A

četrtek, 15. junija 2017 | 23:02

Eugenio Dalmasson in kapetan Andrea Coronica (foto Pall. TS)

Virtus Segafredo Bologna - Alma Trst 82:69 (25:23, 43:33, 66:49)
Tudi na drugi finalni tekmi play-offa A2-lige so morali košarkarji tržaške Alme priznati premoč gostiteljev, ki so drugič zapored v nekaj dneh premagali belo-rdeče in tako vodijo v zmagah z 2:0. Tretja tekma, v ponedeljek ob 20.45 v Alma Areni v Trstu, bi lahko bila že odločilna. Varovanci trenerja Eugenia Dalmassona bodo skušali pred razprodano športno dvorano premagati Bolonjčane in tako izsiliti četrto tekmo, ki bi bila na sporedu - vedno v Trstu - v sredo. V nasprotnem primeru bi Bologna v Trstu slavila povratek v najvišjo državno ligo.
Današnja prva četrtina je bila prava fotokopija s prvega srečanja (25:23). Težave so se za goste začele v drugi četrtini, ko so gostitelji poskrbeli za prvi »break«. Po prvem polčasu je Virtus vodil za deset točk (43:33). Tržačani so v obrambi igrali zmedeno in Cavaliero si je nabral že tretjo osebno napako. Drugi del se je začel s trojkama Umha in Spisse. Reakcija gostov je slonela na ramah Greena in Cavaliera. Okrog 200 tržaških navijačev pa je v nadaljevanju vrglo puške v koruzo. Preveč je bilo napak, da bi lahko gostje nadoknadili zamujeno. Virtus je zasluženo zmagal. V ponedeljek čaka Almo težka naloga. Igrali pa bodo s šestim možem: domačimi navijači.

Copyright 2018 © DZP doo - PRAE srl – Vse pravice pridržane

VSE ANKETE

Ali bodo v Italiji uspeli sestaviti novo vlado?

ostale novice

Škodo v Štandrežu bo plačala Pro Gorizia

Navijači so med goriškim nogometnim derbijem poškodovali mrežo, ki loči igrišče od tribune.

13. aprila 2018 | 13:03

Športna sobota: trije derbiji, pa tudi Bor in odbojka

Padle bodo že nove odločitve.

14. aprila 2018 | 08:46

»Pokazali smo, kaj zmoremo«

Patrik Kojanec pred današnjim derbijem ob 18. uri med Kontovelom in Sokolom na Rouni

14. aprila 2018 | 11:01

»Sami smo zapravili štiri točke«

Peter Lisjak pred današnjim derbijem ob 18. uri med Kontovelom in Sokolom na Rouni

14. aprila 2018 | 10:01

Dragić proti Belinelliju

V prvem krogu končnice košarkarske lige NBA

12. aprila 2018 | 10:01

Usoden je bil zastoj srca med dirko

Obdukcija je razkrila vzrok smrti nesrečnega belgijskega kolesarja Michela Goolaertsa

12. aprila 2018 | 13:45

Reorganizacija in jezik

Pa še ... izbire, kakovost kadrov, odločitve, vrhunski rezultati, multikulturnost.

11. aprila 2018 | 07:41