Katja Milič (ŠK Kras) državna prvakinja

Včerajšnji finale ženskega namiznoteniškega državnega prvenstva v 2. kategoriji v Terniju je bil slovenski.

petek, 16. junija 2017 | 20:34

Namiznoteniška igralka ŠK Kras Katja Milič (Fotodamj@n)

V boju za zlato kolajno sta se pomerili soigralki pri zgoniškem ŠK Kras in prijateljici Katja Milič in Eva Carli. Najžlahtnejšo kolajno je odnesla domov Katja Milič, ki je Carlijevo po izenačenem dvoboju premagala s 3:2 (5:11, 11:6, 7:11, 11:8, 11:1). Pot Martine Milič se je zaključila v osmini finala, v katerem je izgubila proti naturalizirani Kitajki Le Thi Hong Loan. Ana Bržan (Vallecamonica) pa je izpadla v šestnajstini finala. V ženskih dvojicah so vse tri krasovke izpadle v četrtfinalu. Katja Milič je v mešanih dvojicah (skupaj z Fataiem Adeyemom) osvojila bronasto kolajno. ŠK Kras je tako na državnem prvenstvu v Terniju odnesel domov kar pet zlatih kolajn. Poleg Katje Milič je preostale štiri osvojila pri veteranih Sonja Milič.