Še drugi poraz tržaške Alme

15. jun. 2017 | 23:02
Dark Theme

Virtus Segafredo Bologna - Alma Trst 82:69 (25:23, 43:33, 66:49)
Tudi na drugi finalni tekmi play-offa A2-lige so morali košarkarji tržaške Alme priznati premoč gostiteljev, ki so drugič zapored v nekaj dneh premagali belo-rdeče in tako vodijo v zmagah z 2:0. Tretja tekma, v ponedeljek ob 20.45 v Alma Areni v Trstu, bi lahko bila že odločilna. Varovanci trenerja Eugenia Dalmassona bodo skušali pred razprodano športno dvorano premagati Bolonjčane in tako izsiliti četrto tekmo, ki bi bila na sporedu - vedno v Trstu - v sredo. V nasprotnem primeru bi Bologna v Trstu slavila povratek v najvišjo državno ligo.
Današnja prva četrtina je bila prava fotokopija s prvega srečanja (25:23). Težave so se za goste začele v drugi četrtini, ko so gostitelji poskrbeli za prvi »break«. Po prvem polčasu je Virtus vodil za deset točk (43:33). Tržačani so v obrambi igrali zmedeno in Cavaliero si je nabral že tretjo osebno napako. Drugi del se je začel s trojkama Umha in Spisse. Reakcija gostov je slonela na ramah Greena in Cavaliera. Okrog 200 tržaških navijačev pa je v nadaljevanju vrglo puške v koruzo. Preveč je bilo napak, da bi lahko gostje nadoknadili zamujeno. Virtus je zasluženo zmagal. V ponedeljek čaka Almo težka naloga. Igrali pa bodo s šestim možem: domačimi navijači.