Športna nedelja: spodrsljaj Jadrana, zmaga Krasa

Dark Theme

KOŠARKA
C-LIGA GOLD
Jadran Ispem - Centro Sedia Basket 52:73 (11:26, 36:44, 46:57)
Jadran: M. Batich 8 (-, 1:3, 2:7), De Petris 6 (-, 3:8, 0:1), Malalan 8 (2:2, 3:9, -), Daneu 4 (-, 2:4, -), Ban 13 (7:9, 3:6, 0:4), Gregori 0 (-, 0:1, -), Zidarič 1 (1:2, 0:2, 0:1), Ridolfi 10 (1:4, 3:5, 1:3), Cettolo 0 (-, -, 0:1), Ferfolja 0 (-, 0:1, -), Rajčič 2 (-, 1:1, 0:2), Laurencic 0 (-, -, -). Trener: Dean Oberdan. Skoki: 36 (30 + 6), podaje: 13, izgubljene žoge: 16, pridobljene: 9.
Jadran Ispem je v uvodnem krogu C-lige gold, ki so ga zaznamovale številne napake, izgubil deželni derbi proti Calligarisu iz Korena. Potem ko je Jadran s košem Daneua in trojko Baticha povedel s 5:2, so bili gledalci na Opčinah priča monologu Calligarisa, ki si je v uvodni četrtini priigral 15 točk naskoka. Združena ekipe je težave v napadu delno rešila v drugi četrtini, ko je s trojko Matije Baticha tik perd iztekom polčasa razpolovil zaostanek, ki si ga je nakopičil v uvodnih desetih minutah (36:44). Batich je bil med najboljšimi košarkarji Jadrana v prvem delu srečanja, saj je skupaj z Ridolfijem prispeval polovico točk združene ekipe. V drugem delu tekme pa tako Batich kot Ridolfi nista prispevala niti točke. Potem ko ekipi nista dosegli koša cele tri minute na začetku drugega polčasa, je sušo prekinil Siro Braidot, ki je prispeval prosta meta in trojko. Domačim se zaradi prevelikega števila zgrešenih metov in izgubljenih žog ni nikoli uspelo približati, tako da so se uspeha veselili gostje, med katerimi so izstopali Macaro (20 točk), Braidot (13) in Munini (16). Najboljši strelec Jadrana je bil Borut Ban, ki je igral z zaščitno masko, dosegel pa je 13 točk. Naj še omenimo, da so med prekinitvami nastopali člani in članice športnega društva Cheerdance Millenium.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Kras Repen - Manzanese 2:1 (0:1)
Strelec za Kras: 60. Radujko (11-m), 80. avtogol
Kras: D'Agnolo, Stanic, Cappiello, Simeoni, Hadžić, Juren, Maio, Carlevaris, Stromajer, Radujko, Kocman (Dulić). Trener: Radenko Kneževič.
V Repnu so bili gledalci priča lepemu preobratu Krasa, ki je proti Manzaneseju zaostajal, nato je izenačil, naposled pa se je veselil celotnega izkupička točk. V prvem polčasu nogometaši trenerja Kneževiča so igrali pod svojimi sposobnostmi, tako da je Manzanese povedel Za izenačenje domače enajsterice je nato v 60. minuti poskrbel Dalibor Radujko, ki je brezhibno izvedel enajstmetrovko. Kras je nato stopnjeval napade in dosegel zmagoviti zadetek po zaslugi avtogola, ki ga je zagrešil branilec Manzaneseja, ki je v svoja vrata preusmeril strel Maia.

PROMOCIJSKA LIGA
Primorje - Aurora Buonacquisto 5:1 (3:1)
Strelci za Primorje: 9. Zubin, 19. Gerbini, 25. Zubin, 81. Girardini, 86. Miot
Primorje: Modesti, Miot, Surez, Lapaine, Tomizza, Semani, Casseler (60. Pezzullo), Gerbini, Zubin (74. Danieli), Lombardi, Metullio (58. Girardini); Bossi, Furlan, Pacherini, Orefice. Trener: Davide Ravalico.
Primorje je na domačih tleh povsem nadigralo Auroro. Tekma je bila povsem enosmerna. Izenačene so bile le uvodne minute. Zubin je v 9. minuti poskrbel za vodstvo Primorja, gostje pa so izenačili po treh minutah. Nato pa je bil takoj uspešen Gerbini, v 25. minuti pa Zubin. Uspešna igra domače enajterice se je nadaljevala v drugem delu srečanja, zmago pa sta v zadnjih desetih minutah zaokrožila Girardini in Miot.

Sistiana Sesljan - Trieste Calcio 2:2 (2:0)
Strelca za Sesljan: 26. Cannone, 29. Petracci
Sesljan: Gon, Goriup, Tawgui, Bric, Basello, Farosich, Podgornik (Menichini), Bossi (Disnan), Cannone (Sammartini), Miklavec, Petracci. Trener: Biloslavo.
Nogometaši ekipe Sistiana Sesljan so se morali zadovoljiti s točko proti moštvu Trieste Calcio, čeprav so po prvem polčasu že upali, da bodo osvojili celoten izkupiček točk. Vodili so namreč že z dvema zadetkoma prednosti, ki sta ju prispevala Cannone in Petracci. V drugem polčasu pa so domači popustili, Trieste Calcio pa je začel resno napadati in je potreboval le šest minut, da izenači, tako da sta se ekipi razšli z delitvijo točk.

Cervignano - Juventina 2:1 (0:1)
Strelec za Juventino: 34. Kožuh (11-m)
Juventina: Štergulc, F. Marini, Ormellese, Racca, N. Marini, Zorzut, Hriberšek (Della Ventura), Kožuh, Madonna (Innocenti), Dornik, Dragosavljević (Zamora). Trener: Nicola Sepulcri.
Juventina se z gostovanja vrača sklonjenih glav, čeprav je predvsem v prvem polčasu ustvarila veliko priložnosti za zadetek. Madonna je zadel vratnico, nevaren je bil tudi Hriberšek, za edini zadetek pa je poskrbel Blaž Kožuh, ki je izkoristil enajstmetrovko v 34. minuti. V drugem delu srečanja pa hladna prha, saj je Cervignano v 67. minuti izenačil po zaslugi nekdanjega nogometaša Juventine Geromette, zmagoviti gol pa je dosegel v sodnikovem dodatku.

1. AMATERSKA LIGA
Isontina - Primorec 3:0 (0:0)
Primorec: Sorrentino, Murolo (Carlasara), Cudicio (Provel), Di Corato, Di Leo, Frangini, Piras, Grego, Moriones, Caselli (Krasniqi, Buonpane), Iadanza. Trener: De Scio.
Po izenačenem prvem polčasu je Primorec v drugem delu sreča prejel tri zadetke in se je moral sprijazniti s porazom. Naj omenimo, da se je poškodoval Krasniqi, ki so ga odborniki pospremili v bolnišnico.

Isonzo - Zarja 1:0 (0:0)
Zarja: Bernabich, Spinelli (Milošević), Racman, Markovič, Varglien, Ilić, Cottiga (Franforte), Vascotto (A. Bečaj), R. Bernobi (Mandarino), Cepar, F. Bernobi. Trener: Michele Campo.
Zarji je bila tudi tokrat usodna prekinitev, saj je Isonzo dosegel zmagoviti zadetek na začetku drugega polčasa, potem ko si je izboril kot. Na drugi strani pa gostje niso uprizorili najboljpe predstave, saj so zvezni igralci igrali slabo, v napadu pa je bil Francesco Bernobi preveč osamljen.

Mariano - Mladost 1:0 (0:0)
Mladost: Ballerino, D. Peric, Iodice, Tabai (Marušič., Candusso, R. Furlan, Sangalli (Comar), Bressan (Buo), Simeone, Ferletič (Milič), Retucci (Sarr). Trener: Stefano Caiffa.
Rdeči karton: 85. Candusso (dvojni rumeni karton)
Mladost je odigrala grdo srečanje in zasluženo izgubila. Mariano ni blestel, izkoristil pa je prosti strel v 50. minuti, ko so domači s kakih 30 metrov premagali vratarja Ballerina. Naj omenimo, da je bil v končnici zaradi dvojnega rumenega kartona izključen Marcus Candusso.

2. AMATERSKA LIGA
UFM - Breg 3:0 (1:0)
Breg: Karan, Bampi, Pischianz (D'Alesio), Spinelli, Bobbini, Belladonna (Maselli), Madrussani (L. Nigris), Daris, Scheriani, Selaković (Calabrese), S. Nigris (Marinelli). Trener: Nicola Lacalamita.
Breg je proti tržiški ekipi, ki cilja na napredovanje uprizoril solidno predstavo in visoko izgubil. Gostje so odigrali soliden polčas, zagrešili pa so naivnost v obrambi, tako da je UFM povedel. Tako se je zgodilo tudi v drugem srečanju, ko so domači dosegli dva zadetka in zmagali.

3. AMATERSKA LIGA
Malisana - Gaja 1:1 (1:0)
Strelec za Gajo: 49. Ban
Gaja: Gesmundo, Carli, Chinnicci, Mosetti, Vidoni, B. Sovič, Ban (Čubej), Iurissevich (Palermo), Saule, Tuccio (Paoletti), Ferluga (Urbani). Trener: Danilo Venanzi.
Gaja je bil boljši tekmec, v prvem polčasu pa ni izkoristila nobene priložnosti za zadetek. Tako so v končnici prvega dela srečanja povedli domači nogometaši, za Zarjo pa je bil na začetku drugega polčasa uspešen Ban. Gaja je še naprej napadala, sodnik pa je razveljavil zadetek Sauleja.

ODBOJKA
44. POKAL BAZOVIŠKIH JUNAKOV
OK Fužinar - Futura Cordenons 1:2
Črnuče - OK Fužinar 1:2
Sloga Tabor Televita - Futura Cordenons 2:1
Odbojkarji Sloge Tabor Televita so osvojili letošnji 44. Pokal Bazoviških junakov. Drugo mesto je osvojila Futura Cordenons, ki jo vodi Lucio Battisti.