Športna nedelja: Zmaga Krasa, točka Vesne, in »poker« Primorja

ELITNA LIGA
Chions - Kras Repen 0:2 (0:2)
Strelca: 25. Spetič, 41. Smrtnik 11-m
Kras Repen: Dagnolo, Salkič, Ciave, Milan, Tomizza, Fachin, Maio (88. Košuta), Carlevaris, Smrtnik (90. Ghersinich), Spetič (80. Kocman), Stančič. Trener: Kneževič.
Kras je igral izjemno solidno in zasluženo zmagal v pordenonski pokrajini. Kneževičevi nogometaši so že po prvem polčasu vodili z 2:0. Najprej je v polno zadel kapetan Luka Spetič po lepo izvedeni akciji. Pred odmorom pa je s pomočjo najstrožje kazni nasprotnikovega vratarja premagal še Smrtnik. V drugem polčasu je zadel vratnico Carlevaris, prečko pa Spetič.

Gemonese - Vesna 1:1 (0:1)
Strelec: 20. Marocco
Vesna: Zucca, Del Bello, Potenza, Avdić, Disnan (G. Kerpan), Male, Toffoli, Marocco, De Napoli (Francioli), Tuan, Venturini. Trener: Sandrin.
Vesna je drugouvrščenemu Gemoneseju iztržila točko, čeprav jo je le nekaj minut ločilo od celotnega izkupička točk v gosteh. Kriška enajsterica je namreč v Huminu povedla v 20. minuti prvega polčasa z zadetkom Marocca, vodstvo pa je ohranila vse do sodnikovega dodatka. V 92. minuti je sodnik dosodil enajstmetrovko v korist domače ekipe, ki je izenačila, tako da so se morali nogometaši trenerja Sandrina sprijazniti z delitvijo točk, kar je sicer pozitiven rezultat glede na kakovost tekmeca.

1. AMATERSKA LIGA
Sant’Andrea San Vito - Mladost 3:1 (0:0)
Strelec: 60. Marušič
Mladost: Peressin, Comar, Di Bert, R. Furlan, Candusso, Papais, Kogoj, Marušič, M. Peric, Mainardis (Milič), A. Cadez (Silvestri). Trener: Vosca.
Mladosti ni uspelo presenetiti ekipe Sant'Andrea San Vito. Potem ko se je drugi polčas zaključil brez zadetkov, so domači v drugem delu srečanja takoj povedli po zaslugi radodarne enajstmetrovke in nato podvojili. Mladost se je približala z zadetkom Marušiča, a veselje gostov ni trajalo veliko časa, saj je Sant'Andrea San Vito takoj zapečatil končni izid z golom, do katerega je prišlo po zaslugi sodniške napake.

Primorje - Sovodnje 4:0 (1:0)
Strelci: 19. Čavdek (avt), 66. Metullio 11-m, 73. Pacherini, 92. Romano
Primorje: Manosperti, Miot, Cerar, Pezzullo, Del Vecchio, Gerbini, Metullio, Pacherini (Romano), Danieli (Zancola), Cipolla (Paoletti), Semani. Trener: Ravalico.
Sovodnje: Fabricijo, Čavdek, Filej, Galliussi, S. Tomšič, J. Petejan (N. Tomšič), Lutman (De Matteo), Stergulz, Klančič, Černe (Hriberšek), Švigelj. Trener: Cijan.
Razlika na lestvici je bila prevelika. Na igrišču tudi. Sovodnje so sicer prejšnji teden stopile na prste drugouvrščeni ekipi Pro Romans Medea. Tokrat pa so bili belo-modri brez moči. Gostitelji so povedli s pomočjo avtogola, ki ga je nehote zakrivil Čavdek. V drugem polčasu so rumeno-rdeči prevladali in še trikrat zatresli mrežo nogometašev Sovodenj, ki ostajajo zadnji na lestvici. Primorje pa še naprej vodi. Razlika s Romansom, ki je zmagal, je ostala nespremenjena.

Cormonese - Zarja 1:4 (0:0)
Strelci: 46. avtogol, 75. Franco, 87. Zucchini, 91. R. Bernobi
Zarja: Francesco Aiello, Varglien, Norante, Spadaro, Pepelko, Debernardi, Marocco, Franco, Riccardo Bernobi (Tarable), Zucchini, Racman (Caselli). Trener: Petagna.
Rdeči karton: v 85. Caselli
Zarja je po zaslugi odličnega drugega polčasa nadigrala Cormonese. Gostje so povedli z avtogolom domače enajsterice, nato pa podvojili v 75. z lepim strelom Franca. Cormonese je nato zmanjšal zaostanek, Zarja pa je v izdihljajih tekme dosegla še dva zadetka, ko so sicer imeli domači številčno premoč zaradi izključitve Casellija. Po vratnici, ki jo je zadel Franco, je bil najprej uspešen Zucchini, nato pa tokrat odlični Riccardo Bernobi.

2. AMATERSKA LIGA
Villesse - Breg 1:0 (0:0)
Breg: Karan, Bampi, Marchetti (Pischianz), Bolcich, Belladonna, Spinelli (Pedrosa), Mandrussani (Kofol), Daris, L. Nigris, Zinić, S. Nigris. Trener: Lacalamita.
Drugouvrščeni Villesse je dosegel odločilni zadetek v 72. minuti in tako osvojil zelo izenačeno tekmo, na kateri bi bil remi najbolj pravičen izid.

3. AMATERSKA LIGA
Gaja - Strassoldo 1:2 (1:1)
Strelec: 26. Ban
GAJA: Paulich, Chinnicci (Urbani), Spena, Palermo, Vidoni, Lauro, Ban (Marcaccio), Mosetti (B. Sovič), Saule, Iurissevich, Ferluga. Trener: Venanzi.
Potem ko je Strassoldo povedel po samih treh minutah igre, je Gaja odreagirala in izenačila z zadetkom Bana v 20. minuti. Gostje so ponovno povedli v uvodni minuti drugega polčasa, domači pa so nato zamudili več priložnosti za zadetek, tako da so se morali sprijazniti s porazom.

ODBOJKA
ŽENSKA D-LIGA
Mavrica - Chions 3:1 (25:20, 13:25, 25:19, 25:19)
Mavrica: Manià, Zandonà, Winkler, Toros, Petruz, Mattiroli, Rossi (L1), Borsi, Soprani, Zamò, Scocco (L2), Brumat, Malič. Trener: Magajne.
Odbojkarice Mavrice so presenetile vodilno ekipo v skupini za obstanek v ligi in v Štandrežu osvojile celoten izkupiček točk. Ekipa trenerja Magajneja je tokrat igrala odlično, saj je popustila le v drugem setu, nato pa je odreagirala in zasluženo zmagala.