Sreda, 17 april 2024

Chris Froome zmagovalec na Zoncolanu

19. maj. 2018 | 18:03

Britanski kolesar Chris Froome je zmagovalec današnje 14. etape na dirki po Italiji, ki se je zaključila na Zoncolanu. Drugo mesto je na 181 km dolgi gorski preizkušnji s šestimi sekundami zaostanka zasedel njegov rojak Simon Yates, ki je zadržal rožnato majico vodilnega v skupni razvrstitvi. Tretje mesto je osvojil Italijan Domenico Pozzovivo, za Froomom je zaostal 23 sekund. Od treh slovenskih kolesarjev se je najbolj izkazal Jan Polanc, ki je zasedel 36. mesto, Matej Mohorič pa je etapo končal na 51. mestu.
Froome, štirikratni zmagovalec dirke po Franciji in enkratni dirke po Španiji, je v skupni razvrstitvi napredoval na peto mesto. Za Yatesom zaostaja 3:10 minute, najbližji zasledovalec trenutno najboljšega kolesarja v skupni razvrstitvi je Nizozemec Tom Dumoulin (+1:24), tretji pa je Pozzovivo (+1:37).
Jutri (nedelja) bo na sporedu 176 km dolga preizkušnja med Tolmečem in Sappado.