Bron za Mrakovo in Macarolovo

Tina Mrak in Veronika Macarol osvojili bronasto medaljo na SP v razredu 470

sobota, 15. julija 2017 | 15:30

Tina Mrak in Veronika Macarol

Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta na svetovnem prvenstvu olimpijskega razreda 470, ki se je končalo v
Solunu, osvojili bronasto medaljo. Pred zadnjo regato, v kateri sta bili osmi, sta bili na skupno tretjem mestu, članicama Pirata iz Portoroža pa je tudi v finalnem plovu najboljše deseterice uspelo zadržati to uvrstitev. To je bilo prvo odličje na SP za omenjeno slovensko posadko, pred tem pa sta bili že evropski prvakinji in bronasti na prvenstvu stare celine. Lani
sta na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru osvojili šesto mesto.
Naslov svetovnih prvakinj sta v Grčiji osvojili Poljakinji Agnieszka Skrzypulec in Irmina Mrozek Gliszczynska (42 točk), ki sta z 28 točkami prepričljivo vodili pred finalno regato, srebro pa sta si prijadrali Britanki Hannah Mills in Eilidh McIntyre (48). Millsova je s Saskio Clark lani osvojila zlato olimpijsko medaljo, leta 2012 pa srebrno. Slovenki sta na koncu osvojili 66 točk.

Več v tiskani izdaji Primorskega dnevnika

Copyright 2017 © DZP doo - PRAE srl – Vse pravice pridržane

VSE ANKETE

Ali se strinjate z morebitno združitvijo Glasbene matice in Centra za glasbeno vzgojo Emil Komel?

ostale novice

Zaključila je na 12. mestu

Biserka Cesar (AK Bor) je nastopila nad svojimi pričakovanji.

1. julija 2017 | 21:31

Biserka Cesar v finalu (danes ob 19. uri)!

Finale za trebensko metalko diska.

1. julija 2017 | 12:00

»Dobrodošla Biserka«

Močan naliv je danes pozno popoldne skazil prvi dan absolutnega članskega državnega prvenstva v kraljici športov na stadionu Pino Grezar v Trstu.

30. junija 2017 | 22:07