Športna nedelja: Bor povozil Feletto; poraza Jadrana in Sloge Tabor

13. jan. 2018 | 19:19

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Arzignano - Jadran Ispem 77:74 (21:20, 49:36, 67:57)
Jadran: M. Batich 9 (0:2, 3:5, 1:4), Ridolfi 21 (7:8, 7:10, 0:3), De Petris 16 (4:4, 6:9, -), Malalan 18 (8:12, 5:8, 0:2), Daneu 6 (-, 3:6, -), I. Gregori 0 (-, -, 0:1), Zidarič 2 (-, 1:2, 0:3), Ban 2 (-, 1:5, 0:2), Terčon in Ferfolja nv. Trener: Dean Oberdan. Skoki: 31 (22 + 9); podaje: 14; izgubljene žoge: 13; pridobljene: 12. SON: 17.
Jadran Ispem, ki je nastopil brez Cettola in Rajčiča, je v drugi četrtini že zaostajal za 17 točk, nato je v izdihljajih srečanja povedel, naposled pa se je moral sprijazniti s porazom v Arzignanu. Prva četrtina je bila zelo izenačena, saj se je sklenila pri izidu 21:20. Odločilni so bili meti za tri točke, saj je domača ekipa zadela šest trojk (od dvanajstih poskusov), Jadran pa nobene (od dveh poskusov). V drugi četrtini je Jadran zgrešil več metov, Arzignano pa je združeno ekipo kaznoval z največjim vodstvom na tekmi pri izidu 41:29 poltretjo minuto pred glavnim odmorom, kar je prisililo trenerja Deana Oberdana, da zaprosi za minuto odmora. »Time out« se tokrat ni obrestoval, saj so domači povedli s 15 točkami naskoka predvsem po zaslugi odličnega odstotka pri metu izza črte 6,75 m (9:19 v prvih dvajsetih minutah). V tretji četrtini je Jadran z Ridolfijem, De Petrisom in Malalanom bistveno zmanjšal zaostanek (59:53), Arzignano pa je odgovoril z dvema zaporednima trojkama, tako da je ohranil deset točk naskoka. Uspešna Jadranova igra se je nadaljevala v zadnji četrtini, saj so gostje izenačili pri izidu 71:71 s košem Carla De Petrisa, povedli pa so (73:74) s prostim metom Saše Malalana 70 sekund pred koncem. Bevilacqua je nato zadel trojko, po minuti odmora je imel Jadran zadnji napad, ki se ni posrečil, tako da se je zmage veselil Arzignano.

DEŽELNA C-LIGA SILVER
Bor Radenska - Feletto 106:46 (21:20, 50:29, 80:38)
Bor: Oblak 7 (-, 2:3, 1:2), Batich 14 (0:1, 4:6, 2:5), Tomadin 10 (3:8, 2:4, 1:3), Škerl 13 (-, 5:7, 1:2), M. Terčon 6 (-, 3:3, -), Moschioni 8 (-, 1:4, 2:7), Devcich 4 (-, 2:5, -), Basile 22 (8:10, 7:10, -), Sosič 6 (2:2, 2:5, 0:2), Kalc 3 (-, -, 1:3), Scocchi 13 (1:1, 3:5, 2:4). Trener: Marko Švab.
Bor Radenska je začel povratni del C-lige silver z visoko zmago v Gorici proti pepelki prvenstva. Gostje so zdržali le eno četrtino. V nadaljnjih desetih minutah je Bor dvignil intenzivnost v obrambi (na obeh straneh igriščah je izstopal Tadjan Škerl) in si priigral 21 točk prednosti. Scocchi in soigralci so na začetku drugega polčasa dodatno povečal naskok (63:30 in 80:34), tako da so bile nadaljnje minute zgolj formalnost. Bor je tako vknjižil novi točki ter odigral dobro pripravljalno tekmo pred prihodnjimi nastopi, ko se bo pomeril z bolj kakovostnimi tekmeci. Naj sicer izpostavimo predstavo Basileja, ki se je vseskozi boril kot lev.

ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA
Mestrino - Sloga Tabor Televita 3:0 (25:15, 25:17, 26:24)
Sloga Tabor Televita: Bolognesi 2, Ivanović 8, Cettolo 8, D’Orlando 4, Iaccarino 3,  Kante 11, Rimbaldo 3, Umek 1, Vattovaz 0, Princi 0, Čavdek libero, Collarini 0. Trener: Gregor Jerončič.
Odbojkarji Sloge Tabor Televita, ki so nastopili v okrnjeni postavi, za nameček pa so med treningom slabo trenirali zaradi gripe in poškodb, so v gosteh klonili po samih treh nizih. Prva dva seta sta bila povsem enosmerna, medtem ko je v tretjem nizu prišlo do reakcije gostov, ko se je Vasilij Kante s centra pomaknil na korektorsko mesto. Set je bil tako izredno izenačen, končnica pa zelo napeta. Naposled je na izid niza in končnega rezultata vplivalo tudi sojenje, saj je sodnik kaznoval Slogo Tabor Televita z rumenim in rdečim kartonom pri izidu 24:24, tako da so se domači veselili celotnega izkupička točk.

ŽENSKA D-LIGA
Ausa Pav - Zalet 0:3 (18:25, 19:25, 8:25)
Zalet: Vattovaz 5, Bert 8, Feri 14, Colsani 8, Spanio 9, Kovačič 6, Balzano (L), Grgič, Ferfoglia, Breganti. Trener: Edi Bosich.
Zalet je v Červinjanu vknjižil drugo zaporedno zmago v drugem delu prvenstva, tako da si prvo mesto deli s tržaškim Volley Clubom. Uvodna dva seta sta bila izenačena, nivo igre pa je bil dober. Odbojkarice Zaleta so bile boljše predvsem v bloku, medtem ko napad ni bil brezhiben. Kljub temu so gostje osvojile uvodna dva niza in dokončno strle odpor domačih igralk, ki so v tretjem setu popustile, tako da je Zalet vknjižil celoten izkupiček točk brez izgubljenega seta.

NOGOMET

1. AMATERSKA LIGA
Primorec - Chiarbola Ponziana 1:2 (1:0)
Strelec: 11. Moriones
Primorec: Sorrentino, Grego, Cudicio, Facchin, (Prestifilippo), Frangini, Deleo, Dicorato, Skolnik (Krasniqi), Moriones, Caselli, Kocman (Piras). Trener: Desio.
Primorec je sklenil prvi polčas v vodstvu, naposled pa se je moral sprijazniti s porazom v zaostalem srečanju 1. amaterske lige proti Chiarboli Ponziani, ki zaseda drugo mesto na lestvici. Trebensko moštvo je povedlo že v 11. minuti, ko je nasprotnikovega vratarja premagal Moriones. Dvoboj je bil nato izenačen, saj sta obe ekipi zapravili nekaj priložnosti za zadetek. Gostje so izenačili v 66. minuti, zmagoviti gol pa je nato v 77. minuti prispeval nekdanji igralec Primorca Gileno. Domača enajsterica je nato odreagirala, rezultat pa se ni spremenil.