Četrtek, 18 april 2024

Zaključila je na 12. mestu

1. jul. 2017 | 21:31

Za največje presenečenje je danes zjutraj na državnem prvenstvu v atletiki na tržaškem stadionu Pino Grezar poskrbela metalka diska tržaškega Bora Biserka Cesar, ki se je po zadnji seriji metov - morali so jo nadoknaditi po petkovem nalivu - uvrstila v današnji finale. Z razdaljo 45,42 se je v kvalifikacijah uvrstila na 8. mesto. Najdlje je disk vrgla Furlanka Giada Andreutti (Malignani Libertas Udine): 53,03 m. Met nad 50 metrov je uspel le še Lauri Bordignon (Fiamme Azzurre), 51,80. V večernem finalu so nastopile še druge metalke diska, ki niso nastopile v kvalifikacijah. Disk je najdlje vrgla Stefania Strumillo (Atletica 2005), ki je dosegla razdaljo 56,15 m. Biserka Cesar je tekmovanje zaključila na 12. mestu (razdalja 42,31 m).
V današnji ženski štafeti 4 X 100 metrov sta s tržaško ekipo društva CUS nastopili tudi Slovenki Mara Lavrencic in Sopfie Aniaku. Tržaška štafeta, ki sta jo sestavljali še Teresa Sacchi in Anna Lisa Modesti, je v prvi bateriji zmagala s časom 47,30. Na skupni lestvici pa so članice tržaškega CUS-a zasedle končno 7. mesto. Državni naslov so osvojile članice ekipe vojaške ekipe Carabinieri (Spacca, Hooper, Bongiorni in Latini) s časom 44,54. Doberdobka Mara Lavrencic bo z ekipo CUS-a nastopila tudi jutri ob 20.10, ko bo na sporedu ženska štafeta 4 X 400 m.