9. nov. 2014 | 13:37

D-LIGA
Mori Santo Stefano - Kras Repen 1:0 (0:0)
Kras: Budicin, Fross, Slavec, Žlogar, Božič, Cvijanovič, Petracci (od 65. Tawgui), Grujić, Kneževič, Bordon, Spetič. Trener: Arčaba.
Marsikdo je mislil, da so rdeče-beli s porazom v prejšnjem krogu na domačem igrišču proti Fontanafreddi (1:4) dosegli dno. Pošteno smo se ušteli. Krasov prosti padec se je nadaljeval tudi na današnjem gostovanju na Tridentinskem, kjer je domača ekipa Mori Santo Stefano proti Krasu dosegla prvo letošnjo zmago in se tako nogometašem repenskega kluba približala na samo točko zaostanka. Vzdušje v taboru Krasa je po današnjem porazu vse bolj naelektrano in togo. Prvo vprašanje, ki smo ostavili predsedniku Goranu Kocmanu je, ali bo padla kakšna glava? Mislili smo na zamenjavo trenerja Predraga Arčabe, kar se je že šušljalo prejšnji teden. »Ne vem. Naj mine en dan. Jutri bodo naše glave bolj umirjene,« je rezko odgovoril krepko razočarani Kocman. Kras je v prvem polčasu igral slabo. Kljub temu so rdeče-beli ustvarili nekaj lepih priložnosti za gol. Najbolj zreli sta v prvem delu imela Petracci in Bordon, ki pa nista bila natančna. V drugem polčasu so gostje igrali nekoliko boljše in se vodilnemu zadetku dvakrat približali s kapetanom Kneževičem in Bordon. V 88. minuti pa hladna prha: sodnik je v Krasovem kazenskem prostoru videl, da se je branilec Cvijanovič dotaknil žoge z roko in pokazal na belo točko, od katere je bil domači igralec natančen. Zadetek je popolnoma odrezal noge Arčabovim fantom. Po novem porazu postaja položaj na lestvici vse bolj težak. Za kroniko naj dodamo, da je na domačem Roccu znova izgubila tudi Triestina, ki je pred dvema tednoma že zamenjala trenerja. V Trstu je Montebelluna zmagala z 2:0. Uvodni del prvenstva (danes so odigrali 10. krog, to se pravi, da je za nami skoraj prva tretjina prvenstva) je za tržaški ekipi prava nočna mora.
Ostali izidi: Tamai - AltoVicentino 0:2, Giorgione - Padova 2:4, Belluno - Clodiense 2:0, Fontanafredda - Sacilese 0:2, Union Pro - Union Ripa 1:2, Mezzocorona - Legnago 3:0, Triestina - Montebelluna 0:2, Arzignano - Dro 0:1.
Vrstni red: Altovicentino, Padova 28, Belluno 23, Sacilese 21, Ripa, Montebelluna, Clodiense 16, Tamai 15, Fontanafredda 13, Legnago 11, Giorgione 10, Dro 10, Arzignano 9, Union Pro 8, Kras 7, Mori 6, Mezzocorona 3, Triestina 3.
Prihodnji krog: Kras - Arzignano, Clodiense - Triestina.

ELITNA LIGA
Vesna-Tolmezzo 2:1 (2:1)

Strelec: Colja v 17 in 26. minuti
Vesna: Carli, Kerpan, Rebula, Božič, Avdič, Potenza, Toffoli, Bozičič (52' Kosmač), Cipracca, Muiesan (89' Venturini), Colja (66' Disnan) Trener: Zanuttig.
V Križu sta dva zadetka Colje postavila Vesno spet na pravi tir, saj so Zanuttigovi fantje začeli zadržano. S pričo nekaterih zamenjav v postavi, predvsem na sredini igrišča, kjer je kriška ekipa le ujela pravi ritem, so kot prvi, v 8. minuti prvega polčasa, takoj povedli gostje iz Tolmeča.
Spolzko igrišče je botrovalo tudi nekaterim manjšim težavam pri upravljanju žoge tako pri eni kot pri drugi ekipi.
Tolmezzo je v prvih minutah visoko pritiskal. Poskusi prodora pa so gostje v rdeči odpravi unovčili z Baronejem, ki je s strelom iz sredine premagal Carlija. Gledalci v Križu pa niso dolgo čakali na reakcijo Vesne. Po 10. minuti je domača ekipa prevzela pobudo in v 17. minuti izenačila s prvim golom Colje. Mladi Vesnin napadalec je lepo zaustavil predložek Gorana Kerpana in po obratu sprostil natančen strel le nekaj metrov pred gol črto.
Kriški manever se je odvijal v večji meri na desnem boku, preko katerega je prišlo tudi do izredno lepega zadetka v 26. minuti. Akcijo je sprožil Cipracca, ki je podal žogo do nezadržnega Toffolija, slednji Goranu Kerpanu. Križan je po odličnem prvem dotiku žoge serviral v sredo, kjer se nihče ni dotikal žoge, Božičič z nasprotnega konca je usnje spet poslal v sredino, kjer pa je bil z glavo uspešen Colja.
Gostje so kljub preobratu še delali preglavice Vesnini obrambi, kjer se je Carli spet odlično odrezal pri nekaterih ključnih posegih. Nasprotnikov napadalec Gregorutti je v 38. streljal z roba kazenskega prostora za las previsoko, na drugi strani igrišča pa Muiesan ni naletel na pravi dan.
Drugi polčas je minil z Vesninim upravljanjem igre, gostje so se borili, ampak niso nikoli dosegli prave priložnosti. Tekmo bi lahko tako Muiesan, kot Colja zapečatila že v prvih minutah drugega dela igre, a sta bila pred odličnim Nardonom premalo prisebna.
Po dolgem času je v zadnjih minutah spet stopil na igrišče Nicola Venturini, še prej pa Disnan za Coljo in Kosmač za Božičiča, ki je po strelu iz kota začutil bolečino v stegnu.
Zmaga proti borbeni karnijski ekipi uvršča neporaženo Vesno na prvo mesto z 28 točkami in tremi točkami prednosti pred najbližjem zasledovalcem, in sicer tržiškim Ufm, ki je včeraj proti tretji sili prvenstva iz Carlina visoko izgubil s 3:0.

OSTALI IZIDI EKIP NAŠIH DRUŠTEV - Promocijska liga: Sevegliano - Juventina 1:2 (strelca Giolo in Palermo, šesta zaporedna zmaga ekipe iz Štandreža); 1. AL: Breg - Mariano 3:0, Sovodnje - Sistiana 0:2, Primorec je bil prost; 2 AL: Primorje - Mladost 2:1 (Aljaž Milič 2, Matej Ferletič), Pro Gorizia - Zarja 3:0; 3. AL: Gaja - Poggio 1:2