Torek, 09 april 2024

Slovenija premagala ZDA

14. feb. 2018 | 15:21

Slovenija - ZDA 3:2 (0:1, 0:1, 2:0, 1:0)
Strelci: 0:1 Brian O'Neill (Garrett Roe, Ryan Donato, 18.); 0:2 Jordan Greenway (Brian O'Neill, Bobby Sanguinetti, 33.); 1:2 - Jan Urbas (Blaž Gregorc, Luka Vidmar, 46.); 2:2 - Jan Muršak (Blaž Gregorc, Miha Verlič, 59.); 3:2 - Jan Muršak (Rok Tičar, Jan Urbas, 61.).
Slovenska hokejska izbrana vrsta na ledu je v Pjongčangu v prvem krogu predtekmovalne skupine B olimpijskega hokejskega turnirja poskrbela za podvig, saj je po podaljšku premagala reprezentanco ZDA, ki sicer nastopa brez hokejistov iz severnoameriške poklicne hokejske lige NHL. Slovenci so slavili s 3:2, potem ko so Američani že vodili z dvema zadetkoma prednosti. Prva dva gola sta prispevala Brian O'Neill (v 18. minuti) in Jordan Greenway (v 33. minuti), Slovenija pa je izenačila v zadnji tretjini, ko sta bila uspešna Jan Urbas (46.) in Jan Muršak (59.). Muršak je nato postal junak rečanja, saj je nasprotnikovega vratarja premagal tudi v prvi minuti podaljška.