(Črna) športna nedelja: Jadran in Sloga Tabor KO, izgubila tudi Kras in Primorje

16. dec. 2017 | 16:46

KOŠARKA
C-LIGA GOLD
S. Margherita Caorle - Jadran Ispem 78:76 (15:11, 32:22, 40:42, 57:57, 65:65)
Jadran: M. Batich 15 (5:10, 2:4, 2:8), Ban 16 (3:4, 5:15, 1:5), Ridolfi 14 (8:10, 3:9, 0:4), De Petris 11 (1:1, 5:11, -), Daneu 1 (1:4, 0:3, 0:1), I. Gregori 4 (-, 2:2, -), Zidarič 7 (1:2, 0:4, 2:4), Cettolo 1 (1:1, -, 0:1), Ferfolja nv, Malalan 7 (-, 2:4, 1:1), Laurencic nv, G. Terčon nv. Trener: Dean Oberdan. Skoki: 58 (40 + 18); podaje: 10; izgubljene žoge: 18; pridobljene: 6. SON: 34. PON: Malalan, Ridolfi, De Petris in Ban.
Jadran Ispem je v Caorlah klonil po dveh podaljških. Po izenačeni uvodni četrtini so se domači sredi druge četrtine dokopali do najvišje prednosti na tekmi pri izidu 28:17, naskok pa so nato brez težav upravljali do glavnega odmora. Jadran je nato odlično začel drugi polčas, saj je z delnim izidom 0:5 takoj razpolovil zaostanek. Stanje je bilo zopet izenačeno pri izidu 39:39, ko je koš za dve točki prispeval Saša Malalan, v naslednji akciji pa je Ban poskrbel za Jadranovo vodstvo. Četrta četrtina je bila zelo napeta. Šestnajst sekund pred koncem so domači vodili pri izidu 57:54, po minuti odmora, ki jo je zahteval trener Dean Oberdan, pa je Jadran izenačil s trojko Matije Baticha, napad za zmago domačih se je izjalovil, tako da je o zmagovalcu odločal podaljšek, ki se je nato prav tako zaključil pri izenačenem izidu. Drugi podaljšek je Jadran odigral brez Malalana, Ridolfija in De Petrisa (peta osebna napaka), tekmo pa so zmagali domači košarkarji, saj je bilo za goste usodno preveliko število zgrešenih prostih metov (20:32).

ŽENSKA C-LIGA
Detroit Motors - Polet 64:25 (18:2, 35:10, 50:14)
Polet: Croselli, Pregarc, Sosič, Reppi 3, Zobec 4, Lella 7, Zettin 5, Di Lenardo 6. Trener: Gerjevič.
Tri točke: Reppi 1, Zettin 1.
Okrnjeni Polet je moral zaradi številnih odsotnosti priznati premoč ekipe iz Foljana. Že po prvi četrtini so poletovke zaostajale z 18:2.V nadaljevanju se je naskok večal in zmaga domačink ni bila nikoli pod vprašajem.

ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA
Cordenons - Sloga Tabor Televita 3:1 (22:25, 25:16, 25:23, 25:17)
Sloga Tabor: Princi 2, Bolognesi 13, Cettolo 5, Kante 26, G. Jerončič 2, Čavdek (L) 1; Vattovaz 1, D'Orlando 4, Agnello, Collarini, Iaccarino, Rimbaldo, Umek nv. Trener: G. Jerončič.
Sloga Tabor se je iz Cordenonsa vrnila praznih rok. Na pomembni tekmi v boju za obstanek so varovanci trenerja Gregorja Jerončiča, ki je zaradi številnih poškodb znova stopil na parket, so odpovedali v sprejemu in v servisu. V tem elementu so zagrešili kar 13 napak. V prvem setu so bili slogaši še zbrani, nato pa so predvsem v drugem in četrtem setu popustili na celotni črti.

MOŠKA C-LIGA
Mortegliano - Olympia 3:1 (17:25, 25:11; 25:22, 25:22)
Olympia: Princi 15, Pahor 12, S. Komjanc 10, Pavlović 8, Cobello 4, Cotič 3, Corsi 0, Plesničar (L); Lupoli, Vogric, Waschl, Čavdek, Bensa nv. Trener: Makuc.
Sodeč po nastopu v prvem setu je v Morteglianu kazalo, da bi lahko Olympia poskrbela za presenečenje. V nadaljevanju pa ni bilo tako. Gostitelji so uspeli izostriti servis, kar je zmedlo odbojkarje stratega iz Jeremitišča Roberta Makuca. V drugem setu je Olympia igrala zelo slabo. Zadnja dva seta sta bila nekoliko bolj izenačena, čeprav so krajši konec vsakič potegnili gostje.

Vivil - Coselli Sloga Tabor Gostilna Gelmo 0:3 (22:25, 19:25, 16:25)
Coselli Sloga Tabor Gostilna Gelmo: Braico 10, Caratozzolo 13, Kante, De Luisa (L1), Milič (L2), Pagliaro 3, Peterlin 10, Riccobon, Sirch 11, Sterle, Sutter, Trento 9. Trener: Ambrož Peterlin.
Igralci Gostilne Gelmo so potrdili izjemno formo in so v Villi Vicentini dosegli svojo peto zaporedno zmago proti ekipi, ki je bila do tega kroga sama na drugem mestu na lestvici.

ŽENSKA D-LIGA
Zalet - Volley Club 3:1 (25:21, 16:25, 25:20, 25:20)
Zalet: Vattovaz 2, Costantini 10, Feri 8, Colsani 14, Spanio 10, Kovačič 12; Vitez 3, Grgič 0, Bert 0, Breganti in Ferfoglia nv. Trener: Bosich.
V prvem setu so odbojkarice Zaleta po izenačeni tekmi premagale tržaški Volley Club, ki je nudil soliden odpor. Varovanke trenerja Bosicha so v prvem setu igrale zelo dobro. Trener Zaleta je tudi v zadnjem krogu nekoliko prilagodil postavo. Bregantijeva in Ferfogliova sta sedeli na klopi, ker še nista okrevali po poškodbi. Nina Kovačič pa je tokrat igrala na krilu in je odlično opravila svoje delo. Podobno kot podajalka Demi Vattovaz.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Kras Repen - Tricesimo 2:3 (1:3)
Strelca za Kras: 42. D'Alesio, 75.Grujić.
Kras: D'Agnolo, Stanich (Pagliaro), Košuta, Simeoni, Parola, Juren, Maio (Dulić), Grujić, Klančič (Ciriello), Radujko, D'Aliesio (Germani). Trener: Kneževič.
V zadnjem krogu prvega dela prvenstva je Kras v Repnu gostil neposrednega tekmeca za obstanek in je znova potegnil krajši konec. Tricesimo je povedel v 13. minuti po napaki v obrambi Stanicha. V 34. minuti je bil izid že 0:2. Nato je zmanjšal zaostanek D'Aliesio po Radujkovi podaji. Že pred odmorom so gostje iz Tržizma še tretjič zadeli v polno. V drugem polčasu so rdeče-beli reagirali. Grujić je zmanjšal zaostanek in Ciriello je dvakrat zadel prečko. Rezultat pa se do konca ni spremenil.

PROMOCIJSKA LIGA
Vesna - ISM Gradisca 2:2 (1:2)
Strelci: 13. Sangiovanni, 16. Gajšek, 19. Sangiovanni; 74. Renar
Vesna: Zucca, Bevilacqua, Nabergoj, A. Kerpan, G, Kerpan, Renar, Gajšek (88. Hujić), Vasquez, Zatković (83. Inchiostri), Božičič, Rodić. Trener: Soavi.
Vesna je proti gradiški ekipi ISM dosegla pomembno točko in hkrati zamudila lepo priložnost za osvojitev vseh treh pik. Nogometaši trenerja Paola Soavija so se srčno borili in so obakrat uspeli nadoknaditi zaostanek. Prvič je zadel Gajšek. V drugem polčasu pa še Renar z glavo. Rodić je obenem zadel prečko.

Primorje - Pro Gorizia 0:2 (0:0)
Strelca: Edison v 53. in Božič v 91.
Primorje: Modesti, Miot, Millo (Metullio), Benvenuto, Lapaine, Tomizza, Lombardi (Girardini, Krasniqui), Tonini, Zubin, Lo Perfido, Semani. Trener: Allegretti.
Rdeča kartona: Edison (PG) v 53. in Lo Perfido v 80.
Proseška Rouna je padla. Zadnjič je Primorje izgubilo na domačem igrišču marca 2015. Tokrat Pro Gorizia ni prav nič ukradla. Gostje so igrali borbeno in so dokazali, da so ekipa. Tudi Primorje je skušalo reagirati. Novi trener Allegretti je postavil na igrišče motivirano ekipo, ki pa očitno ni zdržala prehudega pritiska. V prvem polčasu je sodnik razveljavil gol Goričanom, ki so povedli v uvodnih minutah drugega dela. Primorje je nato skušalo premagati doberdobskega vratarja Aneja Zanierja, ki pa je ostal do trikratnega žvižga nepremagan. Pro Gorizia je uspela doseči še drugi gol z Markom Božičem. Goričani imajo po zadnjem krogu prvega dela prvenstva že devet točk naskoka pred proseškimi rumeno-rdečimi. Primorje je v zadnjih petih krogih zbralo le točko.

Juventina - Costalunga 1:0 (0:0)

Strelec: 55. Pinatti
Juventina: Braini, F. Marini, Radev (Della Ventura), Racca, N. Marini, Innocenti, Hriberšek, Kerpan (Vidoz), Pinatti (Kožuh), Dornik, Dragosavljević (Madonna). Trener: Nicola Sepulcri.
Juventina je na domačih tleh osvojila tri dragocene točke proti Costalungi. Po izenačenem prvem polčasu je odločilni zadetek na tekmi prispeval Pinatti, ki je na svojem krstnem nastopu v 55. minuti premagal nasprotnikovega vratarja Gianluco Zetta. Domači so nato do konca uspešno upravljali rezultat, nalogo pa jim je nedvomno olajšal mladi Kevin Kerpan, ki je z dinamično igro izsilil izključitvi Massilimiana Zetta in Simica, tako da je Costalunga dvoboj zaključila z le devetimi nogometaši na igrišču. Naj še omenimo, da je v sodnikovem dodatku Gregor Braini odlično odbil nasprotnikov strel, tako da se je Juventina veselila treh točk.

Tolmezzo - Sistiana Sesljan 4:0 (2:0)
Sistiana Sesljan: Kosuta, Crosato, Tawgui (Del Rosso), Farosich, Donato (Basello), Del Bello, Podgornik, Bossi (Petracci), Cannone (Sammartini), Miklavec (Pacor), Menichini. Trener: Musolino.
Ekipa trenerja Alessandra Musolina je v Tolmeču utrpela visok poraz. Gostje so v Karniji začeli zelo defenzivno. V glavnem so se branili in ko je bilo treba napadati, so jih gostitelji kaznovali. Tolmezzo je že po prvem polčasu vodil z 2:0. Nato je moral vratar Kosuta v drugem delu pobrati še dve žogi iz svoje mreže.

1. AMATERSKA LIGA
Mladost - Zarja 3:1 (1:1)
Strelci: 27. F. Bernobi, 35. E. Cadez, 56. R. Furlan, 64. Ferletič (11-m)
Mladost: Ballerino, Patessio, Papais, R. Furlan (Bressan), Candusso, E. Cadez, Malaroda (S. Furlan), Tabai, Simeone (A. Cadez), Ferletič, Sangalli (Milič). Trener: Stefano Caiffa.
Zarja: Bernabich, Franco (Mandorino), Spinelli, Marković, Varlien, Disnan, Tarable, Cottiga, F. Bernobi, Zucchini, Racman. Trener: Michele Campo.
Slovenski derbi v Doberdobu je osvojila Mladost, ki je sprva zaostajala, saj so najprej povedli gostje iz Bazovice. V nadaljevanju pa so domači rdeče-modri poskrbeli za preobrat. V obeh ekipa je nastopilo nekaj novih nogometašev. Pri Zarji Zucchini in Dinsna. V taboru Mladosti pa Malaroda (letnik 1998), ki je še do pred kratkim igral za ekipo Ronchi v elitni ligi. Mladost je obenem najela tudi vratarja Andreo Cantamesso, ki je nogometno dozorel v Ronkah, v lanski sezoni pa se je preizkusil v tretji portugalski ligi.

Mariano - Primorec 1:0 (1:0)
Primorec: Sorrentino, Grego, Cudicio, Tuberoso, Di Leo, Di Corato, Piras (Krasniqi), Prestifilippo, Moriones, Caselli (Kocman), Zugna. Trener: De Sio.
Mariano je Primorčev tekmec v boju za obstanek, zaradi tega je poraz še toliko bolj boleč. Domačini so zadeli po avtogolu. V nadaljevanju Primorec ni pokazal lepe igre, zaradi česar ni uspel izenačiti.

2. AMATERSKA LIGA
La Fortezza - Breg 0:0
Breg: Parovel, Bampi, Pischianz (Marchetti), Bolcic, Bobbini, Belladonna (Scheriani), Madrussani, Daris, L. Nigris, Gelsi, M. D’Alesio (Marinelli). Trener: Calamita.
Prvi polčas v Vilešu je bil precej izenačen. Nato pa so pobudo prevzeli v svoje roke nogometaši kluba iz Doline, ki so stalno napadali. Sodnik jim je razveljavil gol, zadeli so prečko in ustvarili so številne priložnosti za gol.

3. AMATERSKA LIGA
Villanova - Gaja 0:3 (0:2)
Strelca: 27. Iurissevich, 35. in 67. Urbani
Gaja: Gesmundo, Miniussi, Spena, Lauro, Frediani, Palermo (Paoletti), Iurissevich (Mosetti), Ferluga, Saule, Urbani (Čubej), Sovic (Canziani). Trener: Venanzi.
Gaja je prvi del sezone po zmagi v gosteh proti Villanovi zaključila na tretjem mestu. V prvem polčasu so Venanzijevi fantje igrali res dobro in povedli z goloma Iurissevicha in Urbanija, ki se je v drugem delu še enkrat vpisal med strelce.