Meta Sterni bronasta na DP

sobota, 17. junija 2017 | 17:49

Meta Sterni

Atletinja Bora Meta Sterni je na državnem prvenstvu naraščajnic in naraščajnikov v Rietiju osvojila bronasto kolajno v sedmeroboju s 4692 točkami. Za 16-letnico (17 let bo dopolnila konec novembra) je to najboljši rezultat v karieri, potem ko je bila na vsedržavni ravni sicer vedno v ospredju, nikoli pa še na stopničkah. Sternijeva je bila s končno visoko uvrstitvijo zelo zadovoljna, predvsem zato ker jo tačas pesti poškodba stopala. Kljub temu je stisnila zobe in dokončala vse preizkušnje. Prvo mesto je pripadlo članici domačega društva Teuti Cala (4896 točk), druga pa je bila Anna Galotti (4799). Od državne prvakinje je bila Sternijeva boljša v skoku v daljino, suvanju krogle in metu kopja.
Na državenm prvenstvu je nastopila tudi Mateja Tavčar. Članica AK Bor je med leto starejšimi osvojila 27. mesto v suvanju krogle z razdaljo 10,59. Tavčerjeva bo med naraščajnicami nastopala še naslednje leto.