Ponedeljek, 15 april 2024

Skerk in Bordon na mednarodni Pinocchio

21. mar. 2018 | 19:44

Smučarji združene ekipe ZSŠDI, ki jo vodi Aleš Sever, so se dobro odrezali. Najbolje sta se v slalomu uvrstila Maks Skerk in Erik Bordon (oba SK Devin) v starostni kategoriji dečkov (U14). »Skerk je startal z zelo visoko številko (160). Proga je bila podobna pravemu 'rodeu' in se ni dalo dobro smučati. V drugi vožnji pa se je Maks izkazal in celo dosegel drugi čas. Skupno se je uvrstil na odlično 7. mesto. Zelo dobro je smučal tudi Erik Bordon, ki je bil na koncu deseti,« je ocenil Sever, ki je še pripomnil: »Zaradi visokih startnih številk smo dejansko ostali brez kolajne na državni fazi Pinocchia.« Bordon in Skerk bosta na Abetoneju ostala do konca tedna. Jutri in v soboto ju namreč čaka še nastop na mednarodni fazi Pinocchia. V kategoriji naraščajnic (U16) se je v veleslalomu na 22. mesto uvrstila Caterina Sinigoi (Devin). Iz naše dežele sta bili boljši od nje Vittoria Capellini (Bachmann, 6. mesto) in Jennifer Rosca (XXX Ottobre, 19. mesto). Chiara Valdemarin je odstopila v drugi vožnji. Brez uvrstitve sta ostala tudi »deklica« Alice Valdemarin in »naraščajnik« Enrico Slavich.
Od ponedeljka do petka, 30. marca, bodo nekateri smučarji združene ekipe ZSŠDI nastopili na državnem mladinskem prvenstvu v kraju Falcade San Pellegrino. Z najboljšimi vrstniki iz Italije se bodo pomerili: Erik Bordon in Maks Skerk (oba v kategoriji dečkov). Od tržaških vrstnikov bo na San Pellegrinu tekmoval tudi član tržaškega kluba XXX Ottobre Alessandro Piscanec. V kategoriji naraščajnic si je pravico za nastop na mladinskem DP izborila Caterina Sinigoi. Iz Trsta sta še Beatrice in Jennifer Rosca (obe XXX Ottobre). V kategoriji naraščajnikov bosta barve združene ekipe branila Nikola Kerpan (Devin) in Alan Taucer (Brdina). Od slovenskih smučarjev se bo za najvišje uvrstitve boril tudi Alex Ostolidi (Cimenti Sci Carnia). Prvi na vrti bodo naraščajniki in naraščajnice, ki jih v ponedeljek čaka slalom.