Športna nedelja: Kras si je izboril play-out, Juventina pa finale

ELITNA LIGA
Tricesimo - Kras Repen 1:2 (1:0)
Kras: D’Agnolo, Baskera, Ciave, Radujko, Hadžić, Parola (Stanich), Carlevaris, Venturini (Klančič), Ciriello (D’Alesio), Grujić, Juren (Dulić). Trener: Radenko Kneževič.
Strelca: 56. Juren, 88. Stanich
Repenski Kras je v Tržizmu vknjižil pomembno zmago, tako da bo obstanek v elitni ligi lovil v play-outu. Ko bi izgubil, bi danes izpadel, sa je Vritus Corno zmagal s 3:2 proti Chionsu. Tekmeca pa se bosta tako spopadla v nedeljo v Korenu, dvoboj pa bo odločal o obstanku. Današnja tekma se sicer ni začela najbolje za goste, saj je Tricesimo povedel v prvem polčasu. V drugem delu tekme pa je prišlo do reakcije nogometašev trenerja Radenka Kneževiča. V 56. minuti je izenačil Juren, odločilni zadetek pa je v 88. minuti prispeval Stanich.

PROMOCIJSKA LIGA
Sistiana Sesljan - Tolmezzo 2:3 (1:1)
Strelci: 4. Podgornik, 29. Micelli (T); 71. Cannone, 72. Brovedan (T), 87. Micelli (T)
Sistiana Sesljan: Gon, Crosato, Del Bello, Sammartini, Sessi, Donato, Podgornik, Del Rosso, Cannone, Miklavec, Menichini (Tawgui). Trener: Alessandro Musolino. Sesljanski »delfini« so v zadnjem krogu izgubili proti ekipi iz Tolmeča, kljub temu pa so dosegli obstanek v promocijski ligi. Brez igranja play-outa. »Rešili smo se s pomočjo drugih ekip. Play-out bodo igrali Trieste Calcio, Tarcentina, Fulgor in Aurora,« je dejal športni vodja Kristjan Pacor, ki se je po tekmi in novicah z drugih igrišč oddahnil.

Costalunga - Juventina 0:0
Juventina: Stergulc, Innocenti, F. Marini, Racca, Popovič, Zorzut, Della Ventura (Dragosavljević), Kožuh, Pinatti, Madonna, Kerpan (Copetti). Trener: Nicola Sepulcri.
Juventina se je morala namučiti, naposled pa je osvojila točko, po zaslugi katere je redni del sezone sklenila na drugem mestu, saj je Primorje izgubilo s Pro Gorizio. Štandreško moštvo bo tako nastopilo neposredno v finalu play-offa, v primeru zmage pa se bo veselilo napredovanja v elitno ligo. Costalunga je skozi večji del tekme napadala in zadela vratnico, gostje pa so se uspešno branili, tako da so dragoceno izenačenje nedvomno zaslužili.

Pro Gorizia - Primorje 4:2 (2:0)
Strelci: 13. Catania, 14. Miot (avtogol), 47. Benvenuto, 54. Predan, 66. Catania, 69. Sain
Primorje: Modesti, Benvenuto, Cerar (Janjić), Casseler (Herlinger), Lizzul, Pacherini (Metullio), Miot (Goglia), Lombardi, Sain (Kuniqi), Tomizza, Millo. Trener: Riccardo Allegretti.
Primorje je redni del sezone sklenilo na tretjem mestu in bo igral v play-offu. V zadnjem krogu so nogometaši trenerja Riccarda Allegrettija izgubili proti vodilni Pro Gorizii, Juventina pa je osvojila točko proti Costalungi, tako da jih je prehitela na lestvici. Goriško moštvo je sklenilo prvi polčas z dvema zadetkoma - gol Catanie in avtogol Miota v dveh minutah - prednosti. Gostje so zmanjšali zaostanek takoj po začetku drugega dela dvoboja, ko je Benvenuto brezhibno izvedel prosti strel, Pro Gorizia pa je takoj dokazala, zakaj je premočno osvojila prvenstvo. Prispevala je še dva zadetka v dvanajstih minutah in odnesla celoten izkupiček točk. Drugi gol Primorja je dosegel Sain.

ISM Gradisca - Vesna 3:2 (2:0)
Strelca za Vesno: 60. Rodič, 85. Zatkovič
Vesna: Zucca, Bevilacqua, Renar, Zlatič, Gajšek, Nabergoi (Inchiostri), Rodič, A. Kerpan, Zatkovič (Grilanc), Božičič, Antonič. Trener: Paolo Soavi.
V zadnjem prvenstvenem krogu je Vesna drago prodala svojo kožo. Na gostovanju v Gradišču, kjer sta zadnjo tekmo s »plavimi« odigrala Albert Kerpan in trener Paolo Soavi, bi lahko gostje izenačili, toda sodnik je na koncu srečanja razveljavil Zlatičev gol. Gradisca je sicer po prvem polčasu vodila 2:0 in nato v uvodnem delu drugega polčasa zadela še tretji gol. Sledila je reakcija Vesne, ki se je borila vse do zadnje minute. Vesna se je torej od promocijske lige poslovila z dvignjeno glavo.

1. AMATERSKA LIGA
Zarja - Mladost 1:3 (1:1)
Strelci: 17. Zucchini, 30. Simeone; 65. A. Cadez, 80. A. Cadez
Zarja: Persic, Franco (Cepar), Spinelli, Bečaj, Spadaro, Disnan, Cappai, Cottiga (R. Bernobi), F. Bernobi, Zucchini, Racman (Norante). Trener: Michele Campo.
Mladost: Cantamessa, D. Peric (M. Colja), Patessio, Tabai, Candusso, E. Cadez, Milič, R. Furlan (A. Cadez), Simeone, Sarr, Sangalli. Trener: Stefano Caiffa.
Rdeči karton: 90. Simeone (dvojni opomin)
Zarja, ki bi morala zmagati, če bi želela igrati play-off, je povedla že v uvodnem delu tekme. Gostitelji so imeli na razpolago prosti strel v malem kazenskem prostoru, ki so ga na najboljši način izkoristili. Pet minut kasneje so bazovski rdeči zgrešili najstrožjo kazen z Zucchinijem, ki je streljal visoko nad prečko. Zarja je v prvem polčasu imela še dve lepi priložnosti za gol. Mladost pa je pred odmorom uspela izenačiti s Simeonejem, ki je v polno zadel s peto »a-la« Ibrahimović. V drugem polčasu so gostje prevzeli pobudo v svoje roke. Na igrišče je vstopil Alan Cadez, ki je nato dvakrat zatresel mrežo Zarje. Bazovska ekipa je tako ostala brez play-offa. Mladost pa bo končnico začela z najboljšim izhodiščem: obe tekmi bo igrala na domačem igrišču. Nedeljski nasprotnik bo Domio. Drugi par bo San Giovanni - Ruda.

Primorec - Mariano 1:0 (0:0)
Strelec: 60. Moriones (11-m)
Primorec: Sorrentino, Grego, Cudicio, Di Corato, Frangini, De Leo, Krasniqi, Facchin, Caselli (Zugna), Piras, Moriones. Trener: Vincenzo De Sio.
Primorec se je v zadnjem krogu veselil obstanka v ligi. Nogometaši trenerja De Sia so od prve minute dalje zagospodarili na igrišču, premagali pa so Mariano po zaslugi enajstmetrovke, ki jo je v 60. minuti Unovčil Moriones.

2. AMATERSKA LIGA
UFM - Sovodnje 4:2 (4:1)
Strelca: 15. Visintin, 75. Lutman
Sovodnje: Fabricijo, Ribolica, Falcone (Trevisan), Petejan, Galliussi, S. Tomsič, Kogoj, Milatović (Simone), Lutman, Černe (Peressini), Visintin (N. Tomsič). Trener: Simon Feri.
Sovodnje so izgubile proti vodilnemu moštvu UFM in ostale brez uvrstitve v končnico za napredovanje. Gostje so povedle z Visintinom, tržiška ekipa pa je nato izenačila po zaslugi enajstmetrovke, povedla pa je kar s 4:1. Poraz je 15 minut pred koncem dvoboja nekoliko omilil Elia Lutman.

Breg - La Fortezza 3:2 (2:0)
Strelci za Breg: 13. S. Nigris, 44. Scheriani, 80. D’Alesio
Breg: Giusti (Parovel), Calabrese, Rossone, Marchetti, Spinelli, Belladonna (Bobbini), Madrussani (Piaschianz), Maselli, Scheriani (Daris), D. D’Alesio, S. Nigris (Bolcic). Trener: Nicola Lacalamita.
Breg, ki si je že pred tem krogom zagotovil obstanek v ligi, se je od letošnje sezone poslovil z zmago. Domači so si priigrali veliko priložnosti za zadetek, bili pa so nekoliko nezbrani v obrambi, tako da so zmagali z le enim zadetkom prednosti. Na splošno je bil dvoboj dopadljiv in zabaven.

3. AMATERSKA LIGA
Gaja - Villanova 5:0 (3:0)
Strelci: 10. Sovič, 17. Saule, 43. Saule, 50. Spena, 62. Sovič
Gaja: Venanzi, Carli, Spena (Chinnicci), Palermo, Frediani, Miniussi (Lauro), Ligotti (Mosetti), Ferluga, Saule, Urbani (Marchetti), Sovič Mania). Trener: Danilo Venanzi.
Gaja bo napredovanje lovila v play-offu. Nogometaši trenerja-igralca Danila Venanzija so nadigrali Villanovo. Tekma je bila zapečatana že po prvih 45 minutah, ko sta bila uspešna Sovič in dvakrat Saule. V drugem polčasu se je med strelce vpisal tudi Spena, še en gol pa je prispeval Sovič.

KOŠARKA
D-LIGA
Pordenone - Sokol 80:58 (22:8, 36:22, 59:42)
Sokol: Strle 8, Švab 8, G. Terčon 3, Pizziga 8, Salich 5, Slavec 16, Furlan 4, Seno 5, Babich 1, I. Terčon. Trener: Walter Vatovec.
Košarkarji Sokola so končali z letošnjimi nastopi. Na tretji tekmi prvega kroga končnice za napredovanje v C-ligo silver jih je izločil favorizirani Pordenone, ki je furlansko-pordenonsko skupino sklenil na prvem mestu, danes pa je vodil od samega začetka. Naj omenimo, da se po treh sezonah od članske ekipe Sokola poslavlja trener Walter Vatovec, drevišnja pa je bila tudi zadnja tekma bolj izkušenih Slavca, Babicha, Strleta, Sena in Pizzige.

ODBOJKA

1. ŽENSKA DIVIZIJA (polfinale, druga tekma)
Zalet Kontovel - Cus TS 2:3 (30:28, 21:25, 27:25, 23:25, 5:15)
Odbojkarice Zaleta Kontovel so sklenile svoje nastope. Na drugi polfinalni tekmi v končnici za napredovanje jih je po pravem maratonskem boju še drugič premagal tržaški Cus.