Nedelja, 14 april 2024

Kopitarjeva gol in podaja nista bila dovolj

16. apr. 2018 | 9:03

Hokejisti Los Angeles Kings so v tretji tekmi prvega kroga končnice severnoameriške lige NHL še tretjič izgubili proti Vegas Golden Knights, tokrat s 3:2. Ekipa iz Las Vegasa si lahko napredovanje v drugi krog priigra že čez dva dni. Anže Kopitar je tokrat prispeval gol in podajo. Kralji so prek Iaffala povedli v 14. minuti.
Zlati vitezi so v tretji tretjini med sedmo in 15. minuto zrežirali preobrat, saj so zadeli trikrat. Natančni so bili Cody Eakin, James Neal in William Karlsson. Kopitar je nato dve minuti in štiri sekunde pred koncem znižal na končnih 2:3.
Anže Kopitar se je tokrat znova izkazal, med tekmo pa je bil tudi tarča Erica Haule, ki je Hrušičana udaril v obraz, a za nešportno potezo ni bil kaznovan. Trener kraljev John Stevens je izjavil, da je šlo za udarec, s katerim je želel Kopitarja, enega najboljših igralcev na svetu, poškodovati.
Četrta tekma, ki bo morda že odločilna, bo čez dva dni, tako kot tokrat znova v Los Angelesu.