Športna nedelja: prvi poraz Primorja, Sistiana Sesljan OK

Cervignano - Primorje 2:0 (1:0)
Strelca: 13. Panozzo, 55. De Paoli
Pro Cervignano: Sirch, D’Onda, De Cecco, De Paoli, Candussi, Stabile (79. Cocetta), Serra (82. Allegrini), Gerometta, Panozzo (88. Cavaliere) Nardella, Paneck. Trener: Tortolo.
Primorje: Modesti, Miot (65. Danieli), Surez (79. Tonini), Lapaine, Tomizza, Pacherini, Casseler (55. Metullio), Benvenuto (55. Girardini), Zubin, Semani, Lombardi (72. Delvecchio). Trener: Ravalico.
Primorje je v Červinjanu utrpelo prvi poraz v letošnji sezoni. Na vrhu lestvice je rdeče-rumene dohitela Pro Gorizia.

Vesna - Pro Gorizia 0:3 (0:1)
Vesna: Zucca, Štulac, Bevilacqua (Renar), A. Kerpan, G. Kerpan, Zlatič, Gajšek, Vasquez, Rodič, Zatković, Volk. Trener: Corona.
Pro Gorizia: Zanier, A. Cantarutti, Iansig, Černe, Bolzicco, Klun, Pussi, Catania, Božič, Piscopo, Predan; na klopi: Agostinis, Toso, L. Cantarutti, Manfreda, Zejnuni, Svigelj, Bečirevič. Trener: Coceani.
Pro Gorizia je v Križu dokazala, da je boljši nasprotnik od plavih. Gostje so v drugem polčasu prevladali na igrišču.

ISM Gradisca - Sistiana Sesljan 1:2 (0:1)
Strelca: Podgornik 4.; Petracci 70.
Sistiana Sesljan: Košuta, Crosato (Disnan), Tawgui (Pocecco), Farosich, Del Bello, Donato, Podgornik, Bossi, Cannone, Miklavec, Petracci (Petracci). Trener: Musolino.
Moštvo iz Sesljana je v Gradišču doseglo pomembno zmago v boju za obstanek. Očitno se obrestuje zamenjava na klopi. Trener Musolino je že zmotiviral svoje fante.

1. AMATERSKA LIGA
Mladost - Serenissima 3:2 (0:0)
Strelci: Iodice, A- Cadez, Mainardis 92.
Mladost: Ballerino, Komar, Iodice, R. Furlan, Patessio, Tabaj, Bressan, Saar (Mainardis), S. Furlan (M. Colja), Simeone (Milič), A. Cadez.
Rdeč karton: A. Cadez 90.
Mladost je osvojila pomembne tri točke. Gostitelji so povedli z Iodicem v drugem polčasu, potem ko je v prvem delu Bressan zgrešil najstrožjo kazen. Gostje so nato izenačili in povedli. Reakcija Mladosti je bila hitra in učinkovita. V zadnjih petih minutah so rdeče-plavi uspeli spreobrniti izid v svojo korist, čeprav je sodnik izključil Cadeza. Zmagoviti gol je v 92. minuti zadel Mainardis.

Zarja - Domio 2:2
Strelec: F. Bernobi 2
Zarja: Bernabich, Varglien (67. Tarable) (90. Riccardo Bernobi), Spinelli (87. Chizzo), Marković, Spadaro (57. Racman), Ilić, Cepar, Cottiga, F. Bernobi, Vascotto, Mandorino; Biasin, Mattera, Franforte. Trener: Campo.
Zarja je zapravila edinstveno priložnost, da bi osvojila vse tri točke. Varovanci trenerja Campa so že vodili z 2:0. Nato pa so gostje uspeli izenačiti.

Villesse - Primorec 0:0
Primorec: Sorrentino, Burolo, Cudicio, Skolnik (Prestifilippo), Frangini, Parovel, Di Corato, Grego, Buonpane (Iadanza), Caselli, Moriones; trener De Sio.
Primorec je v Vilešu dosegel pomembno točko. Tekma je bila vseskozi izenačena.

2. AMATERSKA LIGA
San Canzian Begliano - Sovodnje 0:1 (0:0)
Strelec: 70. J. Visintin.
Sovodnje: Fabricijo, Piva (Ribolica), S. Tomšič, Galliussi, Falcone, Noto (Milatović), Černe (Mandini), Petejan, Lutman, J. Visintin, Kogoj. Trener: Feri.
Izključen: trener Simon Feri.
Sovodnje so v gosteh zasluženo osvojile vse tri točke. Gostje bi lahko srečanje v svojo korist zaključili že v prvem polčasu, ko so ustvarili številne priložnosti za gol. Sodnik je tudi razveljavil gol Elie Lutmana. Zmagoviti zadetek je zadel nato Jason Visintin.

Audax - Breg 4:0 (2:0)
Breg: Karan, Pedroza Espinoza, Spinelli, Maselli, Bobbini, Belladonna (Marinelli), Selaković, Daris (Madrussani), M. D'Alesio, D. D'Alesio, Scheriani (L. Nigris). Trener: Lacalamita.
Breg mora čimprej pozabiti na današnji nastop. Gostiteljem je šlo vse od rok. Brežanom pa dejansko nič. Za Audax, pri katerem igra tudi slovenski branilec Nikolas Semolič, je kar tri zadetke dosegel Davide Russo.

3. AMATERSKA LIGA
Gaja - Moraro 2:0 (0:0)
Strelec: 60. Saule, 75. Saule
Gaja: Gesmundo, Carli, Spena, Palermo, Frediani, Minussi, Iurissevich (Mosetti), Ferluga, Saule, Tuccio (Urbani), B. Sovic (Čubej). Trener: Venanzi.
Gaja je domačo tekmo igrala v gosteh v Moraru in osvojila vse tri točke. Junak srečanja je bil Saule, ki je zadel oba gola.