Športna nedelja: »Remuntadi« Jadrana Ispem in Sloge Tabor Televita

6. jan. 2018 | 20:24

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran Ispem - Padova 71:62 (11:26, 31:35, 45:48)
Jadran: M. Batich 3 (1:2, 1:4, 0:5), Cettolo 3 (1:3, 1:2, -), De Petris 12 (2:3, 5:10, -), Daneu 8 (-, 4:9, 0:1), Ban 9 (2:2, 2:6, 1:2), I. Gregori 2 (-, 1:3, 0:1), Ridolfi 18 (4:4, 4:7, 2:9), Rajčič 16 (1:2, 0:2, 5:6), Laurencic 0 (-, -, -), Terčon in Ferfolja nv. Trener: Dean Oberdan. Skoki: 45 (33 + 12); podaje: 15; izgubljene žoge: 12; pridobljene: 5. SON: 19. PON: Daneu.
Jadran Ispem je na prvi tekmi leta 2018 vknjižil šesto zmago v letošnji C-ligi gold, s katero je dosegel Padovo na lestvici. Združena ekipa, ki je nastopila brez Saše Malalana in Samuela Zidariča, je dvoboj začela slabo. V obrambi so Ban in soigralci dopuščali Padovi zelo enostavne koše, tako da so gostje povedli s 15 točkami naskoka. Naj še omenimo, da je Padova zadela 3 od 5 poskusov za tri točke, Jadran pa je bil štirikrat neuspešen izza črte 6,75 m. Slaba igra združene ekipe se je nadaljevala. Padova je z Bordignonom na čelu (12 točk v uvodnih 12 minutah) povečala svoj naskok (13:31). Tedaj pa je Jadran po zaslugi odličnega Martina RIdolfija (9 točk v drugi četrtini) in Stanka Rajčiča (dve zaporedni trojki) odreagiral in bistveno zmanjšal zaostanek (31:35) tik pred koncem polčasa. V tretji četrtini so bili gledalci priča »pozicijski vojni« med ekipama, saj sta obe dosegli malo točk, koš razlika pa se ni bistveno spremenila, tako da je Jadran nadoknadil le točko. Domači so prvič po začetku tekme izenačili takoj na začetku poslednje četrtine, ko je Ridolfi zadel trojko, nov poskus za tri točke pa je v naslednji akciji zadel Ban za vodstvo z 51:48. Jadran je nato povečal svoj naskok po zaslugi neustavljivega Ridolfija in tokrat brezhibnega Stanka Rajčiča, ki je skupno dosegel 5 trojk od 6 poskusov, ter zasluženo osvojil novi točki. Naj še omenimo zelo neobičajen dvojni dvojček Matije Baticha, saj je le trem točkam dodal kar 13 skokov in 10 podaj.

ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA
Sloga Tabor Televita - Trebaseleghe 3:2 (29:27, 20:25, 18:25, 25:19, 15:9)
Sloga Tabor: Princi 1, Bolognesi 16, Jerončič 1, Ivanović 12, Cettolo 18, Kante 14, Umek 11, Rimbaldo 12, Collarini, Vattovaz, Čavdek (L), D'Orlando in Iaccarino nv. Trener in igralec: Gregor Jerončič.
Sloga Tabor Televita je vknjižila pomembno zmago v B-ligi. Z dvema točkama se je namreč približala na lestvici ravno današnjemu tekmecu Trebaselegheju. Do zmage so se domači dokopali tudi po zaslugi trenerja Gregorja Jerončiča, ki je ekipi pomagal kot igralec, saj je bil tudi tokrat odsoten Francesco Bribanti. Televita je osvojila prvi zelo izenačen set, nato pa je nekoliko popustila, tako da so gostje povedli v setih z 1:2. Vstop na igrišče Rimbalda in Umka pa je razživel igro domače ekipe, ki je v četrtem setu izenačila in izsilila peti set. V odločilnem nizu so odbojkarji trenerja-igralca Gregorja Jerončiča pokazali večjo voljo do zmage in so se zasluženo veselili uspeha.