Športna nedelja: Vesna izpadla, Mladost ohranila 1. AL

Lignano - Vesna 3:1 (1:1)
Strelci: 15. Božičič 11-m, 23. Durmishi, 86. Pavan 11-m, 91. avtogol Avdić
Lignano: Gobatto, Sefqueti, Cudini, Stendardo, Russo, Dukić, Pavan, Paolini, Cusin, Pinzini, Durmishi. Trener: Venturuzzo.
Vesna: Paoli, G. Kerpan, Potenza, Avdić, Disnan, Male, Tuan (Bubnich), Marocco, Sammartini, Božičič, Venturini. Trener: Sandrin.
Kriški Vesni ni uspel podvig. Nogometaši trenerja Sandrina so v Lignanu izgubili odločilno tekmo play-outa in so izpadli v promocijsko ligo. Gostje so povedli v 15. minuti, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel strokovnjak Božičič. Vodstvo pa je trajalo le osem minut, saj je Lignano izenačil v 23. minuti z zadetkom Durmishija. V drugem polčasu se je Lignano, kljub terenski premoči gostov, dokopal do vodstva v 86. minuti z enajstmetrovko Pavana, nato pa je v sodnikovem dodatku prišlo še do avtogola Vesne, ki ga je zagrešil Avdić, tako da so se domači veselili obstanka. Kriška enajsterica pa se mora sprijazniti z izpadom.

PROMOCIJSKA LIGA (Play-off)
Ol3 - Juventina 1:1 (1:0) po podaljških
Strelca: 11. Lo Manto, 90. Zorzut
Ol3: Cortuiula, Ferramosca, Gressani, Pentima, Bevilacqua, Montenegro, Giusto (Mulatti), Lo Manto, Rosero Arboleda, Calligaris (Lestani), Lo Manto. Trener: Candon.
Juventina: Bon, Innocenti, Iansig, Racca, Antonutti, Zorzut, Novati, M. Nardella (Predan), Bardini (Sant), R. Nardella, Madonna (Copetti). Trener: Sepulcri.
Rdeči karton: 74. Antonutti
Juventina se je v Fojdi dokopala le do remija, tako da je izločena iz play-offa in je njene sezone konec. Gostje so srečanje začeli zelo dobro, v 11. minuti pa jim je bila usodna napaka Innocentija v obrambi, ki jo je Lo Manto takoj kaznoval za vodstvo domače ekipe. Tekma je bila nato izenačena, v 74. minuti pa je sodnik pokazal rdeči karton Antonuttiju. Klju temu Juventina ni vrgla puške v koruzo in je izenačila v 90. minuti z Zorzutom ter tako izsilila podaljška. Belo-rdeči so v nadaljnjih 30 minutah napadali, rezultat pa se ni spremenil, tako da se je v nadaljnji krog play-offa uvrstil Ol3 zaradi boljšega uvrstitve po koncu rednega dela.

1. AMATERSKA LIGA (Play-out)
Cormonese - Mladost 0:1 (0:1)
Strelec: 24. A. Cadez
Cormonese: Sant, Anzolin, Bevilacqua (Seculin), Cengic (Budulig), Beltrame, Blarzino, G. Losetti, Boaro, Pizzamiglio, D'Odorico, Sclauzero (Riz). Trener: Mauro.
Mladost: Peressin, Comar, D. Peric, Iodice, Candusso, Kogoj, Bressan, Ferletič, A. Cadez (Milič), Simeone (Di Bert), Sangalli (S. Furlan). Trener: Vosca.
S podvigom v Krminu je doberdobska Mladost dosegla najpomembnejšo zmago v letošnji sezoni in si je zagotovila obstanek v 1. amaterski ligi, v kateri bo nastopala tudi v prihodnji sezoni. Potem ko je bila igra v uvodnih minutah izenačena, saj sta si obe ekipi priigrali po eno priložnost za zadetek, je Mladost povedla v 24. minuti. Comar je preigral tri igralce Cormoneseja in podal žogo Alanu Cadezu, ki je brez težav premagal nasprotnikovega vratarja. V drugem delu srečanja je Cormonese oblegal vrata Mladosti, a se je dvakrat izkazal vratar Peressin. V izidhljajih tekme bi lahko Mladost celo podvojila z Bressanom in Miličem, njuni napaki pa nista vplivali na sezono Mladosti, ki je zasluženo dosegla obstanek v ligi.

KOŠARKA
D-LIGA (play-off)
Portogruaro - Sokol 63:70 (24:15, 39:32, 45:46)
Sokol: Peric nv, Kojanec 9 (3:3, 3:7, 0:2), Furlan nv, Ferfolja nv, Babich 5 (5:5, -, 0:7), Pizziga 6 (-, 3:8, -), Gallocchio 18 (2:4, 5:6, 2:3), Semec 2 (2:2, -, -), Strle 23 (3:7, 10:15, -), G. Terčon (-, -, -), Seno 5 (1:4, 2:3, 0:3), Slavec 2 (2:5, 0:1, 0:3). Trener: Vatovec.
Sokol si je z zmago v Portogruaru izboril prvo zaključno žogo za zgodovinsko napredovanje v C-ligo silver. Izhodišče ekipe trenerja Vatovca je odlično, saj bi se lahko že v petek - v primeru zmage proti Geattiju - veselila prestopa v višjo ligo. Gostje so v Portogruaru zaostajali v prvem polčasu, po zaslugi odlične tretje in četrte četrtine pa so se dokopali do novih točk.

ODBOJKA
ŽENSKA D-LIGA (Play-out)
San Sergio - Mavrica 0:3 (24:26, 17:25, 19:25)
Mavrica: Manià 8, Winkler 11, Petruz 4, Zandonà 7, Toros 2, Mattiroli 12, Soprani 6, Rossi (L), Borsi, Zamò, Brumat, Malić. Trener: Magajne.
Odbojkarice Mavrice so v Trstu uprizorile zelo dobro predstavo in so si z zmago zagotovile obstanek v D-ligi. Izenačen je bil le prvi set, v nadaljnjih dveh nizih pa so bile gostje boljše, tako da so dvoboj osvojile po hitrem postopku.

1. ŽENSKA DIVIZIJA
Volley club - Zalet Breg 3:2 (20:25, 25:22, 25:23, 18:25, 16:14)
Po pravem maratonskem boju so odbojkarice Zaleta Brega klonile proti moštvu Volley Club, tako da jim ni uspelo izsiliti tretje tekme v play-offu.

Roiano Gretta Barcola - Soča ZBDS 0:3 (19:25, 19:25, 14:25)
Odbojkarice Soče so dosegle obstanek v ligi.