Športna nedelja: Jadran in Sloga Tabor uspešna; remi Krasa, poraz Vesne

ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA
Sloga Tabor Televita - Bassano 3:1 (12:25, 25:23, 25:12, 25:16)
Sloga Tabor: Rigonat 0, Princi 5, Bolognesi 12, Iaccarino 1, Katalan 4, Umek 3, Kante 16, Cettolo 15, Privileggi (L), Juren. Trener: Čuturić.
Sloga Tabor Televita je v boju za obstanek v ligi osvojila tri zlata vredne točke proti Bassanu, ki jo zasleduje. Začetek ni obetal nič dobrega, saj je Sloga Tabor gladko izgubila prvi niz. Bassano je z agresivnim servisom povsem onesposobil Kanteja in ostale, ki so vsega dosegli le 12 točk. Od drugega niza dalje pa je Sloga Tabor pridobila spet zaupanje vase in odigrala tako, kot zna. Drugi niz je sicer zmagala tesno, v tretjem in četrtem nizu pa je šlo veliko lažje tudi po zaslugi številnih napak nasprotnikov. Tri točke so še bolj dragocene, če vemo, da je Sloga Tabor igrala brez izključenega Biribantija, odsotnega Pavlovića in poškodovanega Ivanovića. V pomanjkanju centrov je tako v vlogi blokerja igral Umek (U19), ki sicer igra na krilu.
Sloga Tabor ostaja kljub osvojenim trem točkam še v »rdeči coni«, ki vodi v nižjo ligo. Prav toliko točk (22) pa imata še Massanzago in Arco, ki sta pred njo.

KOŠARKA

DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran Ispem - Bassano 94:62 (27:20, 50:34, 69:51)
Jadran: M. Batich 12 (1:2, 1:4, 3:5), De Petris 21 (3:3, 9:10, -), Daneu 3 (-, 0:2, 1:2), D. Batich 13 (-, 2:3, 3:5), Ban 13 (5:5, 4:6, 0:2), Kojanec 2 (-, 1:1, -), P. Zettin 2 (-, 1:1, -), Zidarič nv, Ridolfi 13 (0:2, 5:9, 1:3), Cettolo 9 (-, 3:5, 1:1), Rajčič 4 (-, 2:2, -), D. Zettin 2 (-, 1:1, -). Trener: Oberdan. Izgubljene žoge: 17; pridobljene: 7; podaje: 19; skoki: 40 (33 + 7). SON: 18. PON: Ridolfi.
Jadran Ispem je proti mladi ekipi iz Bassana nanizal peto zaporedno zmago. Domači so takoj povedli, Bassano pa je v tretji minuti uvodne četrtine izenačil pri izidu 7:7. Stanje je bilo tedaj tudi zadnjič uravnovešeno na tekmi, saj je Jadran takoj odgovoril z delnim izidom 10:2. Košarkarji trenerja Oberdana so bili v prvem polčasu zelo razigrani v napadu, saj so v drugi četrtini že visoko povedli (43:24). V uvodnih 20 minutah so med drugim prispevali okroglih 50 točk, vključno z atraktivno trojko Daniela Baticha tik pred koncem prvega polčasa. Uspešna igra Jadrana se je nato nadaljevala tudi v nadaljnjih dveh četrtinah, saj se Bassano ni nikoli približal Banu in soigralcem, ki so brez težav osvojili novi točki. Naj navedemo, da so večji del poslednje četrtine večinoma odigrali Jadranovi najmlajši košarkarji.

ŽENSKA C-LIGA
Sistema Rosa - Polet 60:43 (14:11, 24:22, 41:37)
POLET: Piccini 12, Kraus 12, Gantar 11, Di Lenardo 6, Perčič 2, Croselli, Pregarc, Bogatec, Krečič, Stavar, N. Danev. Trener: Gerjević.
Košarkarice Poleta so že pred tekmo v Pordenonu vedele, da nimajo več možnosti za uvrstitev v play-off. Proti ekipi Sistema Rosa so odigrale slabo predvsem v drugem polčasu in zasluženo izgubile.

SMUČANJE
TRŽAŠKO POKRAJINSKO PRVENSTVO
Andrea Craievich (Sci Club 70) med ženskami in Andrea Beltrame (XXX ottobre) med moškimi sta letošnja tržaška prvaka. Mlada upa, najboljša v kategorijah dečki/deklice in naraščajniki/naraščajnice, sta Beatrice Rosca (XXX ottobre) in Nikola Kerpan (ŠD Mladina). Med najmlajšimi pa sta nagrado Novi up osvojila Veronika Del Rosso (XXX ottobre) in Tommaso J. Valerio (XXX ottobre). Tržaško pokrajinsko prvenstvo je danes steklo na Trbižu v organizaciji ŠD Mladina.
GORIŠKO POKRAJINSKO PRVENSTVO
Na Piancavallu pa so okronali goriške pokrajinske prvake. Med moškimi je zmagal Matteo Migotto (Sport x All), med ženskami pa Ginevra Gabrielli (Due), drugo mesto je osvojila članica SPDG Francesca Fantini, tretja pa je bila Taira Garizio (Devin). Med goriškimi društvi je SPDG osvojilo drugo mesto.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Kras Repen - Tolmezzo Carnia 1:1 (1:0)
Strelca: 7. Maio; 67. Scarsini.
Kras Repen: Dagnolo, Simeoni (Salkič), Ciave, Milan, Tomizza, Facchin, Maio, Carlassara, Smrtnik, Spetič (Kocman), Stančič. Trener: Kneževič.
Domači navijači se se že po sedmih minutah veselili vodstva Krasa. V polno je zadel Maio. Rdeče-beli so v prvem polčasu igrali dobro in držali vajeti igre v svojih rokah. V drugem polčasu pa so domačini nekoliko popustili, kar so izkoristili gostje, ki jim je uspelo izenačiti. Pet minut pred koncem tekme je Spetič zadel prečko.

Vesna  – Lignano 0:3 (0:1)
Vesna: Marković, Del Bello, Renar (Menechini), Avdić, Disnan (De Napoli), Male, Francioli (Inchiostri), Marocco, Toffoli, Tuan, Venturini. Trener: Sandrin.
Kriška Vesna je na domačem igrišču doživela hud poraz v boju za obstanek. Še toliko bolj boleč je, ker je neposredni tekmec za obstanek Manzanese zmagal v Trstu proti San Luigiju z 2:1. Ekipa iz Manzana ima le že dve točki zaostanka.

PROMOCIJSKA LIGA
Primorec - Pro Gorizia 2:1 (0:1)
Strelca: Zacchigna, Ruzzier
Primorec: Sorrentino, Mucci Grasso, Cudicio, Rihter, Grego, Vesnaver, Luongo (Tropea), Gileno, Zacchigna, Iadanza, Ruzzier. Trener: R. Sorrentino.
Trebenski Primorec je na domačem igrišču dosegel tri izjemno pomembne točke v boju za obstanek. Pro Gorizia je sicer povedla v prvem polčasu, v drugem delu srečanja pa je Primorec najprej izenačil z Zacchigno, nato pa je Ruzzier dosegel odločilni zadetek.

1. AMATERSKA LIGA
Zarja - Primorje 0:0
Zarja: F. Aiello, Franco, Norante, Varglien, Pepelko, De Bernardi, Marocco, F. Aiello, R. Bernobi, Zucchini, F. Bernobi. Trener: Petagna.
Primorje: Manosperti, Benvenuto (Cipolla), Cerar, Miot, Furlan (Romano, Paoletti), Pacherini, Metullio, Gerbini, Danieli, Chierini, Semani. Trener: Ravalico.
Kljub temu, da v Bazovici številni gledalci niso videli zadetka, lahko mirne duše napišemo, da je bila tekma dinamična. Obe ekipi sta ustvarili kar nekaj lepih priložnosti za gol. Primorje je kljub delitvi točk, še povečalo prednost pred drugouvrščenim Romansom, ki je izgubil v Sovodnjah.

Sovodnje - Pro Romans Medea 1:0 (1:0)
Strelec: 10. Petejan
Sovodnje: Fabricijo, Čavdek, Filej, Galliussi, S. Tomsič, Petejan, Vanzo, Stergulz, Klančič, Černe (De Matteo), Švigelj (Lutman). Trener: Cijan.
Zadnjeuvrščene Sovodnje so osvojile dragoceno zmago proti drugi sili prvenstva. Tekma ni bila dopadljiva, odločil pa jo je zadetek Petejana v 10. minuti srečanja. Ekipi sta nato imeli nekaj priložnosti za zadetek, rezultat pa se ni spremenil.

Mladost - Chiarbola 0:0
Mladost: Peressin, D. Peric, Di Bert (A. Cadez), Iodice, Candusso, Papais, Kogoj, Marušič, Comar (Silvestri), M. Peric, Colja (Milič). Trener: Vosca.
Rdeči karton: Iodice v 91. minuti (dvojni rumeni karton)
Mladost je proti močni Chiarboli izenačila brez zadetkov - in brez pravih priložnosti za zadetek -, tako da je podaljšala niz nepremaganosti in osvojila dragoceno točko v boju za obstanek.

2. AMATERSKA LIGA
Breg - Opicina 1:1 (1:0)
Strelec: 31. Belladonna
Breg: Karan, Bampi, Simič (Spinelli), Bolcich, Marchetti, Belladonna (M. D'Alesio), Madrussani (D. D'Alesio), Daris, L. Nigris, Dzinić, S. Nigris. Trener: Lacalamita.
Breg je v prvem polčasu igral zelo dobro in povedel z Belladonno. V drugem polčasu je bila domačim usodna napaka obrambe, tako da je Opicina izenačila, vratnica pa je v končnici srečanja preprečila zmago nogometašem trenerja Lacalamite.

3. AMATERSKA LIGA
Alabarda - Gaja 1:0 (0:0)
Gaja: Paulich, Vidoni (Mania), Spena, Palermo, Casertano, Lauro, Iurissevich, Ban (Lakoseljac), Saule, Ferluga (B. Sovič), Torcello. Trener Venanzi.
Alabarda je izkoristila eno izmed redkih priložnosti za zadetek in osvojila ne preveč zanimivo tekmo med dvema enakovrednima ekipama.