A

četrtek, 15. junija 2017 | 23:02

Eugenio Dalmasson in kapetan Andrea Coronica (foto Pall. TS)

Virtus Segafredo Bologna - Alma Trst 82:69 (25:23, 43:33, 66:49)
Tudi na drugi finalni tekmi play-offa A2-lige so morali košarkarji tržaške Alme priznati premoč gostiteljev, ki so drugič zapored v nekaj dneh premagali belo-rdeče in tako vodijo v zmagah z 2:0. Tretja tekma, v ponedeljek ob 20.45 v Alma Areni v Trstu, bi lahko bila že odločilna. Varovanci trenerja Eugenia Dalmassona bodo skušali pred razprodano športno dvorano premagati Bolonjčane in tako izsiliti četrto tekmo, ki bi bila na sporedu - vedno v Trstu - v sredo. V nasprotnem primeru bi Bologna v Trstu slavila povratek v najvišjo državno ligo.
Današnja prva četrtina je bila prava fotokopija s prvega srečanja (25:23). Težave so se za goste začele v drugi četrtini, ko so gostitelji poskrbeli za prvi »break«. Po prvem polčasu je Virtus vodil za deset točk (43:33). Tržačani so v obrambi igrali zmedeno in Cavaliero si je nabral že tretjo osebno napako. Drugi del se je začel s trojkama Umha in Spisse. Reakcija gostov je slonela na ramah Greena in Cavaliera. Okrog 200 tržaških navijačev pa je v nadaljevanju vrglo puške v koruzo. Preveč je bilo napak, da bi lahko gostje nadoknadili zamujeno. Virtus je zasluženo zmagal. V ponedeljek čaka Almo težka naloga. Igrali pa bodo s šestim možem: domačimi navijači.

Športel s trenerji iz matice in ...

V koprskem studiu športni delavci, ki so se preselili v naše kraje in pomagajo slovenskim društvom v ItalijiKlikni in oglej si oddajo

15. januarja 2018 | 21:21

Športna nedelja: Bor povozil Feletto; poraza Jadrana in Sloge Tabor

Primorec je na zaostali tekmi nogometne 1. amaterske lige izgubil proti Chiarboli Ponziani, Zalet pa je v ženski odbojkarski D-ligi slavil v Červinjanu

14. januarja 2018 | 21:55

Košarkarski derbi: Breg plenil na Rouni

V telovadnici na Rouni sta Kontovel in moštvo iz Doline zaključila prvo polovico rednega dela D-lige

13. januarja 2018 | 19:37

Športna sobota: goriški odbojkarji uspešni