Športna nedelja: Jadran Ispem OK, Sloga Tabor Televita KO

3. feb. 2018 | 18:57

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Bassano - Jadran Ispem 48:51 (15:18, 31:33, 44:41)

Jadran: M. Batich 8 (1:4, 2:8, 1:6), Gregori 4 (-, 2:4, -), De Petris 6 (2:4, 2:7, -), Daneu 11 (-, 4:9, 1:2), Malalan 15 (1:3, 7:16, 0:1), Zidarič 4 (0:1, 2:4, 0:2), Rajčič 3 (0:2, 0:1, 1:3), Laurencic nv, G. Terčon 0 (-, -, -), Ferfolja nv. Trener: Dean Oberdan. Skoki: 47 (33 + 14); podaje: 7; izgubljene žoge: 17; pridobljene: 3. SON: 17.
Jadran Ispem je osvojil dve izredno pomembni točki v Bassanu. Ekipa trenerja Deana Oberdana je tokrat nastopila brez Bana, Cettola in Ridolfija, kljub temu pa je dvoboj zelo dobro začela, saj je polčetrto minuto pred glavnim odmorom s košem Malalana povedla z desetimi točkami naskoka (21:31). Bassano je odreagiral in skorajda izničil zaostanek tik pred koncem prvega polčasa. V tretji četrtini so domači tudi povedli, tekma pa je bila do konca zelo izenačena in napeta, zaznamovale pa so jo številne napake obeh ekip. Trideset sekund pred koncem je Matija Batich zadel prosti met (od dveh poskusov) za vodstvo z 48:50, domači so nato zapravili napad, zmago pa je zapečatil Malalan s še enim prostim metom, saj je nato Bassano zgrešil trojko za morebiten podaljšek. Naj omenimo odlično predstavo Saše Malalana, ki je 15 točkam dodal 14 skokov.

ŽENSKA C-LIGA
Futurosa - Polet 85:47 (18:12, 47:25, 65:37)
Polet: Perčič 15, Pregarc, Vremec, Piccini 12, Sosič, Krečič, Reppi, Daneu, Lella 5, Vernia 1, Zettin, Di Lenardo 14. Trener: Mario Gerjević.
Polet je doživel gladek poraz proti prvi sili prvenstva, Futurosi, ki cilja na napredovanje. Prva četrtina je bila izenačena, nato pa so fizično boljše domače košarkarice zbežale. Kljub porazu je treba izpostaviti predstavo Kristine Perčič, ki je prispevala 15 točk (12 v drugem polčasu).

ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA
Sloga Tabor Televita - Bagnoli PD 1:3 (27:25, 17:25, 21:25, 23:25)
Sloga Tabor: Princi 0, Biribanti 5, Jerončič 6, Kante 16, Cettolo 13, Iaccarino 3, Ivanović 3, D’Orlando 7, Umek 3, Collarini 0, Čavdek (L), Vattovaz nv, Antoni nv. Trener: Gregor Jerončič.
Sloga Tabor Televita je pred domačo publiko izgubila proti neposrednemu tekmecu v boju za obstanek. Domači so sicer osvojili prvi set, nato pa so bili v nadaljnjih treh nizih gostje boljši, tako da so iz Repna odnesli celoten izkupiček točk. Odbojkarji trenerja Gregorja Jerončiča, med katerimi tokrat ni bilo poškodovanega Bolognesija, so tokrat odpovedali predvsem v sprejemu, kar je bilo naposled usodno. Sloga Tabor Televita zaseda sedaj predzadnje mesto na lestvici.

MOŠKA C-LIGA
Mortegliano - Coselli Sloga Tabor Gostilna Gelmo 3:1 (25:21, 20:25, 25:23, 25:21)
Gostilna Gelmo: Caratozzolo 6, Sirch 8, Braico 11, Peterlin 14, Trento 1, Sutter 14, Sterle 4, Riccobon 0, Milič (L), Pagliaro 0. Trener: Ambrož Peterlin.
Ekipa Coselli Sloga Tabor Gostilna Gelmo se je lepo borila proti prvi sili prvenstva. Ko bi gostje osvojili drugi set, v katerem so v končnici odpovedali, bi namreč iz Mortegliana odnesli vsaj točko, naposled pa so se z nedeljskega gostovanja vrnili sklonjenih glav.

NOGOMET

PROMOCIJSKA LIGA
Juventina - Trieste Calcio 4:2 (3:2)
Strelci: 7. Paliaga, 17. avtogol Crosato, 28. Dornik (11-m), 31. N. Marini, 38. Paliaga, 62. Dornik (11-m)
Juventina: Braini, F. Marini, Popovič (Innocenti), Racca, N. Marini, Zorzut, Hriberšek (Della Ventura), Kerpan (Vidoz), Pinatti (Dragosavljević), Dornik, Madonna (Zamora). Trener: Nicola Sepulcri.
Juventina je po živahnih 90 minutah osvojila celotni izkupiček točk proti trdoživemu moštvu Trieste Calcio. Gledalci v Štandrežu so bili priča dinamičnemu prvemu polčasu. Gostje so povedli v 9. minuti s Paliago, domači pa so odreagirali in izenačili po zaslugi avtogola Crosata. Juventina je nato povedla z Dornikom, ki je lepo izvedel enajstmetrovko, tri minute kasneje pa je vodstvo povečal Nicola Marini z lepim zadetkom z glavo, pred koncem polčasa pa so se gostje zopet približali s Paliago. Belo-rdeči so v drugem polčasu spet povečali naskok, saj je Dornik že drugič brezhibno izvedel najstrožjo kazen. Nato je sodnik razveljavil zadetek gostov, rezultat pa se do konca ni spremenil. Naj omenimo, da na tekmi ni nastopil Blaž Kožuh, ki je s soigralci in odborniki včeraj praznoval rojstvo sina Taja.

Primorje - Valnatisone 2:3 (2:1)
Strelci: 17. Comugnaro, 27. Sain, 41. Semani, 60. T. Dorbolò, 64. Miano
Primorje: Gita, Pacherini, Cerar (Lapaine), Gerbini, Tomizza, Millo, Lombardi (Kuniqi), Semani, Casseler, Metullio (Tonini), Sain. Trener: Riccardo Allegretti.
Primorje je zopet izgubilo, tokrat pred domačo publiko. Po vodstvu Valnatisoneja so domači odreagirali in sklenili prvi polčas pri izidu 2:1 po zaslugi zadetkov Saina in Semanija. Gostje so se do odločilnih zadetkov dokopali v štirih minutah. V 60. minuti je bil uspešen Tommaso Dorbolò, v 64. minuti pa Miano. Nogometaši Primorja so nato napadali vse do konca, pri zaključevanju pa niso bili natančni, tako da je Valnatisone plenil na Rouni.

Pro Cervignano - Vesna 3:0 (1:0)
Vesna: Zucca, Bevilacqua, Balihodžić, Vasquez, G. Kerpan, Renar, Gajšek, A. Kerpan, Inchiostri (od 70. Pazzaglini), Rodić, Hujić. Trener: Soavi.
Rdeči karton: 35. Renar
Pri Vesni so vedeli, da jih v Červinjanu čaka težka naloga. Kljub temu so se plavi borili in igrali pogumno. Toda že v 35. minuti so ostali z možem manj, saj je sodnik izključil Thomasa Renarja. Gostitelji so številčno premoč izkoristili in povedli tik pred odmorom. V drugem polčasu je Vesna skušala izenačiti. Rodiču je zadetek preprečila vratnica. Cervignano je še dva gola zadel v sodnikovem dodatku (92. in 94. minuti).

Pro Gorizia - Sistiana Sesljan 5:0 (2:0)
Sistiana Sesljan: Gon, Del Bello, Tawgui (Pocecco), Del Rosso, Farosich, Donato, Podgornik, Bossi, Sammartini (Sforza), Miklavec (Basello), Menichini (Cannone, Petracci). Trener: Musolino.
Rdeči karton: 43. Donato
»Pro Gorizia je zasluženo zmagala. Goričani so v tej sezoni razred zase,« je po tekmi priznal športni vodja vižoveljskega kluba Kristjan Pacor. Na goriškem stadionu Bearzot so gostitelji že po prvem polčasu vodili z 2:0. V drugem delu so še trikrat »prerešetali« sesljansko mrežo.

1. AMATERSKA LIGA
Mariano - Zarja 2:1 (0:1)
Strelec za Zarjo: 16. Cappai
Zarja: Biasin, Varglien, Racman, Marković, Spadaro, Disnan, Cappai (R. Bernobi), Tarable (Spinelli), F. Bernobi (Franco), Zucchini, Cepar (Vascotto). Trener: Campo. Rdeči karton: Disnan 80.
Zarja je v Zoffovi rojstni vasi Marianu zamudila lepo priložnost, da bi odnesla domov vsaj točko. V prvem polčasu so Campovi nogometaši povedli z golom Cappaia, ki mu je podal Zucchini. V drugem polčasu pa sta bili za goste usodni napaki v obrambi. Zarja bi lahko tudi izenačila, ampak Racman je zadel vratnico in ni zatresel mreže.

Chiarbola Ponziana - Mladost 1:1 (0:1)
Strelec za Mladost: 85. Erik Cadez (11-m)
Mladost: Cantamessa, Patessio, Comar, Tabai, Candusso, E. Cadez, Malaroda (Milič), Bressan (Sarr), Simeone, R. Furlan, Sangalli (S. Furlan). Trener: Stefano Caiffa.
Rdeči karton: 93. Candusso (dvojni rumeni karton)
Mladost je na neugodnem gostovanju osvojila pomembno točko. Domači so povedli že po 10 minutah, potem ko so v prvem delu srečanja zelo dobro igrali. Nato je vajeti tekme v svoje roke prevzela Mladost, ki se je šele v 85. minuti dokopala do enajstmetrovke, ki jo je priboril Aljaž Milič, izvedel pa jo je Erik Cadez in izenačil. Ekipi sta se razšli s točko, v sodnikovem dodatku pa si je Candusso prislužil še drugi rumeni karton in je bil izključen.

S. Andrea S. Vito - Primorec 0:2 (0:1)
Strelca: 3. Krasniqi, 68. Kocman
Primorec: Sorrentino, Grego (Taglialatela), Cudicio, Facchin, Frangini, De Leo, Krasniqi (Caselli), Dicorato, Zugna (Kocman), Školnik, Moriones (Buonpane). Trener: De Sio.
Primorec je dosegel dragocene tri točke v gosteh, tako da je lahko trebensko moštvo nekoliko zadihalo na lestvici. Delo je gostom takoj olajšal Krasniqi, ki je že v tretji minuti zatresel nasprotnikovo mrežo, tekmo pa je nato v drugem polčasu zapečatil nakup na zimski tržnici Ivan Kocman.

2. AMATERSKA LIGA
Sovodnje - Opicina 3:0 (1:0)
Strelci: 33. Kočina, 55. Visintin, 78. Lutman
Sovodnje: Fabricijo, Altran (N. Tomsič), Falcone, S. Tomsič, Galliussi, Noto (Piva), Petejan, Milatovič (Terpin), Lutman (Malič), Kočina, Visintin. Trener: Simon Feri.
Rdeči karton: 85. Visintin
Nogometaši Sovodenj nadaljujejo z uspešnimi nastopi. Tokrat so si na domačih tleh privoščili Opičino z okroglim 3:0. Treba je bilo počakati 33 minut, da so Galliussi in soigralci premagali nasprotnikovega vratarja, saj je bil tedaj uspešen Kočina. Drugi zadetek je na začetku drugega polčasa prispeval Jason Visintin, tekmo pa je nato zapečatil Elia Lutman, tako da se je enajsterica trenerja Simona Ferija veselila novih treh točk. Naj omenimo, da je sodnik v končnici tekme pokazal rdeči karton Jasonu Visintinu.

Muglia - Breg 0:2 (0:1)
Strelec: 40. Scheriani, 62. Scheriani
Breg: Karan, Marchetti, Pischianz (S. Nigris), Bolcic, Bampi, Maselli,  Madrussani (Gelsi), Daris, L. Nigris (Marinelli), D. D’Alesio (Spinelli), Scheriani (Bertolini). Trener: Nicola Lacalamita.
Breg je premagal pepelko prvenstva in vknjižil tri zelo dragocene točke. Junak srečanja je bil Scheriani, ki je poskrbel za vodstvo gostov v 40. minuti, drugi zadetek pa je prispeval na začetku drugega polčasa. Breg nato ni nikoli tvegal, saj je lepo upravljal rezultat, zamudil pa je več priložnosti za zadetek.

3. AMATERSKA LIGA
Aiello - Gaja 2:3 (0:2)
Strelci za Gajo: 20. Saule, 23. Spena, 49. Sovič
GAJA: Gesmundo (Venanzi), Carli, Spena (Vidoni), Palermo (Čubej), Frediani, Miniussi, Iurissevich (Mosetti), Ferluga, Saule, Urbani, B. Sovič (Tuccio). Trener: Danilo Venanzi.
Gaja je po daljšem božično-novoletnem premoru začela leto 2018 z lepim usephom. Gostje, za katere je v vratih igral tudi trener Danilo Venanzi, so po prvem polčasu vodili z 0:2 po zaslugi zadetkov Sauleja in Spene. Aiello je nato zmanjšal zaostanek, Sovič pa je takoj odgovoril in poskrbel za vodstvo z 1:3. Domači so se zopet približali, Gaja pa se je uspešno branila vse do konca, tako da je zasluženo osvojila tri točke.