Športna nedelja: Primorje in Mladost zmagala, Mavrica KO

PROMOCIJSKA LIGA
Primorje - Cervignano 2:1 (0:0)
Strelci: 58. Pacherini, 79. Sain; 63. Serra (PC)
Primorje: Modesti, Pacherini, Millo, Gerbini, Miot, Tomizza, Lombardi, Semani, Sain, Loperfido (Metullio), Tonini (Rudes). Trener: Riccardo Allegretti.
Primorje je premagalo ekipo iz Červinjana in tako dohitelo furlansko moštvo na četrtem mestu na lestvici. Na Rouni je bilo po prvem delu 0:0. Nato so rumeno-rdeči povedli. Pet minut kasneje so gostje že izenačili. V zadnjem delu srečanja so domačini pritisnili na plin in dosegli še drugi zmagoviti zadetek.

Pro Gorizia - Vesna 3:0 (2:0)
Vesna: Zucca, G. Kerpan (Pazzaglini), Renar (Grilanc), A. Kerpan, Zlatič, Nabergoj (Balihodžić), Gajšek (Antonič), Vasquez, Zatkovič, Božičič, Rodič. Trener: Paolo Soavi.
Kriška Vesna je proti vodilni (in močni) Pro Gorizii prejela gol že po dveh minutah. »Hitro smo zaostajali in tudi v nadaljevanju so domačini pokazali, da so boljši nasprotnik. Zasluženo so na vrhu lestvice,« je ocenil trener in športni vodja Vesne Paolo Soavi.

Sistiana Sesljan - ISM Gradisca 0:2 (0:1)
Strelca: 46. Campanella; 59. Sangiovanni
Sistiana Sesljan: Kosuta, Crosato, Tawgui, Del Bello, Sessi (Petracci), Donato (Menichini), Podgornik (Basello), Bossi, Cannone, Miklavec (Farosich), Sammartini. Trener: Musolino.
Nogometaši trenerja Alessandra Musolina so v prvem polčasu igrali dobro in ustvarili nekaj lepih priložnosti za gol. Pred odhodom v slačilnico pa hladna prha: gostje so uspeli zatresti domačo mrežo. V drugem delu je ekipa iz Gradišča prevzela pobudo v svoje roke in tako odnesla domov tri pomembne točke v boju za play-off. Za Sesljan bo v boju za obstanek ključna zaostala tekma proti Tarcentini, proti kateri bodo rumeno-modri igrali v soboto.

1. AMATERSKA LIGA
Serenissima - Mladost 0:1 (0:0)
Strelec: 80. Patessio
Mladost: Cantamessa, Iodice (S. Furlan), Comar (Patessio), Tabai, Candusso, E. Cadez, Malaroda, R. Furlan, Milič (A. Cadez), Sarr (Marušič), Sangalli. Trener: Stefano Caiffa.
Mladost nadaljuje z uspešnimi predstavami. Po izenačeni tekmi si je tokrat v Pradamanu privoščila Serenissimo, ki je v 20. minuti zgrešila enajstmetrovko. Junak dvoboja je bil Patessio, ki je deset minut pred koncem tekme premagal nasprotnikovega vratarja in priboril doberdobski enajsterici celoten izkupiček točk, s katerim ostaja na vrhu lestvice.

Primorec - Villesse 1:0 (1:0)
Strelec: 37. Moriones
Primorec: Sorrentino, Grego, Cudicio, Facchin, Frangini, De Leo, Krasniqi (Caselli), Di Corato, Zugna (Kocman), Piras, Moriones. Trener: De Sio.
Z zmagovitim golom Morionesa je trebenski Primorec osvojil tri dragocene točke v boju za obstanek. Zmaga je bila še toliko bolj pomembna, saj zaseda Villesse predzadnje mesto na lestvici. Ekipa iz Vileša je igrala v zadnjih krogih precej učinkovito.

2. AMATERSKA LIGA
Breg - Audax 2:0 (1:0)
Strelca: 20. Kofol; 62. Marinelli
Breg: Karan, Marchetti, Pischianz, Spinelli, Bobbini, Maselli, Kofol (Calabrese), D. Daris, Scheriani (Marinelli), D’Alesio, S. Nigris. Trener: Lacalamita.
Breg je tokrat poskrbel za pravi podvig. Lacalamitovi nogometaši so proti četrtouvrščenemu Audaxu osvojili tri izjemno pomembne točke v boju za obstanek. V prvem polčasu je v polno zadel Erik Kofol. Piko na i pa je v drugem polčasu zadel Marinelli.

Sovodnje - San Canzian Begliano 0:0
Sovodnje: Fabricijo, Piva (Trevisan), Falcone (Osmani), Petejan, Galliussi, S. Tomsič, Kočina (Černe), Milatović (Noto), Lutman, Ribolica, Visintin. Trener: Simon Feri.
Nogometaši Sovodenj so zamudili lepo priložnost, da bi na lestvici prehiteli četrtouvrščeni Audax, ki je izgubil v Dolini proti Bregu. »Pravzaprav je bil neodločen izid pošten,« je po tekmi priznal športni vodja Sovodenj Marko Fajt. V prvem polčasu so imeli več od igre gostje. V drugem pa so več priložnosti ustvarili Ferijevi varovanci. Nazadnje se je golu v 92. minuti približal Rok Černe, ki je prosti strel streljal mimo vratnice.

3. AMATERSKA LIGA
Moraro - Gaja 0:2 (0:0)
Strelca: 70. Mosetti, 85. Iurissevich
Gaja: Bairami, Carli, Spena, Palermo, Lauro (Feriniani), Miniussi, Iurssevich, Ferluga, Saule (B. Sovič), Tuccio (Mosetti), Martini (Ligatti). Trener: Danilo Venanzi.
Gaja v prvem polčasu ni igrala najbolje in se je morala v drugem delu pošteno potruditi, da stre odpor zadnjeuvrščenega Morara. Rumeno-zeleni so tako potrdili tretje mesto na lestvici.

ODBOJKA
ŽENSKA D-LIGA
Volley Club - Mavrica Arcobaleno 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)
Mavrica: Andriolo 6, Malic 6, Cocco 4, Paulin 7, Soprani 4, Doria 1, Tosolini 1; De Iuri nv, Petruz nv, De Filpo (L1), Leopuschech (L2). Trener: Zoran Jerončič.
Na tržaškem gostovanju so Jerončičeve varovanke dobro vedel, da jim bo trda predla. Povrh tega se je zakompliciralo, ker je Andriolova igrala kljub vročini, Malicevo pa je bolel hrbet. Kljub temu je Mavrica v določenih trenutkih igrala dobro. Predvsem pa s pravim pristopom, borbeno, ker je spodbudno za nadaljevanje sezone.