Športna nedelja: Jadran zmagal,  Sloga Tabor praznih rok

4. mar. 2017 | 20:37

KOŠARKA
C-LIGA GOLD
Falconstar - Jadran Ispem 62:66 (11:15, 31:36, 45:48)
Jadran: M. Batich 16 (2:2, 4:6, 2:7), Zidarič 0 (-, 0:2, 0:1), De Petris 4 (-, 2:6, -), Daneu 2 (-, 1:3, -), Ban 26 (12:14, 1:6, 4:7), Kojanec nv, P. Zettin nv, Ridolfi 5 (0:2, 1:3, 1:3), Cettolo 1 (1:4, -, -), Rajčič 9 (-, 0:2, 3:4), D. Batich 3 (-, -, 1:3). Trener: Oberdan. Izgubljene žoge: 16; pridobljene: 4; podaje: 13; skoki: 39 (31 + 8) . SON: 17.
Jadran Ispem je v Tržiču osvojil derbi in nanizal četrto zaporedno zmago. Potem ko so domači povedli s 4:0, so gostje odgovorili z dvema zaporednima trojkama Bana. Jadranova številka 8 je bila v bistvu neustavljiva v prvem delu srečanja, saj je prispevala 18 točk v 17 minutah igre. Falconstar je sicer sredi druge četrtine povedel pri izidu 22:21, združena ekipa pa je odgovorila z delnim izidom 6:15 in povedla z osmimi točkami naskoka (28:36). Prednost je pred koncem polčasa nekoliko omilil Marcetič s trojko. S košem Matije Baticha je Jadran v peti minuti tretje četrtine povedel z 9 točkami prednosti (33:42), domači pa so ponovno odreagirali s trojico Benigni, Bonetta in Colli in se približali na točko zaostanka na začetku poslednje četrtine. Gostje so si priigrali 7 točk prednosti, zadnje minute pa so bile kljub temu izenačene. Ban si je prislužil tehnično napako, Bonetta pa je 28 sekund pred koncem srečanja svojo ekipo popeljal do dveh točk zaostanka (62:64). Srečanje je tedaj dokončno zapečatil De Petris s košem, saj sta se nato poskusa Scutiera in Bonette izjalovila.

ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA

Sloga Tabor Televita - Treviso 1:3 (23:25, 25:14, 18:25, 23:25)
Sloga Tabor: Rigonat 3, Bolognesi 9, Pavlović 2, Biribanti 11, Cettolo 18, Katalan 10, Privileggi (L), Kante 0, Iaccarino 4, Umek 0, Princi 0, Juren n.v. Trener: Čuturić.
Sloga Tabor Televita je drugič v sezoni ostala praznih rok pred domačimi gledalci, prvič pa brez točk v drugem delu sezone. Tako v prvem kot v četrtem nizu je bilo zelo napeto vse do konca, obakrat pa je Treviso ostal prisebnejši in zaključil niz v svojo korist. V četrtem nizu je sicer že kazalo, da bo Sloga Tabor vendarle izsilila peti niz. Po zaostanku 15:19 je izenačila 19:19, nato je bilo izenačeno še vse do 23:23, ko je Sloga Tabor dovolila, da je Treviso vknjižil še manjkajoči točki.
V drugem nizu je na igrišču igrala v bistvu le ena ekipa (Sloga Tabor). Slogaši so prepričljivo začeli tudi tretji niz in povedli tudi 17:14, ko pa je zaradi mišične poškodbe moral zapustiti igrišče Biribanti. Takrat se je ravnotežje v ekipi povsem skrhalo, trener Čuturić je zamenjal še Rigonata in Cettola, tako da je imel Treviso proti šesterki, ki sploh ni bila uigrana, lahko nalogo.

NOGOMET
ELITNA LIGA -
Torviscosa - Kras Repen 1:2 (1:1)
Strelca: 30. Spetič, 60. Smrtnik (11-m)
Kras: D'Agnolo, Salkič, Ciave (80. Simeoni), Milan, Spetič, Tomizza, Maio, Carlevaris, Smrtnik, Kocman (46. Facchin), Stančič. Trener: Knežević.
Kras nadaljuje v zmagovitem ritmu. Na »zahtevnem« gostovanju pri Torviscosi, ki je pred tem krogom imela le točko več, so nogometaši Krasa osvojil tri zlata vredne točke in tudi prehiteli nasprotnika na lestvici. Po porazu San Luigija na sobotni tekmi v Križu se je tržaški ekipi približal na točko.
Kras je tudi tokrat zaigral prepričljivo. Domača ekipa je sicer povedala že v 5. minuti, nakar je prednost izničil Spetič. Odločilni gol je nato dosegel Smrtnik po 11-metrovki. V nadaljevanju drugega polčasa so se nato Kneževićevi varovanci predvsem branili in si priigrali nekaj protinapadov, ki pa niso bili uspešni. Rezultat je zapečatil čisto na koncu vratar D'Agnolo, ki je z odlično obrambo rešil rezultat.

1. AMATERSKA LIGA
Sevegliano Fauglis - Mladost 1:2 (0:2)
Strelca: 20. A. Cadez, 25. Sangalli
Mladost: Peressin, Comar (Papais), Di Bert, Iodice, Candusso, Furlan, E. Kogoj, Marušič, M. Peric, Simeone (Sangalli), A. Cadez (Milič). Trener: Vosca.
Nogometaši Mladosti so dosegli drugo zaporedno zmago in nove pomembne točke v boju za obstanek. V gosteh so si privoščili Sevegliano Fauglis, ki je v prvem delu v Doberdobu slavil z 0:6. Marušič in soigralci so tokrat srečanje začeli odlično in takoj povedli z dvema goloma, ki sta ju dosegla Alan Cadez in Sangalli, Sevegliano Fauglis pa je zmanjšal zaostanek šele v 85. minuti.

2. AMATERSKA LIGA
Breg - Fiumicello 2:1 (1:0)
Strelca: 35. Simić, 70. Belladonna
Breg: Karan, Bampi (65. Marchetti), Simić, Bolcich, Spinelli, Belladonna, D. D'Alssio, Daris, L. Nigris, M. D'Alessio (85. Madrussani), S. Nigris. Trener: Lacalamita.
Breg tokrat ni prepričal s prikazano igro, vendar kljub temu osvojil vse tri točke, kar je bil tudi glavni cilj tega kroga. V prvem polčasu je bil uspešen Simič, v drugem pa je s prostega strela mrežo zatresel Belladonna.

3. AMATERSKA LIGA
Gaja - Aurisina 4:1 (1:1)
Gaja: 20. Saule, 85. Sovic, 89. Spena, 93. Sovic
Gaja: Paulich, Chinnici, Spena, Jurissevich, Lauro, Vidoni, Palermo, Mosetti (B. Sovic), Saule (Liu), Manià (Lakoseljac), Urbani. Trener: Venanzi.
Gaja je proti zadnjeuvščeni Aurisini osvojila vse tri točke. Odločilno prednost so si varovanci trenerja Venanzija priigrali sicer šele po 85. minuti, saj je bilo do takrat povsem izenačeno 1:1. Takrat je namreč vstopil Brian Sovic in odigral odlično deset minut, v katerih je dosegel dva gola in tudi asistenco.