Četrtek, 18 april 2024

Marcel Hirscher do prvega olimpijskega zlata

13. feb. 2018 | 9:16

Avstrijski smučarski zvezdnik Marcel Hirscher se je dokopal do svoje prve zlate olimpijske kolajne. Avstrijec je novi olimpijski prvak v alpski kombinaciji. V Pjongčangu sta srebrno in bronasto kolajno osvojila francoska smučarja. Drugi je bil Alexis Pinturault, ki je za Hirscherjem zaostal 23 stotink sekunde, njegov rojak Victor Muffat-Jeandet pa je bil tretji z zaostankom 1,02 sekunde. Najboljši slovenski smučar je bil Štefan Hadalin na osmem mestu. Klepen Kosi je bil deseti, Martin Čater je odstopil v drugi vožnji, Boštjan Kline pa v slalomu ni nastopil. Razočaral je italijanski adut Christof Innerhofer, ki je bil štirinajsti. Peter Fill in Dominik Paris nista zaključila slalomske preizkušnje, Riccardo Tonetti pa je bil osemnajsti.