Sobota, 20 april 2024

Tržačani v finalu

8. jun. 2017 | 23:18

Alma - Kontatto Bologna 80:60 (31:13; 44:23; 57:49)
Alma: Parks 10 (2:2, 4:9, - ), Cavaliero 12 (2:2, 2:3, 2:6), Da Ros 11 (3:12, 1:4, 2:3), Bossi 7 (5:6, 1:2, 0:4), Coronica (-, - , 0:1), Green 26 (10:12 , 8:10, 0:2), Cittadini 2 ( - , 1:1, - ), Prandin 9 (3:4, 3:4, - ), Baldasso (- , 0:1, 0:3), Pecile 3 (- , -, 1:2). Trener: Dalmasson.
Kontatto: Legion 22, Knox 8, Mancinelli 2, Candi 3, Montano 2, Gandini 1, Cinciarini 8, Ruzzier, Italiano 14, Raucci. Trener: Boniccioli.

TRST - V peti odločilni tekmi polfinala končnice A2-lige je tržaška Alma pred nabito polno tržaško športno palačo premagala Fortitudo Kontatto Bologna in se prebila v finale za napredovanje, v katerem bo igrala z drugo bolonjsko ekipo Virtusom. Podobno kot v drugi tekmi so si Tržačani z odličnim Greenom priigrali odločilno prednost že v prvi četrtini, ko so zadevali iz vseh položajev, s pazljivo obrambo pa preprečevali nasprotnikom, da bi prišli do čistih metov. V drugi četrtini sta bili obe ekipi precej živčni, napake pa so se vrstile tako na eni kot na drugi strani, Alma pa je vsekakor ubranila prednost.
Tržačani so tudi v tretji četrtini bili zelo napeti, nasprotniki pa so najprej s serijo košev iz solo akcij Legiona, nato pa še s presenetljivim Italianom zmanjšali razliko na samih 6 točk (57:51). To pa je bil tudi labodji spev Bonicciollijeve ekipe, saj je domačinom uspelo, da so se zbrali in ponovno našli pot do koša. Fortitudu ni več uspelo nadoknaditi razlike, ne zlepa in niti zgrda. Groba igra iz tretje četrtine v zadnjih desetih minutah ni več obrodila sadov in slavje navijačev z rdečo majico se je začelo že nekaj minut pred iztekom.
Prva finalna tekma bo v torek ob 20.30 v Bologni, druga pa že v sredo.