13. jun. 2017 | 19:10

Virtus - Alma 85:62 (27:24, 52:38, 70:50)
Virtus: Oxilia 2, Gentile 5, Spizzichini 7, Bruttini, Penna, Ndoja 14, Spissu 4, Umeh 28, Michelori, Lawson 18, Rossell 6. Trener: Ramagli.
Alma: Simioni, Coronica 2, Bossi 7, Baldasso 3, Ferraro, Prandin 10, Pecile nv, Parks 8, Cittadini 10, Da Ros 3, Cavaliero 7, Green 12. Trener: Dalmasson.
Tržaška Alma je tudi tokrat uprizorila slabo predstavo v gosteh in je morala na prvi tekmi finalne serije za napredovanje v A1-ligo priznati premoč Virtusu iz Bologne. Ekipi sta takoj dokazali svoj potencial v napadu, saj so se v uvodnih minutah koši vrstili kot za stavo, Virtus pa je povedel tik pred zaključkom prve četrtine s trojko Stefana Gentileja, ki se je tako kot Daniele Cavaliero preselil iz A1-lige pred začetkom končnice v A2-ligi. V drugi četrtini pa se je gostom zataknilo v napadu, saj so v petih minutah dosegli le dve točki, tako da je Bologna povedla pri izidu 37:26, prednost domačih pa je pred glavnim odmorom še narasla po zaslugi dvojice Umeh - Lawson (16 točk vsak v prvem polčasu).
Mrk v napadu Alme se je nadaljeval tudi v drugem delu srečanja, saj je Virtus po šestih minutah že povedel s 24 točkami naskoka (67:38), ne da bi prejel koša. Igrišče je moral med drugim predčasno in preventivno zapustiti Da Ros, ki si je zelo hitro nakopičil četrto osebno napako. Tekme je bilo tedaj v bistvu konec, saj se je Alma približala le pri izidu 70:52 na začetku poslednje četrtine, Bologna pa je z dvema zaporednima trojkama razblinila upanja gostov na preobrat. Druga tekma bo v četrtek ob 20.30, prav tako v dvorani PalaDozza v Bologni. Košarkarji Alme imajo tako 48 ur časa, da se zberejo in odreagirajo, saj so uvodno tekmo finalne serije odigrali krepko pod svojimi sposobnostmi.