Bron za Mrakovo in Macarolovo

Tina Mrak in Veronika Macarol osvojili bronasto medaljo na SP v razredu 470

sobota, 15. julija 2017 | 15:30

Tina Mrak in Veronika Macarol

Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta na svetovnem prvenstvu olimpijskega razreda 470, ki se je končalo v
Solunu, osvojili bronasto medaljo. Pred zadnjo regato, v kateri sta bili osmi, sta bili na skupno tretjem mestu, članicama Pirata iz Portoroža pa je tudi v finalnem plovu najboljše deseterice uspelo zadržati to uvrstitev. To je bilo prvo odličje na SP za omenjeno slovensko posadko, pred tem pa sta bili že evropski prvakinji in bronasti na prvenstvu stare celine. Lani
sta na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru osvojili šesto mesto.
Naslov svetovnih prvakinj sta v Grčiji osvojili Poljakinji Agnieszka Skrzypulec in Irmina Mrozek Gliszczynska (42 točk), ki sta z 28 točkami prepričljivo vodili pred finalno regato, srebro pa sta si prijadrali Britanki Hannah Mills in Eilidh McIntyre (48). Millsova je s Saskio Clark lani osvojila zlato olimpijsko medaljo, leta 2012 pa srebrno. Slovenki sta na koncu osvojili 66 točk.

Več v tiskani izdaji Primorskega dnevnika

Copyright 2017 © DZP doo - PRAE srl – Vse pravice pridržane

VSE ANKETE

Ali soglašate, da se s prihodnjim šolskim letom uvede poučevanje slovenščine kot drugi jezik EU na nižjih šolah z italijanskim učnim jezikom na Tržaškem in Goriškem?

ostale novice

Končno enakopravnost!

Intervju s hitrohodko Antonello Palmisano, ki je na SP v Londonu osvojila bronasto kolajno - V nedeljo bo tekmovala v Trstu

10. septembra 2017 | 09:47

Vsak dan po 300 puščic

Naslednji teden bo lokostrelka Karen Hervat nastopila na DP, nato pa bo odpotovala na SP

10. septembra 2017 | 13:46

Športna nedelja: zmagal le Kras Repen

Nogometaši trenerja Kneževiča slavili v gosteh, na ostalih tekmah pa dva remija in dva visoka poraza

10. septembra 2017 | 17:06

Športna sobota: Gladka zmaga Primorja, ostali vsaj točko

Začetek deželnih nogometnih prvenstev s štirimi sobotnimi tekmami

9. septembra 2017 | 20:00

Metka Kuk (ŠD Polet) na SP bronasta

V Nandžingu na Kitajskem je članica openskega Poleta Metka Kuk, ki nastopa z državno italijansko reprezentanco, poskrbela za presenečenje.

1. septembra 2017 | 21:00

Koledarji 2017/18: derbiji že v uvodnih krogih

V Gradišču so danes predstavili koledarje za nogometno sezono v deželnih amaterskih prvenstvih.

30. avgusta 2017 | 21:19