Sobota, 13 april 2024

Povprečen začetek

29. jun. 2015 | 20:12

V moški konkurenci meri moči 60 posadk iz 26 držav: na startu se je ponovno zbrala večina najboljših jadralcev razreda, ne samo posadke iz evropskih držav.
Začetek nastopov Čupine posadke je bil povprečen: osvojila sta 23. in 18. mesto in sta na skupnem 42. mestu: »Rezultat ni ravno zadovoljiv, a jadranje je bilo dobro, še vedno pa sva naredila nekaj manjših napak, kar nas je oškodovalo in sva zaostala za najboljšimi v obeh plovih,« je po prvem tekmovalnem dnevu povedal flokist Jaš Farneti. V Aarhusu nastajo tri italijanske posadke, po dveh plovih sta najboljša Capurro in Puppo na 25. mestu, naveza Savoini pa je 51. Po prvem dnevu vodita Američana Mcnay in Hughes, najboljša Evropejca pa sta Nemca Gery in Szymanski na drugem mestu. Prvenstvo se bo z regato za odličja zaključilo v soboto.
V ženski konkurenci sta Slovenki Tina Mrak in Veronika Maracol po treh plovih na 8. mestu: bili sta 5. in dvakrat četrti.