Športna nedelja: Jadran KO; Kras izenačil

8. apr. 2018 | 10:18

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Mestre - Jadran Ispem 88:70 (23:24, 45:39, 66:62)

Jadran: M. Batich 7 (1:2, 3:4, 0:2), De Petris 11 (3:4, 4:8, -), Malalan 13 (5:5, 4:6, 0:1), Daneu 2 (-, 1:1, -), Ban 15 (8:9, 2:6, 1:3), Gregori 5 (-, 1:2, 1:2), Zidarič 0 (-, 0:3, -), Ridolfi 2 (-, 1:4, 0:2), Cettolo 3 (-, 0:2, 1:2), Rajčič 12 (1:2, 1:3, 3:4), Terčon 0 (-, -, -). Trener: Dean Oberdan. Skoki: 25 (23 + 2); podaje: 10; izgubljene žoge: 11; pridobljene: 7. SON: 33.
Jadran Ispem ni prekinil niza dvanajstih zaporednih zmag Mester, ohranil pa je šest točk naskoka pred Verono in ekipo The Team oziroma neposrednima tekmeca v boju za uvrstitev v play-off, ki sta prav tako izgubila. Dvoboj je bil izenačen vse do začetka zadnje četrtine, ki so jo domači osvojili z delnim izidom 22:8 Gostje so sicer dvoboj zelo dobro začeli, saj so povedli pri izidu 5:14 in nato pri 12:20. Blestel je Saša Malalan, ki je v štirih minutah prispeval osem točk, nakopičil pa si je tudi tri osebne napake. Mestre so nato odreagirale in se približale s trojko Preteja tik pred koncem prve četrtine, v drugi četrtini pa so nato izenačile pri izidu 28:28. Največjo prednost so si domači nato priigrali pred glavnim odmorom, po zaslugi delnega izida 11:2. V tretji četrtini je Jadran z Banom na čelu izenačil pri izidu 54:54 in spet povedel, nazadnje pri izidu 56:57. Mestre so nato zagospodarile, saj so poslednjo četrtino začele z delnim izidom 20:0 in nanizale trinajsti zaporedni uspeh.

PROMOCIJSKA LIGA
Fogliano - Dom 48:58 (9:15, 20:28, 32:40)
Dom: Tercic 4, Feri 4, G. Zavadlav 16, Furlan 3, Dellisanti 2, M. Zavadlav 8, P. Abrami 9, Collenzini 12. Trener: Lucio Miani.
Košarkarji Doma, ki so nastopili v močno okrnjeni postavi, so v Foljanu osvojili novi točki, potem ko so vseskozi vodili.

ODBOJKA
ŽENSKA D-LIGA
Volley Club - Zalet 3:2 (25:23, 25:18, 17:25, 23:25, 15:9)
Zalet: Vattovaz 10, Bert 4, Costantini 20, Feri 8, Colsani 15, Spanio 9, Balzano (L), Grgič, Breganti, Ferfoglia 0. Trener: Edi Bosich.
Vodilni Zalet se je moral po petih setih sprijazniti s prvim porazom v končnici za napredovanje proti Volley Clubu, ki zaseda tretje mesto na lestvici. Domače odbojkarice so že vodile z 2:0, ko je prišlo do reakcije igralk trenerja Edija Bosicha, ki so zaigrale, tako koz znajo, in izenačile. Sicer je v končnici prvega seta Zalet vodil pri izidu 22:23, nekaj spornih sodniških odločitev pa je olajšalo zmago domačih igralk. V odločilnem petem nizu so nato gostje popustile, saj je bila osvojena točka vsekakor zelo dragocena.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Kras Repen - Lignano 1:1 (1:1)
Strelca: 5. Cusin, 19. avtogol Shefqeti
Kras Repen: D’Agnolo, Simeoni, Ciave, Kosuta, Hadžić, Radujko, Venturini, Stanich (Carlevaris), Juren, Grujic (Klančič), Baskera (D’Aliesio). Trener: Radenko Kneževič.
Repenski Kras je proti petouvrščenemu Lignanu iztržil dragoceno točko. Gostje so povedli že po petih minutah, ko je mrežo vratarja D’Agnola zatresel Cusin. Domači pa so nato takoj izenačili po zaslugi nenavadnega avtogola, saj je v 19. minuti Shefqueti z velike razdalje premagal svojega vratarja. Rezultat se nato ni spremenil, tako da sta se ekipi zadovoljili s točko, čeprav so Stanich, Baskera in D’Aliesio imeli na voljo tri pomembne priložnosti za zadetek.

Zaule - Primorje 1:4 (1:0)
Strelci: 40. Leiter, 53. Sain, 75. Benvenuto, 84. Casseler, 88. Lombardi
Primorje: Modesti, Pacherini, Cerar, Gerbini (90' Janjić), Tomizza, Tonini, Miot, Semani (Benvenuto), Sain (Surez), Lombardi (Rudes), Millo (Casseler). Trener: Riccardo Allegretti.
Nogometaši Primorja so uprizorili sanjski drugi polčas in v Žavljah zasluženo osvojili tri točke. Zaule je sicer sklenil prvi polčas pri izidu 1:0 po zaslugi zadetka, ki ga je dosegel Leiter pet minut pred odmorom. V drugem delu tekme pa so bili - tudi po zaslugi nekaterih uspešnih menjav trenerja Riccarda Allegrettija - nogometaši Primorja neustavljivi. Po osmih minutah je izenačil Sain, za vodstvo je poskrbel Benvenuto, končni izid pa sta v zadnjih minutah tekme zapečatila Casseler in Lombardi.

1. AMATERSKA LIGA
Ruda - Primorec 2:0 (0:0)
Primorec: Sorrentino, Grego, Cudicio (Talgialatela), Facchin, Frangini, De Leo (Procacci), Krasniqi, Di Corato, Zugna (Caselli), Školnik (Kocman), Moriones (Piras). Trener: De Sio.
Po izenačenem prvem polčasu je moral Primorec priznati premoč solidni Rudi. Za nogometaše trenerja De Sia je bila najprej usodna napaka obrambe, domači pa so končni izid zapečatili po zaslugi enajstmetrovke.

Zarja - Gradese 0:0

Zarja: Persic, Franco, Norante (Racman), Varglien (Markovič), Spadaro, Disnan, Tarable (Zucchini), Bečaj, F. Bernobi, Cepar, Cappai. Trener: Michele Campo.
Gledalci v Bazovici niso videli zadetkov, remi pa je najbolj pravičen izid glede na prikazano igro obeh ekip. Sicer sta Spadaro in Francesco Bernobi v prvem delu tekme zapravila po eno priložnost za zadetek vsak. Bernobi je bil nevaren tudi v končnici, ni pa premagal nasprotnikovega vratarja, tako da se je morala Zarja zadovoljiti s točko, ki je vsekakor dobrodošla.

2. AMATERSKA LIGA
Alabarda - Sovodnje 0:3 (0:0)
Strelca: 64. Visintin, 85. Peressini, 89. Visintin
Sovodnje: Fabricijo, S. Tomsič, Falcone, Piva, Ribolica (Černe), Visintin, Lutman, Petejan (Trevisan), N. Tomsič (Peressini), Kogoj, Milatovič. Trener: Simon Feri.
Sovodnje so z gostovanja v Trebčah odnesle celoten izkupiček točk. Po izenačenem prvem polčasu, med katerim je Jason Visintin zgrešil enajstmetrovko, so gostje povedli v 64. minuti, ko se je za napako v prvem delu tekme oddolžil ravno Visintin. Nogometaši trenerja Simona Ferija so nato rezultat zaokrožili v zadnjih minutah, ko sta bila uspešna Simone Peressini in spet Visintin.

Montebello Don Bosco - Breg 1:0 (0:0)
Breg: Parovel, Marchetti (Bertolini), Calabrese, Bolcic, Bobbini, Belladonna (Gelsi), D. D’Alesio, Daris, Scheriani, Marinelli, S. Nigris. Trener: Nicola Lacalamita.
Rdeči karton: 81. Bobbini
Breg se je z gostovanja vrnil praznih rok, čeprav bi zaslužil vsaj točko. V prvem delu tekme je sicer domača ekipa zadela prečko, v drugem polčasu pa je Breg zagospodaril na igrišču. Nogometaši trenerja Lacalamite niso bili uspešni pri zaključevanju, za nameček pa je sodnik pokazal rdeči karton Bobbiniju. Deset minut pred koncem dvoboja je Montebello Don Bosco izkoristil protinapad in kaznoval obrambo Brega ter tako osvojil celotni izkupiček točk.

3. AMATERSKA LIGA
Gaja - Pieris 2:0 (2:0)
Strelca: 20. Sovič, 25. Ferluga
Gaja: Bairami, Vidoni, Spena (Carli), Mosetti (Palermo), Feridiani, Miniussi, Iurissevich (Maschietto), Ferluga, Saule, Urbani (Mania), Sovič. Trener: Danilo Venanzi.
Gaja je po zmagi proti Pierisu potrdila tretje mesto na lestvici. Domači so si uspeh priigrali v prvem delu tekme, ko sta bila uspešna Sovič in Ferluga, medtem ko v drugem polčasu nogometaši obeh ekip niso postregli z nikakršno emocijo.