Petek, 05 april 2024

8000 tekačev preplavilo Trst

7. maj. 2017 | 14:43

Okrog 8000 amaterskih in poklicnih tekačev ter tekačic je preplavilo Trst v okviru prvega Trieste Running Festival v režiji društva Miramar. Ugandski tekač Simon Rugut je zmagovalec maratona s časom 2:24:59. Drugi je bil Senegalec Faye Samba (2:33:20), tretji pa Anglež Michael Bryant (2:46:56). Najboljši čas v polmaratonu je osvojil Šved Frederik Uhrbom (1:08:57), pred Stefanom Scainijem (1:09:25) in Američanomo Justinom Scheldom (1:10:39). V ženski konurenci je na maratonu najhitrejši čas dosegla Madžarka Simona Staicu (2:57:39), ki se je urvrstila pred Lauro Pederzoli in Anno Zillo. Na polmaratonu je bila najhitrejša Teresa Montrone (1:19:26), za njo pa sta se uvrstili Anna Agosto (1:29:40) in Francesca Lettig (1:29:54). 29 km tek je osvojil Fabio Bernardi v moški konkurenci (1:40:27), anna Radivo pa v ženski (2:04:40). Zmagovalni oder so dopolnili Alessandro Splendore in Peter Bryant ter Rossella Guariniello in Silvia Moras. Maratona, polmaratona in 29 kilometrskega tega se je udeležilo 2111 tekačev in tekačic, 5904 udeležencev pa se je udeležilo netekmovalnega teka.