Športna nedelja: Jadran zmagal; Primorje kot valjar, Kras OK

14. okt. 2017 | 20:08

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran Ispem - Bassano 82:44 (19:13, 43:23, 63:32)
Jadran: M. Batich 10 (-, 2:6, 2:5), Ridolfi 17 (1:2, 5:9, 2:4), De Petris 1 (1:2, 0:4, -), Malalan 6 (0:3, 3:9, 0:1), Ban 18 (1:3, 7:11, 1:1), Gregori 2 (-, 1:3, -), Zidarič 5 (1:2, 2:5, 0:1), Cettolo 11 (3:4, 1:1, 2:4), Rajčič 0 (-, 0:2, 0:1), Daneu 12 (-, 6:9, -), Laurencic 0 (-, -, - ), Terčon 0 (-, -, -). Trener: Dean Oberdan. Skoki: 54 (36 + 18); podaje: 19; izgubljene žoge; 18; pridobljene: 15. SON: 20.
Jadran Ispem je v 3. krogu C-lige gold prebil led in nadigral Bassano. Košarkarji trenerja Oberdana so po dveh bledih nastopih v napadu tokrat odreagirali in strli odpor sicer zelo mladega moštva. Domači so si takoj priigrali pet točk prednosti (5:0), naskoka pa niso več izpustili. Če je bil dvoboj v prvi četrtini še izenačen, so si domači zagotovili zmago v drugi četrtini, ki so jo začeli z delnim izidom 21:3 v prvih šestih minutah. Ban in soigralci so prednost povečali v tretji četrtini, tako da je bilo tekme predčasno konec. Naj omenimo, da so zadnje minute na igrišču prebili le igralci letnika 1998 in 1999, izpostaviti pa je treba tudi dvojni dvojček Martina Ridolfija, ki je 17 točkam dodal 11 skokov.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Ol3 - Kras Repen 0:1 (0:0)
Strelec: Juren 54.
Kras Repen: D'Agnolo, Stanich, Cappiello (Ciave), Simeoni, Hadzić, Juren (Pagliaro), Grujić, Carlevaris, Štromajer (Kocman, Klančič), Radujko, Maio. Trener: Kneževič.
Kras se je iz Fojde vrnil s polnim izkupičkom. Tako bodo Kneževičevi fantje igrali bolj samozavestno v prihodnjem krogu proti Lumignaccu. Zmagoviti gol je v drugem polčasu po kombinirani akciji zadel Martin Juren. Za zaključno podajo je poskrbel Grujić.

PROMOCIJSKA LIGA
Fulgor - Juventina 1:1 (1:1)
Strelec: Dornik 1.
Juventina: Stergulz, F. Marini, Ormellese, Racca, N. Marini, Zorzut (Innocenti), Hriberšček (Madonna), Kožuh, Velikovič (Zamora), Dornik (K. Kerpan), Dragosavljević (Della Ventura). Trener: Sepulcri.
Juventina je povedla z Janom Dornikom že po prvi akciji. Videmski Fulgor je uspel izenačiti po 22. minutah, po napaki v gostujoči obrambi.

Primorje - ISM Gradisca 6:0 (4:0)
Strelci: Metullio 3. 11-m, Lombardi 28., 33., Zubin 46., 73., Miot 54.
Primorje: Modesti (Bossi), Miot, Surez (Delvecchio), Tomizza, Lapaine, Pacherini (Semani), Metullio (Casseler), Gerbini, Zubin, Girardi (Rudes), Lombardi. Trener: Ravalico.
Primorje je na papirju soiidno Gradisco odpravil s teniškim 6:0. Rumeno-rdeči so povedli po samih treh minutah. Gostujoči branilec se je dotaknil žoge z roko v kazenskem prostoru in sodnik je pokazal na belo točko. Najstrožjo kazen je uspešno streljal Metullio. V nadaljevanju samo Primorje. Gostitelji so se razigrali in dosegli peto zmago v šestih krogih. Čez en teden pa bo na sporedu derbi Vesna - Primorje.

Sistiana Sesljan - Valnatisone 1:2 (1:1)
Strelec: Delbello 1.
Sistiana Sesljan: Košuta, Crosato, Delbello (Menichini), Bric, Basello, Sessi, Podgornik (Petracci), Bossi (Miklavec), Cannone, Tawgui, Sammartini. Trener: Biloslavo.
Sistiana Sesljan je v Vižovljah povedel že v prvi minuti. Nato pa so gostje uspeli izenačiti in v drugem polčasu so dosegli še drugi gol.

Tolmezzo - Vesna 0:0
Vesna: Donno, Bevilacqua, Miljkovič, Renar, G. Kerpan, Inchiostri (A. Kerpan), Gajšek (Antonič), Vasques, Zatkovič, Božičič, Rodič. Trener: Corona.
Kriška Vesna se je v pričakovanju derbija s Primorjem vrnila iz Tolmeča s točko, ki je povsem pravična. Tekma je bila vseskozi izenačena in obe moštvi sta si bili enakovredni.

1. AMATERSKA LIGA
San Giovanni - Mladost 2:0 (0:0)
Mladost: Ballerino, Peric, Komar, Tabai, Candusso, Furlan, Retucci (Mainardis), Bressan (Sarr), Simeone, Sangalli (Milič), Buo (A. Cadez). Trener: Caiffa.
Rdeč karton: Furlan.
Mladost je v drugem polčasu igrala slabo, kar so izkoristili gostitelji in dvakrat premagali vratarja Ballerina.

Sant'Andrea San Vito - Zarja 4:1 (1:0)
Strelec: 85. Cepar
Zarja: Bernabich, Spinelli (Mandorino), Chizzo (Carrese), Markovič, Bečaj, Varglien (Mattera), Cepar, Cottiga (Segulin), R. Bernobi, Vascotto, Racman. Trener: Campo.
Zarja je tokrat igrala zelo slabo in zasluženo visoko izgubila. Gostitelji so celo večji del tekme igrali z možem manj.

2. AMATERSKA LIGA
Sovodnje - Montebello Don Bosco 1:0 (0:0)
Strelec: J. Visintin 70.
Sovodnje: Fabricijo, Ribolica, Falcone, E. Kogoj, Galliussi, Simone (Altran), Piva (Lutman), Milatović, Petejan, Černe (Mandini), J. Visintin. Trener: Feri.
Nogometaši Sovodenj so dosegli prvo prvenstveno zmago. V prvem polčasu so domačini gospodarili na igrišču. Zmagoviti gol je padel v drugem polčasu: po podaji s kota je zadel Jason Visintin.

Breg - Romana 0:1 (0:0)
Breg: Karan, Calabrese, D. D’Alesio (Pischianz), Bampi, Bobbini (M. D’Alesio), Belladonna, Selaković, Daris, Scheriani, Maselli, S. Nigris (L. Nigris). Trener: Lacalamita.
Tekma v Dolini se je končala z zmago gostov iz Tržiča, čeprav je bilo srečanje vseskozi izenačeno. Lacalamitovi fantje so se v drugem polčasu borili, ni pa jim uspelo doseči izenačujočega gola.

3. AMATERSKA LIGA
Azzurra - Gaja 1:0 (0:0)
Gaja: Gesmundo, Miniussi, Spena, Urbani, Frediani, Lauro (Vidoni, Martini), Ban (B. Sovič), Ferluga, Saule, Mosetti (Palermo), Čubej (Paoletti). Trener: Venanzi.
Gaja si tokrat ni zaslužila poraza. Moštvi sta si bili enakovredni. Azzurra pa je zmagoviti gol dosegla proti koncu tekme.