Sobota, 06 april 2024

Športna nedelja: važna zmaga Jadrana, poraz Krasa

10. feb. 2018 | 21:47

V današnjem krogu je repenski Kras izgubil pomembno tekmo v Manzanu. Mladost in Gaja nadaljujeta zmagoviti pohod. V košarkarskih prvenstvih je Jadran ukrotil močni Oderzo, medtem ko je Breg nepričakovano izgubil v Gradežu.

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran Ispem - Oderzo 61:48 (13:17, 32:28, 47:38)
Jadran: Batich 8 (-, 1:5, 2:7), I, Gregori 1 (1:2, 0:1, -), De Petris 19 (5:8, 7:11, -), Malalan 2 (-, 1:2, 0:2), Daneu  6 (0:2, 3:6, 0:3), Zidarič 4 (0:1, 2:5, 0:1), Rajčič 8 (0:5, 1:4, 2:4), Ban 13 (3:4, 5:10, 0:5); Cettolo, Terčon, J. Ferfolja in Laurenčič nv. Tener: Dean Oberdan.
Jadran je v domači telovadnici Aldo Cova na Opčinah osvojil pomembne točke. Oberdanovi košarkarji so premagali drugouvrščeni Oderzo. Tokrat so vsi jadranovci dali vse od sebe. V fazi napada je izstopal Carlo de Petris, ki je zbral 19 točk in 10 skokov.

D-LIGA
Grado - Breg 68:63 (20:9, 41:25, 54:43)
Breg: Kos, Zobec, Pigato 13, Pregarc nv, L. Gregori, D. Zettin 5, Spolaore 14, Giuliani nv, Cigliani 12, Crismani 10, Gelleni 7, Crotta 2. Trener: Miroslav Jurić.
V Gradežu so košarkarji Brega nepričakovano izgubili proti na lestvici nižjepostavljeni peterki. Gostje so začeli tekmo zelo slabo in v prvi četrtini dosegli le 9 točk ter po 10 minutah igre zaostajali za 11 točk. V drugi četrtini je prišlo do ključnega dogodka. Zaradi ugovarjanja je bil izključen center Crotta, kar se je v boju pod košema  še kako poznalo.

NOGOMET
ELITNA LIGA
Manzanese - Kras Repen 1:0 (1:0)
Strelec: 12. Bergamasco (M)
Kras Repen: D'Agnolo, Cislario, Radujko, Simeoni, Hadžić, Carlevaris (Juren), Baskera (Maio), Venturini, Ciriello, Grujić (Parola), D'Aliesio (Stanich). Trener: Radenko Kneževič.
Rdeč karton: 85. Parola.
Kras Repen očitno ni prebrodil krize. Rdeče-beli so se iz Manzana vrnili praznih rok. Zmagal je nesporedni tekmec v boju za obstanek, ki je zmagoviti gol zadel v 12. minuti. Proti koncu tekme je Kras igral z možem manj, saj je sodnik po zračnem dvoboju izključil Parolo. Ta naj bi z komolcem udaril nasprotnika. Kras bo v prihodnjem krogu igral proti Cordenonsu. V sredo, na valentinovo, ob 15. uri pa bo v Repnu zaostala tekma z ekipo Brian.

PROMOCIJSKA LIGA
Juventina - Pro Cervignano 0:0
Juventina: Braini, F. Marini, N. Marini, Racca, Popovič, Zorzut, Dragosavljević (Della Ventura), Kožuh, Madonna (Pinatti), Dornik (Hriberšek), Kerpan (Vidoz). Trener: Nicola Sepulcri.
Neodločen izid v Štandrežu je bil pravilno plačilo za prikazano igro obeh ekip. V prvem polčasu je bila boljša Juventina, v drugem pa gostje iz Červinjana.

Trieste Calcio - Sistiana Sesljan 1:1 (0:1)
Strelca: 14. Petracci; 78. Paliaga (TC) 11-m
Sistiana Sesljan: Gon, Crosato, Tawgui (od 84. Pojani), Farosich, Delbello, Delrosso, Podgornik, Bossi (od 76. Pocecco), Cannone, Miklavec, Petracci (od 87. Sammartini). Trener: Alessandro Musolino.
Sistiana Sesljan je v uvodnem delu tekme povedel s Petraccijem. Gostje so v prvem polčasu prikazali lep nogomet. V drugem polčasu pa je Trieste Calcio uspel izenačiti in izid se do konca srečanja ni več spremenil.

Aurora - Primorje 1:2 (1:1)
Strelca: 13. Casseler; 76. Loperfido
Primorje: Gita, Pacherini, Millo (Castellano), Benvenuto (Loperfido), Lapaine, Tomizza, Lombardi (Tonini), Semani, Sain, Gerbini, Casseler. Trener: Riccardo Allegretti.
Primorje je v gosteh povedlo že v 13. minuti, toda Aurora, ki se bori za obstanek v ligi, je reagirala in proti koncu polčasa s pomočjo najstrožje kazni izenačila. Primorje je v drugem polčasu prevyelo pobudo v svoje roke in doseglo zmagoviti zadetek v 76. minuti. Primorje je po seriji porazov znova okusil slast zmage.

1. AMATERSKA LIGA
Mladost - Mariano 1:0 (1:0)
Strelec: 18. Simeone
Mladost: Cantamessa, Patessio, Comar, Tabai, Iodice, E. Cadez, S. Furlan, Marusic (Sarr), Simeone (Malaroda), R. Furlan, Sangalli (Milič). Trener: Caiffa.
Mladost je osvojila tri pomembne točke v boju za play-off in hkrati tudi za obstanek v ligi. Zmagoviti gol so gostitelji zadeli v uvodnem delu tekme s Simeonejem. V nadaljevanju so gostje pritisnili na plin, toda niso uspeli premagati domačega vratarja.

Zarja - Isonzo 1:1 (0:0)
Strelec: 50. Zucchini 11-m
Zarja: Persich, Franco (Spadaro), Racman, Marković, Varglien, Cottiga (R. Bernobi), Cappai (Vascotto),Tarable (Mandorino), F. Bernobi, Zucchini, Cepar. Trener: Michele Campo.
Nogometaši Zarje so znova zamudili lepo priložnost, da bi osvojili vse tri točke. Gostitelji so povedli z Zucchinijem, ki si je najprej izboril in nato tdi uspešno streljal najstrožjo kazen. Zarja je imela še nekaj lepih priložnosti za gol. Pet minut pred koncem tekme pa so uspeli izenačiti gostje, ki bi lahko tik pred sodnikovim žvižgom še zmagovito povedli.

2. AMATERSKA LIGA
Fiumicello - Sovodnje 1:0 (1:0)
Sovodnje: Fabricijo, Piva, Falcone, Tomsič, Galliussi, Simone (N. Terpin), Petejan, Milatović (Osmani), Lutman, Kočina, N. Tomsič (Kogoj). Trener: Simon Feri.
Po trinajstih zaporednih pozitivnih izidih je Sovodnje utrpelo poraz. Fiumicello je zmagal po zaslugi enajstmetrovke, ki jo je sodnik dosodil v 12. minuti. »Tekma je bila vse prej kot lepa,« je ocenil športni vodja belo-modrih Marko Fajt.

3. AMATERSKA LIGA
Gaja - Malisana 4:0 (2:0)
Strelci: 23. Saule, 37. Saule; 6. avtogol, 34. Ferluga
Gaja: Gesmundo, Carli (Lauro), Spena, Palermo, Frediani, Miniussi, Jurissevich, Ferluga (Canziani), Saule, Urbani (Tuccio), Sovic (Čubej). Trener: Danilo Venanzi.
Na proseški Rouni je Gaja osvojila pomembno zmago v boju zakončnico prvenstva. Malisano so rumeno-zeleni premagali kar s 4:0. Gaja je bila vseskozi boljši nasprotnik.