Športna nedelja: na Opčinah padel Jesolo, v Repnu pa Motta

17. feb. 2018 | 20:21

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran Ispem - Jesolo 58:50 (10:24, 25:31, 47:37)
Jadran: M. Batich 19 (1:2, 6:12, 2:7), Gregori 2 (-, 1:2, -), De Petris 9 (1:1, 4:10, -), Malalan 6 (-, 3:5, 0:1), Daneu 8 (0:1, 4:8, 0:1), Zidarič nv, Cettolo 5 (1:2, 2:3, 0:1), Rajčič 0 (0:2, 0:2, 0:3), Laurencic nv, G. Terčon nv, Ban 9 (5:7, 2:4, 0:1), Ferfolja nv. Trener: Dean Oberdan. Skoki: 45 (35 + 10); podaje: 15; izgubljene žoge: 15; pridobljene: 7. SON: 20.
Jaran Ispem je po zaslugi vrhunske druge, tretje in četrte četrtine vknjižil dve dragoceni točki proti močnemu Jesolu. Domači so tekmo začeli zelo slabo, saj so gostje v poltretji minuti že vodili z 0:10, tik pred koncem prve četrtine pa so se dokopali do najvišje prednosti na tekmi (+ 14). Do reakcije združene ekipe je prišlo na začetku druge četrtine, ko so Daneu, Batich, Malalan in De Petris postregli z delnim izidom 7:0, tako da se je Jadran približal na pet točk zaostanka (24:29). Jadran je stanje spet izenačil na polovici tretje četrtine (33:33), nato pa je sklenil četrtino z delnim izidom in 14:4 in si tako priigral 10 točk prednosti. V tem delu srečanja so domači blesteli predvsem v obrambi, saj so Jesolu dovolili le 6 točk v 10 minutah. Domači so z uspešno igro nadaljevali tudi v zadnji četrtini, saj je bil po petih minutah delni izid 5:1. Gostje se nato niso več nevarno približali, tako da se je Jadran zaluženo veselil dveh zelo pomembnih točk v boju za uvrstitev v končnico prvenstva. Naj izpostavimo zelo dobro predstavo Matije Baticha, ki je prispeval 19 točk, 6 skokov in 3 podaje ter Aleksandra Daneua, ki je 8 točkam dodal 10 odbitih žog.

ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA
Sloga Tabor Televita - Motta 3:0 (25:18, 28:26, 25:23)
Sloga Tabor: Vattovaz 4, Princi, Ivanović 9, D’Orlando 6, Kante 20, Umek 10, Čavdek (L), Collarini, Rimbaldo; nv: Bolognesi, Cettolo, Iaccarino in Antoni. Trener: Gregor Jerončič.
Odbojkarji Sloge Tabor Televita so poskrbeli za pravi podvig. V Repnu je padla petouvrščena Motta, za katero nastopa tudi odbojkar iz Štmavra Sandi Persoglia. Ekipa trenerja Gregorja Jerončiča je tako nekoliko zadihala na lestvici. Predstava domače ekipe je bila res vrhunska, tudi če pomislimo, da je Sloga Tabor Televita nastopila brez diskvalificiranega Biribantija, Bolognesi, Cettolo in Iaccarino pa so tekmo presedeli na klopi zaradi poškodb oziroma gripe. Mlajši soigralci pa so jih zelo dobro nadomestili. Servis in sprejem sta odlično delovala, tako da so domači vknjižili tri točke po hitrem postopku.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Kras Repen - Cordenons 0:3 (0:1)
Strelci:  36. Zottino, 67. Dei Negri, 89. Zambon
Kras: D’Agnolo, Cislariu, Ciave, Radujko, Hadžić, Simeoni, Venturini, Carlevaris (Stanich), Ciriello, Grujić (D’Aliesio), Baskera (Maio). Trener: Radenko Kneževič.
Rdeči karton: 63. Simeoni in trener Kneževič.
Kras je doživel nov poraz. Domači tekme niso začeli slabo, saj so ustvarili nekaj priložnosti za zadetek. Cordenons pa je povedel v 35. minuti in sklenil prvi polčas v vodstvu. V drugem delu dvoboja se je Kras moral sprijazniti s predčasnim odhodom z igrišča Simeonija, saj mu je sodnik v 63. minuti pokazal rdeči karton zaradi grobega prekrška. Gostje so takoj izkoristili številčno premoč in podvojili v 66. minuti, tekmo pa so dokončno zapečatili v zadnjih minutah.

PROMOCIJSKA LIGA
Fulgor - Vesna 3:0 (1:0)
Vesna: Zucca, Bevilacqua, Renar, Vasques, G. Kerpan, Zlatič, Gajšek (Balihodžić), A. Kerpan, Gianneo, Božičič (Zatkovič), Rodič (Hujić). Trener: Paolo Soavi.
Morda je bil današnji poraz že odločilni za kriško Vesno, ki je na pomembni tekmi za obstanek izgubila v Vidmu proti neposrednemu tekmecu za obstanek Fulgorju. Gostitelji so izkoristili napake kriških nogometašev, ki so sicer ustvarili številne priložnosti za gol. »Ne vem, kaj se nam dogaja. Treba bo ukrepati. Igrati moramo še deset tekem. S takim igralskim kadrom lahko ujamemo vsaj play-out,« je dejal predsednik Vesne Roberto Vidoni.

Primorje - Costalunga prestavljena

Zaule - Juventina prestavljena

Sistiana Sesljan -Tarcentina prestavljena
Tekme, ki bi jih bili morali odigrati Primorje, Juventina in Sistiana Sesljan na proseški Rouni, v Žavljah in v Vižovljah, so prestavili zaradi premočne burje.

1. AMATERSKA LIGA
San Giovanni - Zarja 1:1 (0:0)
Strelec:  88. R. Bernobi
Zarja: Perich, Franco (Spadaro), Racman (Spinelli), Markovič, Varglien (R. Bernobi), Disnan, Cappai, Vascotto (Bečaj), F. Bernobi, Zucchini (Chizzo), Cepar. Trener: Campo.
Zarja je v izdihljajih tekme iztržila pomembno točko proti močnemu San Giovanniju. Domači so imeli terensko premoč in povedli v 65. minuti srečanja. Gostje pa se niso predali in začeli napadati. Trud je bil poplačan v 88. minuti. Tedaj je vratar San Giovannija odbil silovit strel Francesca Bernobija, žoga pa se je dokopala do Riccarda Bernobija, ki je potisnil usnje v mrežo in Zarji priboril pomembno točko.

Serenissima - Primorec 1:1 (0:1)
Strelca: 4. Krasniqi, 75. avtogol De Leo
Primorec: Sorrentino, Grego, Cudicio, Tuberoso, Fangini, De Leo, Krasniqi, Di Caorato, Kocman (Buonpane), Školnik, Caselli (Moriones). Trener: De Sio.
V taboru Primorca je ostalo nekaj grenkega priokusa, saj bi lahko gostje osvojili tri točke. Povedli so že v četrti minuti z zadetkom Krasniquija, Serenissima pa je izenačila 15 minut pred koncem dvoboja po zaslugi avtogola De Lea, ki je premagal svojega vratarja Sorrentina.

Isonzo - Mladost 0:1 (0:1)
Strelec: 20. Simeone
Mladost: Cantamessa, Patessio, Comar (Iodice), Tabari, Candusso, E. Cadez, Malaroda (Milič), R. Furlan, Simeone, Ferletič (Marušič), Sangalli (S. Furlan). Trener: Stefano Caiffa.
Mladost nadaljuje z uspešnimi nastopi. Tokrat si je v Špetru ob Soči privoščila močni Isonzo in se je povzpela na sam vrh prve amaterske lige. Gostje so dvoboj začeli zelo dobro in povedli s Simeonejem v 20. minuti. Sledila je silovita reakcija domačih, a so se nogometaši trenerja Caiffe uspešno branili vse do konca in ustvarili še nekaj priložnosti za gol. Rezultat se sicer ni spremenil, gostje pa so se vrnili v Doberdob z dodatnimi tremi točkami.

2. AMATERSKA LIGA
Staranzano - Breg 4:0 (1:0)
Breg: Parovel, Bampi, Spinelli, Marchetti (L. Nigris), Bobbini, Maselli, Madrussani (Gelsi), Daris (Scheriani), Bertolini, D. D’Alesio, S. Nigris. Trener: Nicola Lacalamita.
Breg ni zaslužil tako visokega poraza proti sicer solidnemu Staranzanu. Gostje so sicer olajšali pot domačim, ki so takoj povedli po zaslugi napake Bregove obrambe. Staranzano je vodstvo povečal na začetku drugega polčasa, nato pa je v protinapadu še dvakrat kaznoval nogometaše trenerja Lacalamite in visoko zmagal.

3.AMATERSKA LIGA
Piedimonte - Gaja 1:1 (1:0)
Strelca: 15. Marchioro (P) in 68. Ferluga
Gaja: Gesmundo, Vidoni, Spena, Palermo, Frediani, Miniussi, Jurrissevich, Ferluga, Saule, Mosetti (Čubej), Sovic. Trener: Danilo Venanzi.
Gaja in ekipa iz Podgore sta na važni tekmi v boju za napredovanje na Padričah igrali neodločeno. Gostje so povedli v prvem polčasu z Marchiorom. Gaja pa je uspela izenačiti v drugem delu s kapetanom Michelejem Ferlugo. Tekmo je pogojevala močna burja, tako da je v vsakem polčasu »pomagala« eni od dveh ekip.