Športna nedelja: super Jadran in Kras, poraz Sloge Tabor

10. mar. 2018 | 19:52

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran Ispem - Montebelluna 85:63 (19:9, 42:24, 70:47)
Jadran: M. Batich 11 (1:3, 2:4, 2:6), Ridolfi 11 (3:6, 4:5, 0:2), De Petris 6 (2:2, 2:6, -), Malalan 9 (2:2, 2:6, 1:1), Daneu 13 (-, 5:7, 1:2), Gregori 0 (-, -, 0:1), Zidarič 16 (2:4, 4:5, 2:4), Cettolo 0 (-, -, 0:1),  Rajčič 7 (-, 2:2, 1:4), Laurencic 0 (-, -, -), Terčon 0 (-, -, -), Ban 12 (4:5, 1:3, 2:2). Trener: Dean Oberdan. Skoki: 53 (42 + 11); podaje: 19; izgubljene žoge: 20; pridobljene: 6. SON: 24. PON: Daneu.
Jadran Ispem je nanizal osmo zaporedno zmago. Montebelluna, ki zaseda predzadnje mesto na lestvici, sploh ni bila dorasla ekipi trenerja Deana Oberdana. Domači so že v prvi četrtini povedli z desetimi točkami prednosti, naskok pa so podvojili že sredi druge četrtine (33:13), ki so jo začeli z delnim izidom 14:4. Jadranova premoč je bila očitna tudi v nadaljevanju, saj so košarkarji trenerja Oberdana minuto pred koncem tretje četrtine s trojko Rajčiča povedli pri izidu 69:40, tako da je bilo dvoboja predčasno konec. Naj omenimo, da se je po daljši odsotnosti na igrišče vrnil Martin Ridolfi, minutažo pa je tokrat trener enakomerno porazdelil. V napadu so izstopali Zidarič, Ban, Daneu, Ridolfi in Batich, ki je med drugim prispeval tudi 7 podaj in 5 skokov, Daneu pa je postregel z dvojnim dvojčkom (13 točk in 10 skokov).

ŽENSKA C-LIGA
Morsangeles - Polet 63:60 (17:11, 30:20, 47:45)
Polet: Croselli, Perčič 18, Pregarc 12, Vremec, Sosič, Krečič, Daneu 2, Lella 9, Vernia 1, Zettin 6, Di Lenardo 12. Trener: Mario Gerjevič.
Polet je sklenil redni del sezone s porazom v gosteh. To je že sedmi zaporedni neuspeh ekipe trenerja Maria Gerjevića, ki je že pred časom ostala brez končnice za napredovanje. Skupno so košarkarice Poleta vknjižile šest zmag. Po slabem prvem polčasu proti Morsangelesu je Polet odreagiral v drugem delu tekme, tako da je bil dvoboj izenačen vse do zadnjih sekund, zmage pa se je naposled veselila domača ekipa.

ODBOJKA

MOŠKA B-LIGA
Sloga Tabor Televita - Monselice 0:3 (24:26, 18:25, 20:25)
Sloga Tabor: Princi 1, Kante 17, Vattovaz 0, Ivanović 8, Cettolo 8, Umek 13, Čavdek (L), Antoni 0, Rimbaldo 0, Bolognesi nv, Collarini 0, D’Orlando 0. Trener: Gregor Jerončič.
Sloga Tabor Televita je morala doma priznati premoč tretjeuvrščenemu Monseliceju. Tudi tokrat trener Gregor Jerončič ni imel na voljo Francesca Biribantija, Bolognesi pa je zaradi poškodbe tekmo presedel na klopi. Domači so se sicer v prvem setu enakovredno borili z gosti, nato pa so nekoliko popustili, tako da je Monselice osvojil celoten izkupiček točk po hitrem postopku.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Kras Repen - Chions 3:2 (0:1)
Strelci: 57. Grujić, 71. Grujić, 88. Klančič
Kras: D’Agnolo, Radujko, Ciave, Koèuta, Hadžić, Parola, Venturini (92′ Dulić), Stanich, Juren, Grujić (88′ Klancic), Baskera (83′ D’Aliesio). Trener: Radenko Kneževič.
Nogometaši Krasa so poskrbeli za pravi podvig, saj so na domačih tleh presenetili favorizirani in vodilni Chions, ki je imel pred tekmo kar 34 točk večk na lestvici kot igralci trenerja Radenka Kneževiča. Gostje so povedli v prvem delu tekme, Kras pa je uprizoril sanjski začetek drugega polčasa. Blestel je Grujić, ki je kar dvakrat premagal nasprotnikovega vratarja z zelo lepima zadetkoma. V 87. minuti je Chions izenačil, tako da je bil izid 2:2, Kras pa je takoj odreagiral. Kneževič je na travnato zelenico poslal Klančiča, ki je minuto po vstopu na igrišče poskrbel za vrhunski zadetek, po zaslugi katerega se je Kras dokopal do izredno dragocene zmage, ki bo zelo pomembna tako za položaj na lestvici kot s psihološkega vidika.

PROMOCIJSKA LIGA
Juventina - Primorje 2:1 (0:1)
Strelca: 19. Loperdifo, 83. Pinatti, 87. Pinatti
Juventina: Stergulc, F. Marini, Innocenti (Pinatti), Racca, N. Marini, Zorzut, Hriberšek, Kerpan (Dragosavljević), Zamora (Copetti), Dornik, Madonna. Trener: Nicola Sepulcri.
Primorje: Gita, Pacherini (Miot), Cerar, Gerbini, Tomizza, Millo, Lombardi, Semani, Sain (Casseler), Loperfido (Benvenuto), Metullio. Trener: Riccardo Allegretti.
Rdeči karton: 91. Cerar
Derbi promocijske lige v Štandrežu med Juventino in Primorjem je osvojilo domače moštvo. V prvem delu je bilo Primorje bolj nevarno in je povedlo v 19. minuti z lepim zadetkom Loperfida. Nato je Juventina odreagirala in stopnjevala napade. V 26. minuti je sodnik razveljavil zadetek Madonne zaradi spornega nedovoljenega položaja, dve priložnosti sta imela tudi Sain in Dornik, ki sta streljala čez prečko. Štandreško moštvo pa je z uspešno igro nadaljevalo v drugem delu tekme, v končnici pa je presenetilo nogometaše trinerja Allegrettija. Junak srečanja je bil Pinatti, ki je vstopil na igrišče v 81. minuti, v 83. in 87. minuti pa je dvakrat zatresel mrežo vratajra Gite (obakrat z glavo po kotu Dornika) in popeljal Juventino do zmage. Naj še omenimo, da si je Cerar v 91. minuti prislužil rdeči karton zaradi prekrška nad Dragosavljevićem.

Vesna - Pro Romans Medea 2:2 (0:0)
Strelca: 65. Zatković, 93. Gajšek
VESNA: Zucca, Balihodžić (Hujić), Bevilacqua, G. Kerpan, Zlatič, nabergoi, Inchiostri (Božičič, Gajšek), Vasques, Zlatković, A. Kerpan, Antonič. Trener: Paolo Soavi.
Po dolgočasnem prvem polčasu je bil dvoboj med Vesno in ekipo Pro Romans Medea zelo lep v drugem delu tekme. Pri izidu 1:1 (za domače moštvo je zadel v polno Zatković) je Gajšek v 93. minuti premagal nasprotnikovega vratarja za 2:1. Tekme pa sploh ni bilo konec, saj so v zadnji minuti sodnikovega dodatka gostje izenačili ter takoj utišali kratkotrajno veselje nogometašev in navijačev v Križu.

Costalunga - Sistiana Sesljan 0:3 (0:1)
Strelci: 28. Petracci, 57. Cannone, 84. Menichini (11-m)
Sistiana Sesljan: Gon, Crosato (Bossi), Del Bello, Del Rosso, Basello (Pojani), Donato, Podgornik, Sammartini (Menichini), Cannone (Sessi), Miklavec, Petracci (Sessi). Trener: Alessandro Musolino.
Ekipa Sistiana Sesljan je vknjižila pomembne točke v boju za obstanek. Proti Costalungi so nogometaši trenerja Alessandra Musolina sklenili prvi polčas v vodstvu po zaslugi zadetka Petraccija, v drugem delu dvoboja pa so gostje izid zapečatili z goloma Cannoneja in Menichinija, ki je unovčil enajstmetrovko.

1. AMATERSKA LIGA
Turriaco Fogliano - Primorec 2:1 (0:1)
Strelec: 43. Zugna (11-m)
Primorec: Sorrentino, De Leo, Cudicio, Školnik, Frangini, Tuberoso (Prestifilippo), Moriones, Di Corato, Zugna (Piras), Caselli (Procacci), Kocman. Trener: De Sio.
Primorec je v končnici prvega polčasa povedel po zaslugi enajstmetrovke, ki si jo je izboril Školnik, brezhibno pa jo je izvedel Zugna. V drugem delu sicer zelo izenačene tekme pa so gostje dvakrat naivno posredovali v obrambi, obakrat pa jih je kaznovala domača ekipa, ki je tako osvojila celoten izkupiček točk.

Mladost - Isontina 1:0 (0:0)
Strelec: 65. A. Cadez
Mladost: Ballerino, Iodice, Comar, Tabai, Candusso, E. Cadez, Malaroda (Milič), Marušič, Simeone (Mainardis), Ferletič (A. Cadez), S. Furlan. Trener: Stefano Caiffa.
Nadaljuje se uspešno prvenstvo Mladosti. Z zmago proti Isontini ostajajo nogometaši trenerja Stefana Caiffe na prvem mestu 1. amaterske lige. Po izenačenem prvem delu tekme je doberdobski enajsterici celoten izkupiček točk priboril zadetek Alana Cadeza v 65. minuti srečanja, potem ko je napadalec pravkar zamenjal Mateja Ferletiča.

Zarja - Serenissima 4:0 (3:0)
Strelca: 10. Cappai, 29. Cappai, 41. Bečaj, 58. Bečaj
Zarja: Persic, Varglien (Spinelli), Racman (Mattera), Markovič, Spadaro, Disnan, Cappai, Bečaj, F. Bernobi, Zucchini (Norante), Cepar (R. Bernobi). Trener: Campo.
Zarja je po zaslugi razigrane dvojice Cappai - Bečaj (oba sta prispevala po dva zadetka) premagala Serenissimo in se je tako dokopala do pomembne zmage. Tekma je bila zapečatana po 41 minutah, ko so domači že vodili s tremi zadetki prednosti. Prednost so nato domači lepo upravljali tudi v drugem polčasu, ko je Bečaj še enkrat zatresel nasprotnikovo mrežo.

2. AMATERSKA LIGA
Roianese - Sovodnje 0:1 (0:0)
Sovodnje: Fabricijo, Piva (Peressini), Falcone, Noto (Kocina), Galliussi, Simone (S. Tomsič), Petejan, Kogoj, Lutman, Ribolica (N. Tomsič), Visintin. Trener: Simon Feri.
Po izenačeni tekmi so Sovodnje doživele hladno prho v zadnjih minutah. Potem ko sta si bili ekipi enakovredni, obe pa sta zapravili več priložnosti za zadetek, je Roianese dosegel odločilni zadetek pet minut pred koncem rednega dela, tako da so se domači igralci veselili zmage, čeprav bi bilo izenačenje najbrž najbolj pravičen izid.

3. AMATERSKA LIGA
Gaja - CGS 3:2 (1:0)
Strelca: 25. Ferluga (11-m); Ferluga 51. (11-m), 71. Saule
Gaja: Bairani, Carli, Spena, Palermo, Frediani, Miniussi, Iurissevich (Mosetti), Ferluga, Saule, Urbani (Ligotti), Tuccio (Mania). Trener: Danilo Venanzi.
Gaja je že vodila s 3:0 (dve enajstmetrovki je uspešno izvedel Ferluga, tretji gol pa je prispeval Saule v 71. minuti), nato pa je povsem popustila. Moštvo CGS je tako doseglo dva gola, domači pa so vendarle ohranili en zadetek prednosti in osvojili tri točke.