Iskanje

Slovenec junak na Južnem Tirolskem

13. apr. 2014 | 21:47
Dark Theme

Slovenec Žiga Pance je v 72. minuti odločil podaljšek pete tekme finala Lige Ebel. Bolzano je dobil serijo proti Salzburgu s 3:2 v zmagah in tako nepričakovano osvojil lovoriko na odprtem avstrijskem prvenstvu v hokeju na ledu (liga Ebel). Rdeči biki Salzburga so v polni dvorani začeli sijajno. V 11. minuti so kronali premoč ob prednosti igralca več, zadel je Dave Meckler. Razmerje strelov na vrata je bilo 18:4 za gostitelje. Blestel je vratar Bolzana Jaroslav Hübl. Južni Tirolci so zaigrali precej bolje v drugi tretjini, Sebastian Piche je izkoristil "power play" v 27. minuti. Dva minuti zatem so imeli znova številčno prednost Salzburžani, z natančnoim strelom pod prečko pa je za vodstvo poskrbel Brian Fahey. Ko sta bila izključena Matthias Trattnig in Florian Mühlstein, je MacGregor Sharp z bližine izid poravnal na 2:2. V zadnji tretjini so bili gostitelji znova precej bolj nevarni, Hübl je obranil dva nevarna samostojna prodora Manuela Latuse. V podaljšku sta obe ekipi igrali previdno. Odločitev je padla v 72. minuti, ko je David Laliberte izza vrat podal do Žige Panceta, ki je matiral Bernda Brücklerja. Vsi igralci so skočili na led in objeli slovenskega reprezentanta. Bolzano, ki je v letošnji sezoni prvič igral v Ligi Ebel, je v finalu vodil že z 2:0, potem pa so izbranci Dona Jacksona iznačili na 2:2, popolni preobrat pa jim ni uspel. Bolzano je tako postal prva neavstrijska ekipa v tem tekmovanju s končno zmago. V sezoni 2007/08 je ljubljanska Olimpija izgubila finale prav proti Salzburgu.