Športna nedelja: zmagi Jadrana in Sloge Tabor

11. feb. 2017 | 22:54

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD -
Jadran Ispem - Caorle 69:51 (13:16, 34:33, 49:40)
Jadran: M. Batich 11 (0:2, 4:5, 1:5), Kojanec nv, P. Zettin nv, Zidarič 5 (-, 1:3, 1:1), Ban 12 (1:1, 4:10, 1:2), Belluzzo nv, Ridolfi 9 (-, 3:5, 1:2), Cettolo 5 (-, 1:2, 1:2), De Petris 10 (-, 5:9, 0:1), Daneu 10 (-, 2:3, 2:2), Rajčič 0 (-, 0:2, 0:7), D. Batich 7 (-, 2:3, 1:5). Trener: Oberdan. Izgubljene žoge: 7; pridobljene: 10; podaje: 19; skoki: 40 (31 + 9). SON: 16. PON: Daneu.
Jadran je poskrbel za nov podvig in si privoščil na domačih tleh odlične košarkarje Caorl. V prvem polčasu so bili gledalci na Opčinah priča dopadljivemu in izenačenemu srečanju. Spektakularna je bila druga četrtina, ko je Jadran izenačil z dvema zaporednima trojkama Daneua in Bana, nato pa povedel pri izidu 21:19 po zaslugi ukradene žoge in zabijanja Ridolfija. Caorle so odgovorile in izenačile, prvi polčas pa se je zaključil z minimalnim vodstvom združene ekipe, ki je odlično igrala tudi pod obema košema, saj je pobrala skok več kot gostje. V drugem polčasu je bilo treba počakati cele tri minute na prvi koš, ko je bil uspešen Zidarič, ki je nato nanizal pet zaporednih točk. Jadran je povedel z 41:36, tedaj pa so gostje odgovorili s consko postavitvijo obrambe in z delnim izidom 0:4. Po minuti odmora so se domači košarkarji predramili in sklenili tretjo četrtino z osmimi točkami prednosti. Naskok je nato naraščal iz minute v minuto v poslednji četrtini (65:47 v sedmi minuti), tako da se je lahko Jadran predčasno veselil prestižne zmage.

ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA -
Sloga Tabor Televita - Cordenons 3:2 (25:15, 16:25, 14:25, 25:17, 17:15)
Sloga Tabor: Rigonat 2, Cettolo 25, Bolognesi 11, Katalan 11, KAnte 21, Pavlović 9, Juren (L), Princi 1, Iaccarino 1, Biribanti nv. Trener: Čuturič.
Sloga Tabor je v deželnem derbiju osvojila dve točki, potem ko je že izgubljala 1:2 v nizih. V četrtem nizu je pri rezultatu 9:13 vendarle reagirala in z delnim izidom 8:0 povedla 17:13. Takrat je Cordenons popoloma popustil, Kante in ostali pa so brez težav osvojili 25. točko in izsilili peti niz. Odločilni niz je bil naposled najbolj izenačen. Ekipi sta si izmenjavali v vodstvu do 10. točke, nakar je Cordenons povedel in imel na razpolago kar tri zaključne žoge, a je Sloga Tabor nadoknadila in se potem zasluženo veselila zmage (17:15)
NOGOMET
ELITNA LIGA -
Kras Repen - Union Pasiano 2:2 (1:0)
Strelca: 10. Maio, 65. Spetič
Kras Repen: D'Agnolo, Salkič, Simeoni, Pahor, Spetič, Carlevaris, Maio, Tomizza, Smrtnik, Kocman, Stančič. Trener: Kneževič.
V Repnu so samo čakali na trikratni sodnikov žvižg in drugo letošnjo zmago, do katere pa ni prišlo. Nasprotnik je namreč uspel izenačiti v četrti minuti sodnikovega dodatka. Prava hladna prha za Kras, ki je na tekmi ustvaril in zgrešil številne priložnosti za gol. Rdeče-beli so v prvem polčasu povedli z Maiom. V drugem delu so gostje izenačili po napaki Krasovih nogometašev. Drugi gol je za Kras zadel kapetan Spetič.

Tricesimo - Vesna 3:0 (0:0)
Izklučena: Male v 46. minuti, Carli v 51. minuti
Vesna: Carli, G. Kerpan, Potenza, Male, Disnan, Avdić, Francioli, Del Bello, Menichini (A. Kerpan), Tuan (Zucca), Venturini (Toffoli). Trener: Sandrin.
Vesna v okrnjeni postavi je na gostovanju proti Tricesimu, ki je pred tekmo imel le točko več, nerodno izgubila. Prvi polčas je bil povsem umirjen, obe ekipi sta imeli priložnosti za gol, a jih nista izkoristili. Tekma se je naposled odločila v prvih petih minutah drugega polčasa, ko je v prvi minuti sodnik najprej izključil Maleja, potem ko mu je pokazal drugi rumeni karton, štiri minute kasneje pa je dosodil sporni prekršek Del Bellu in nasprotnikom še prosti strel, ki so ga uspešno izvedli. Po golu je vratar Carli zaploskal sodniku, tako da mu je ta pokazal rdeč karton. Vesna je tako nadaljevala tekmo v devetih, v naslednjih minutah pa prejela še dva gola.

PROMOCIJSKA LIGA
Juventina - Domio 4:0 (3:0)
Strelca: 13., 30., 32. Bardini, 63. Predan Juventina: Bon, Innocenti, Morsut, Racca, Popovič, Antonutti, Novati (M. Nardella), Madonna, Bardini, R. Nardella (Predan), Sant (Kerpan). Trener: Sepulcri.
Juventina je proti Domiu dosegla visoko zmago. V prvem polčasu je izstopal neustavljivi Bardini, ki je dosegel kar tri zadetke (prvi gol je bil res spektakularen), končni izid pa je v drugem delu srečanja postavil Predan, tako da so belo-rdeči že drugič zapored dosegli štiri zadetke.

Primorec - Ronchi 1:4
Primorec: G. Sorrentino, Rihter, Greco, Farosich, Muccio Grasso, Vesnaver, Iadanza, Gileno, Zacchigna, Davanzo (Bonin), Ruzzier. Trener R. Sorrentino.
Izključen: 42. G. Sorrentino
Primorec je proti prvouvrščenemu Ronchiju gladko izgubil.

1. AMATERSKA LIGA -
Muglia - Primorje 1:1 (0:0)
Strelec: 85. Danieli
Primorje: Manosperti, Pacherini, Cerar, Miot, Furlan, Benvenuto (Pezzullo), Mettulio, Semani, Danieli, Chierini (Casseler), Romano (Rooney). Trener: Ravalico.
Primorje je proti šibkemu nasprotniku osvojilo le točko. Trener je bil po tekmi zelo razočaran. Primorje si je v obeh polčasih priigralo veliko priložnosti, edini gol pa uspelo doseči v 89. minuti. »Težko je igrati proti ekipi, ki igra izključno obrambo,« je še komentiral trener.

Aquileia - Sovodnje 2:1 (0:0)
Strelec: 60. Bernardis
Sovodnje: Fabricijo, Komjanc, Filej, Bernardis (Galliussi), S. Tomsič, Petejan, Vanzo (Visintin), Čavdek, Klančič, Stergulz (Lutman), Švigelj. Trener: Cijan.
Sovodnje so doživele hladno prho v 89. minuti. Potem ko so gostje povedli z Bernardisom je Aquileia takoj izenačila po zaslugi radodarne enajstmetrovke. Najstrožjo kazen je nato zgrešil Klančič, Aquileia pa je v izdihljajih srečanja izkoristila nerodno posredovanje obrambe gostov in zmagala.

Isonzo - Zarja 1:1
Strelec: 13. Marocco
Zarja: Francesco Aiello, Varljen, Norante, D. Marković, Pepelko, Debernardi, Racman (67. Puzzer), Federico Aiello, Zucchini (44. Franco), Bernobi, Marocco. Trener: Petagna.
Zarja je izgubila odlično priložnost, da bi gladko premagala Isonzo in se povzpela na tretje mesto. V prvem polčasu je povedla že v 13. minuti. Potem ko so nasprotniki ostali v desetih, si je priigrala še tri čiste priložnosti, nobene pa ni izkoristila. Drugi polčas se je začel spet pred golom, a je Bernobi streljal mimo vrat. Naposled je Isonzo ostal v devetih zaradi poškodbe igralca (trener pa ni imel več na razpolago menjav). Zarja pa nikakor ni izkoristila števične premoči: sodnik je zaradi prerivanja v kazenskem prostoru dosodil 11-metrovko Isonzu (Marocco pa je bil izključen). Tako je Isonzo izenačil, lahko pa bi celo povedel, ko bi zadnji strel ne zadel vratnice.

2. AMATERSKA LIGA
Campanelle - Breg 2:4 (1:1)
Strelec: 5. M. D'Alessio, 60. avtogol, 71. avtogol, 95. M. D'Alessio
Breg: Karan, Marchetti, Simič, Bolcich, L. Nigris, Belladonna, Mauro D’Alesio, Martini (Calabrese), Davide D’Alesio, S. Nigris; trener Lacalamita.
Breg je pričakovano premagal Campanelle, ki zaseda spodnji del lestvice. Prvi polčas se je končal 1:1 (gol Maura D'Alessia), v drugem pa je Breg prevzel vajeti v svoje roke: sprva je dosegel še dva zadetka po hudih napakah gostiteljev, ki so zakrivili kar dva avtogola, v sodnikovem dodatku pa je razpoloženi Mauro D’Alesio dosegel še svoj drugi zadetek in četrtega za svoje moštvo. Campanelle je drugi gol dosegel po napaki Bregove obrambe.

3. AMATERSKA LIGA -
Mossa - Gaja 0:0
Gaja: Bajrami, Vidoni (Spena), Chinnici, Palermo, Casertano, Lauro, Ban, Torcello (Turus), Saule, Jurissevich (Mosetti), Manià (Maschietto). Trener: Venanzi.
Gaja je proti četrtouvrščeni Mossi osvojila zasluženo točko. V prvem polčasu so prednjačili nasprotniki, v drugem delu pa so se izkazali varovanci trenerja Venanzija. »Delitev točk je bil torej pravičen rezultat,« je ocenil Venanzi.