Športna nedelja: Jadran OK, Sloga Tabor KO; Vesna izpadla

21. apr. 2018 | 20:20

KOŠARKA
Padova - Jadran Ispem 77:85 (12:15, 35:38, 56:59)
Jadran: M. Batich 13 (1:2, 3:6, 2:5), Ridolfi 21 (3:4, 6:12, 2:5), De Petris 9 (1:2, 4:8, -), Malalan 3 (1:2, 1:1, -), Daneu 10 (0:1, 5:9, 0:1), Gregori 1 (1:2, -, -), Zidarič 9 (4:5, 1:2, 1:2), Cettolo 0 (-, 0:1, 0:1), Terčon 2 (2:2, 0:2, -), Ban 17 (4:6, 5:7, 1:4). Trener: Dean Oberdan. Skoki: 30 (25 + 5); podaje: 15; izgubljene žoge: 13; pridobljene: 13. SON: 22.
Jadran Ispem je še drugič v letošnji sezoni premagal Padovo. Po izenačeni prvi četrtini so gostje začeli drugo četrtino z delnim izidom 3:13 in povedli s 14 točkami naskoka (17:31 in 19:33). Tedaj pa je prišlo do reakcije Padove, ki se je na odmor odpravila z delnim izidom 16:5. Domači so na začetku tretje četrtine z razpoloženima Bordignonom in Sabbadinom tudi povedli (41:39), odgovoril pa jim je Ridolfi s petimi zaporednimi točkami. Padova se je v tretji minuti poslednje četrtine približala pri izidu 60:61, Jadran pa se je takoj zbral, si priigral 11 točk prednosti in osvojil novi točki. Naj izpostavimo zelo dobro predstavo Martina Ridolfija, ki je prispeval 21 točk, 5 skokov, ukradel pa je kar 5 žog.

ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA
Trebaseleghe - Sloga Tabor Televita 3:0 (25:23, 25:20, 25:19)
Sloga Tabor: Vattovaz 4, Princi 2, Ivanović 8, Cettolo 10, Kante 4, Umek 6, Colarini 1, D’Orlando 2, Rimbaldo 1, Privileggi (L1); Antoni in Čavdek (L2) nv. Trener: Gregor Jerončič.
Sloga Tabor Televita se vrača z gostovanja v Trebaselegheju praznih rok, tako da se bo morala v nadaljnjih dveh krogih še potruditi, da doseže obstanek v ligi. Odbojkarji trenerja Gregorja Jerončiča niso odigrali slabega dvoboja v prvih dveh setih, popustili pa so v končnicah setov. Tretji niz pa je bil povsem enosmeren, tako da je Trebaseleghe zmagal po hitrem postopku.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Kras Repen - Virtus Corno 0:1 (0:0)
Strelec: 70. Mosanghini
Kras Repen: D’Agnolo, Radujko, Ciave (89. Klančič), Simeoni, Hadžić, Parola, Juren (77. Dulić), Venturini, Ciriello, Grujić (75. Carlevaris), Baskera (85. D’Aliesio). Trener: Radenko Kneževič.
Kras Repen zdaj resno tvega. Zasluženo je izgubil proti neposrednemu tekmecu za obstanek in še dobro, da je izgubila Fontanafredda, ki bo Krasov prihodnji nasprotnik (v sredo). Kras ima torej štiri točke zaostanka za Fontanafreddo in šest točk za Cornom. Tekma v Fontanafreddi bo bržkone odločilna. Corno je danes v prvem polčasu zadel tudi vratnici. Kras pa je pokazal premalo, da bi si zaslužil vsaj točko.

PROMOCIJSKA LIGA
Vesna - Valnatisone 0:2 (0:1)
Vesna: Paoli, Bevilacqua, Renar, Zlatič, Vasquez, A. Kerpan, Gajšek, Rodič (Inchiostri), Zatkovič (Hujić), Božičič, Antonič. Trener: Paolo Soavi.
Po porazu proti Valnatisoneju je Vesna izpadla iz promocijske lige. Gostje so povedli po dveh minutah po zaslugi enajstmetrovke. Nato je sicer prišlo do reakcije kriške enajsterice, ki pa ni imela sreče pri zaključevanju. Gostje so izid zapečatili v drugem delu tekme, tako da se Vesna mora sprijazniti z izpadom tri kroge pred koncem rednega dela prvenstva.

Juventina - Tarcentina 1:0 (1:0)
Strelec: 3. Kožuh
Juventina: Stergulc, Innocenti, F. Marini, Racca, N. Marini, Kerpan (Copetti), Hriberšek (Della Ventura), Kožuh, Pinatti (Zorzut), Dornik, Madonna (Dragosavljević). Trener: Nicola Sepulcri.
Juventina je proti Tarcentini osvojila celoten izkupiček točk. Domači so tekmo začeli sanjsko, saj so povedli po treh minutah: Dornik je lepo izvedel prosti strel, Blaž Kožuh pa je z glavo premagal nasprotnikovega vratarja Montagneseja. Juventina je nato zagospodarila na igrišču, rezultat pa je upravljala vse do konca dvoboja, saj gostje niso bili nikoli nevarni.

Tolmezzo - Primorje 0:1 (0:0)
Strelec: 71. Sain
Primorje: Modesti, Benvenuto, Millo, Gerbini, Tomizza, Tonini, Miot, Semani, Sain, Lombardi, Casseler (45′ Metullio). Trener: Riccardo Allegretti.
Rdeči karton: Lo Perfido
Primorje je nanizalo peto zaporedno zmago. Izenačen dvoboj je odločil zadetek Saina, ki je v 71. minuti zelo dobro unovčil lepo podajo Lombardija.

Pro Cervignano - Sistiana Sesljan 3:0 (0:0)
Strelci: 57. Battistin, 71. Serra, 95. Stabile
Sistiana Sesljan: Gon, Del Bello, Tawgui (Crosato), Sammartini, Sessi (Farosich), Basello, Podgornik, Del Rosso, Petracci (Cannone), Miklavec, Menichini. Trener: Alessandro Musolino.
Vižoveljska ekipa se je enakovredno borila le v prvem polčasu. V drugem polčasu so gostitelji trikrat premagali vratarja Gona. Sistiana Sesljan še ni rešen. Za obstanek se bodo morali rumeno-modri še potruditi.

1. AMATERSKA LIGA
Zarja - Villesse 4:0 (1:0)
Strelec: 41., 68., 83. in 85. Cepar
Zarja: Persic, Franco (Cottiga), Spinelli (Chizzo), Varglien, Spadaro, Disnan, Cepar, Mattera (Bečaj), F. Bernobi, Zucchini, Cappai (R. Bernobi).
Rdeči karton: 91. Spadaro
Zarja, ki je s klopi ni vodil trener Michele Campo, saj je diskvalificiran, je nadigrala Villesse. Junak srečanja je bil Cepar, ki je prispeval kar štiri zadetke. Prvi polčas je bil izenačen, saj so domači premagali nasprotnikovega vratarja šele v 41. minuti, nogometaši Zarje in predvsem Cepar pa so se razigrali v drugem delu dvoboja.

2. AMATERSKA LIGA
Cormonese - Sovodnje 2:2 (0:1)
Strelca: 25. Lutman, 62. Kočina
Sovodnje: Fabricijo, Kogoj, Falcone, Petejan, Galliussi, S. Tomsič, Ribolica (Piva), Milatović, Lutman, Černe (Peressini), Kočina (N. Tomsič). Trener: Simon Feri.
Nogometaši Sovodenj so se iz Krmina vrnili s točko. Gostje so povedli z zadetkom Lutmana v 25. minuti, Cormonese pa je izenačil v 60. minuti. Sovodnje so takoj odreagirale, saj je Kočina dve minuti kasneje poskrbel za novo vodstvo, nato pa je zapravil enkratno priložnost za zadetek. Cormonese je izenačil pet minut pred koncem tekme, delitev točk pa je glede na prikazano igro pravičen izid.

Roianese - Breg 4:1 (1:0)
Strelec: 74. S. Nigris
Breg: Parovel, Calabrese (Madrussani), Pischianz, Marchetti, Spinelli, Maselli, Gelsi (L. Nigris), Daris (Belladonna), Scheriani (Bertolini), D’Alesio (Marinelli), S. Nigris. Trener: Nicola Lacalamita.
Breg je na gostovanju doživel visok poraz. Roianese je takoj povedel, v drugem polčasu pa je povečal naskok. Častni zadetek za goste je prispeval Sebastian Nigris.

3. AMATERSKA LIGA
Gaja - Mossa 1:3 (1:0)
Strelec: 35. B. Sovič
Gaja: Venanzi, Chinicci (Torcello), Paoletti, Mosetti, Frediani, Miniussi (Lauro), Ligotti (Maschietto), Ferluga, Saule, Urbani (Mania), Sovič. Trener: Danilo Venanzi.
Gaja je po prvem polčasu, ki ga je sklenila v vodstvu po zaslugi zadetka Briana Soviča, popustila. Mossa je tako v drugem delu dvoboja prispevala tri zadetke in s Padrič odnesla celoten izkupiček točk.