po zaslugi avtogola Sessija. Domači so nato odreagiral in zmanjšali zaostanek v 61. minuti, ko je bil uspešen Tawgui. Dvoboj je dokončno zapečatil zadetek Pottija, ki se je v 74. minuti še drugič vpisal med strelce.

1. AMATERSKA LIGA
Ruda - Mladost 2:1 (2:0)
Strelec za Mladost: 67. Simeone
Mladost: Ballerino, Patessio (Milič), Comar (E. Cadez), Mainardis, Candusso, Iodice, S. Furlan (Colja), Tabai, Simeone, Ferletič, Sarr (Sangalli). Trener: Stefano Caiffa.
Rdeči karton: 75. Mainardis
Mladost je proti Rudi doživela peti poraz v letošnji sezoni, od današnjega tekmeca pa je sedaj na lestvici 1. amaterske lige oddaljena pet točk. Domači so izkoristili slabi prvi polčas gostov in povedli v 15. minuti, do drugega zadetka pa so se dokopali v končnici uvodnega dela srečanja po zaslugi avtogola, ki ga je zagrešil Comar. Do reakcije Mladosti je prišlo v drugem delu srečanja. Ferletič je sprožil nevaren prosti strel, zaostanek pa je v 67. minuti zmanjšal Simeone. To je bilo tudi vse, saj je nato sodnik pokazal rdeči karton Mainardisu, tako da je bilo tekme v bistvu predčasno konec.

2. AMATERSKA LIGA
Breg - Alabarda 4:1 (1:0)
Strelci za Breg: 30. Madrussani, 47. M. D'Alesio, 76. L. Nigris, 85. Scheriani
Breg: Parovel, Bampi, Pischianz, Spinelli (Bertolini), Bobbini, Belladonna (Marinelli), Madrussani (Bolcic), Daris, L. Nigris, Gelsi (Selaković), M. D'Alesio (Scheriani). Trener: Nicola Lacalamita.
Nogometaši Brega so po visokem porazu v prejšnjem krogu odreagirali in Alabardi nasuli štiri zadetke. Nogometaši trenerja Lacalamite so bili bistveno boljši od predzadnje ekipe prvenstva, uprizorili pa so zelo prepričljivo predstavo, saj so v drugem polčasu povsem nadigrali goste.

Muglia - Sovodnje 0:2 (0:1)
Strelca: 30. Ribolica, 48. Lutman
Sovodnje: Fabricijo, Altran, Simone, Galliussi, Falcone, Piva (Terpin), Petejan (Noto), Milatovič, Ribolica (N. Tomsič), Visintin, Lutman (Kočina). Trener: Simon Feri.
Nadaljuje se uspešen niz nogometašev Sovodenj, ki so v zadnjih desetih krogih nepremagani. Tokrat so si Galliussi in soigralci v gosteh privoščili zadnjeuvrščeno Muglio. Za vodstvo gostov je v 30. minuti prvega polčasa poskrbel Domen Ribolica, na začetku drugega polčasa pa je bil uspešen mladi Elia Lutman. Ribolica je nato zadel prečko, v 70. minuti je nasprotnikov vratar ubranil enajstmetrovko Jasonu Visintinu (zgrešil je drugo zaporedno najstrožjo kazen), Sovodnje pa so brez težav upravljale rezultat in so se tako zasluženo dokopale do šestega uspeha v letošnji sezoni.