Športna nedelja: prvi poraz Primorja, Sistiana Sesljan OK

Proseško Primorje je v Červinjanu utrpelo prvi letošnji poraz. V gosteh je bila tokrat uspešna Sistiana Sesljan.

A

nedelja, 5. novembra 2017 | 16:45

Nogometaši Vesne bodo v Križu gostili Pro Gorizio (FOTODAMJ@N)

NOGOMET
PROMOCIJSKA LIGA
Cervignano - Primorje 2:0 (1:0)
Strelca: 13. Panozzo, 55. De Paoli
Pro Cervignano: Sirch, D’Onda, De Cecco, De Paoli, Candussi, Stabile (79. Cocetta), Serra (82. Allegrini), Gerometta, Panozzo (88. Cavaliere) Nardella, Paneck. Trener: Tortolo.
Primorje: Modesti, Miot (65. Danieli), Surez (79. Tonini), Lapaine, Tomizza, Pacherini, Casseler (55. Metullio), Benvenuto (55. Girardini), Zubin, Semani, Lombardi (72. Delvecchio). Trener: Ravalico.
Primorje je v Červinjanu utrpelo prvi poraz v letošnji sezoni. Na vrhu lestvice je rdeče-rumene dohitela Pro Gorizia.

Vesna - Pro Gorizia 0:3 (0:1)
Vesna: Zucca, Štulac, Bevilacqua (Renar), A. Kerpan, G. Kerpan, Zlatič, Gajšek, Vasquez, Rodič, Zatković, Volk. Trener: Corona.
Pro Gorizia: Zanier, A. Cantarutti, Iansig, Černe, Bolzicco, Klun, Pussi, Catania, Božič, Piscopo, Predan; na klopi: Agostinis, Toso, L. Cantarutti, Manfreda, Zejnuni, Svigelj, Bečirevič. Trener: Coceani.
Pro Gorizia je v Križu dokazala, da je boljši nasprotnik od plavih. Gostje so v drugem polčasu prevladali na igrišču.

ISM Gradisca - Sistiana Sesljan 1:2 (0:1)
Strelca: Podgornik 4.; Petracci 70.
Sistiana Sesljan: Košuta, Crosato (Disnan), Tawgui (Pocecco), Farosich, Del Bello, Donato, Podgornik, Bossi, Cannone, Miklavec, Petracci (Petracci). Trener: Musolino.
Moštvo iz Sesljana je v Gradišču doseglo pomembno zmago v boju za obstanek. Očitno se obrestuje zamenjava na klopi. Trener Musolino je že zmotiviral svoje fante.

1. AMATERSKA LIGA
Mladost - Serenissima 3:2 (0:0)
Strelci: Iodice, A- Cadez, Mainardis 92.
Mladost: Ballerino, Komar, Iodice, R. Furlan, Patessio, Tabaj, Bressan, Saar (Mainardis), S. Furlan (M. Colja), Simeone (Milič), A. Cadez.
Rdeč karton: A. Cadez 90.
Mladost je osvojila pomembne tri točke. Gostitelji so povedli z Iodicem v drugem polčasu, potem ko je v prvem delu Bressan zgrešil najstrožjo kazen. Gostje so nato izenačili in povedli. Reakcija Mladosti je bila hitra in učinkovita. V zadnjih petih minutah so rdeče-plavi uspeli spreobrniti izid v svojo korist, čeprav je sodnik izključil Cadeza. Zmagoviti gol je v 92. minuti zadel Mainardis.

Zarja - Domio 2:2
Strelec: F. Bernobi 2
Zarja: Bernabich, Varglien (67. Tarable) (90. Riccardo Bernobi), Spinelli (87. Chizzo), Marković, Spadaro (57. Racman), Ilić, Cepar, Cottiga, F. Bernobi, Vascotto, Mandorino; Biasin, Mattera, Franforte. Trener: Campo.
Zarja je zapravila edinstveno priložnost, da bi osvojila vse tri točke. Varovanci trenerja Campa so že vodili z 2:0. Nato pa so gostje uspeli izenačiti.

Villesse - Primorec 0:0
Primorec: Sorrentino, Burolo, Cudicio, Skolnik (Prestifilippo), Frangini, Parovel, Di Corato, Grego, Buonpane (Iadanza), Caselli, Moriones; trener De Sio.
Primorec je v Vilešu dosegel pomembno točko. Tekma je bila vseskozi izenačena.

2. AMATERSKA LIGA
San Canzian Begliano - Sovodnje 0:1 (0:0)
Strelec: 70. J. Visintin.
Sovodnje: Fabricijo, Piva (Ribolica), S. Tomšič, Galliussi, Falcone, Noto (Milatović), Černe (Mandini), Petejan, Lutman, J. Visintin, Kogoj. Trener: Feri.
Izključen: trener Simon Feri.
Sovodnje so v gosteh zasluženo osvojile vse tri točke. Gostje bi lahko srečanje v svojo korist zaključili že v prvem polčasu, ko so ustvarili številne priložnosti za gol. Sodnik je tudi razveljavil gol Elie Lutmana. Zmagoviti zadetek je zadel nato Jason Visintin.

Audax - Breg 4:0 (2:0)
Breg: Karan, Pedroza Espinoza, Spinelli, Maselli, Bobbini, Belladonna (Marinelli), Selaković, Daris (Madrussani), M. D'Alesio, D. D'Alesio, Scheriani (L. Nigris). Trener: Lacalamita.
Breg mora čimprej pozabiti na današnji nastop. Gostiteljem je šlo vse od rok. Brežanom pa dejansko nič. Za Audax, pri katerem igra tudi slovenski branilec Nikolas Semolič, je kar tri zadetke dosegel Davide Russo.

3. AMATERSKA LIGA
Gaja - Moraro 2:0 (0:0)
Strelec: 60. Saule, 75. Saule
Gaja: Gesmundo, Carli, Spena, Palermo, Frediani, Minussi, Iurissevich (Mosetti), Ferluga, Saule, Tuccio (Urbani), B. Sovic (Čubej). Trener: Venanzi.
Gaja je domačo tekmo igrala v gosteh v Moraru in osvojila vse tri točke. Junak srečanja je bil Saule, ki je zadel oba gola.

Copyright 2018 © DZP doo - PRAE srl – Vse pravice pridržane

VSE ANKETE

Sveti Valentin je po starem ljudskem izročilu prvi pomladin. V kolikšni meri se veselite, da se pomlad približuje?

ostale novice

Slovenija proti Norveški za četrtfinale

Reprezentanci se bosta na hokejskem turnirju spopadli jutri (v torek) ob 8.40

19. februarja 2018 | 18:44

Športna priloga: jutri v časopisu

V Primorskem dnevniku o domačem in mednarodnem športu ter o zimskih olimpijskih igrah

19. februarja 2018 | 18:04

Mija Ukmar najboljša

Karateistka zgoniškega kluba Shinkai karate 17-letna Mija Ukmar je v Parmi pometla z vso konkurenco.

20. februarja 2018 | 07:53

Goran Dragić zmagal tudi med zvezdami

Slovenski košarkar je bil z ekipo LeBrona Jamesa uspešen na 67. tekmi zvezd severnoameriške poklicne lige NBA

19. februarja 2018 | 09:25

Koprski Sixt Primorska slovenski košarkarski pokalni zmagovalec

V finalu v ljubljanskem Tivoliju so košarkarji Sixt Primorske premagali Šenčur Gorenjsko s 83:63

18. februarja 2018 | 18:45

Fak dolgo v igri za kolajne, naposled pa deseti

Zlato kolajno na biatlonski olimpijski tekmi na 15 km s skupinskim startom je osvojil Martin Fourcade

18. februarja 2018 | 13:09

Športna nedelja: na Opčinah padel Jesolo, v Repnu pa Motta

Na nogometnih igriščih sta Kras in Vesna doživela nova poraza, zaradi močne burje so prestavili tekme promocijske lige Primorja, Juventine in Sisitane Sesljana

18. februarja 2018 | 20:11