Športna nedelja: Super Jadran in Kras, Slogi Tabor ter Vesni točka

27. jan. 2017 | 18:45

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran Ispem - Arzignano 73:49 (14:12, 35:24, 48:32)
Jadran: M. Batich 17 (-, 4:6, 3:5), De Petris 5 (5:6, -, -), Daneu 9 (2:3, 2:4, 1:3), D. Batich 8 (-, 4:5, 0:3), Ban 8 (8:8, 0:3, 0:1), Kojanec (-, -, -), Zidarič 3 (-, -, 0:1), Belluzzo 0 (-, -, -), Ridolfi 13 (5:5, 4:4, 0:2), Cettolo 3 (-, 0:2, 1:1), Rajčič 7 (-, 2:4, 1:4). Trener: Oberdan. Izgubljene žoge: 13; pridobljene: 11; podaje: 10; skoki: 29 (26 + 3). SON: 17.
Jadran je ponovil uspešno predstavo proti Oderzu in na Opčinah premagal tudi solidni Arzignano. V prvi četrtini so bili gledalci priča izenačeni tekmi, predvsem pa dvoboju med Danielom Batichem in Rizzijem, ki sta dosegla nekaj pomembnih košev. Po zaslugi dvojice Ridolfi - Matija Batich je Jadran na začetku druge četrtine povedel pri izidu 19:14, Arzignano pa je odgovoril in prvič prevzel vodstvo pri izidu 21:24 po zaslugi serije uspešnih metov z razdalje. Odstotki gostov so se nato znižali, tako da je združena ekipa tik pred glavnim odmorom povedla z 11 točkami naskoka. V tretji četrtini so morali gledalci na Opčinah počakati celih pet minut, da so dočakali prvi uspešen met oz. koš Matije Baticha, ki je odprl delni izid 9:0, s katerim se je združena ekipa dokopala do visokega vodstva pri izidu 44:24, saj je Arzignano prve točke v drugem polčasu dosegel šele po osmih minutah igre. Jadran je še dodatno povečal prednost na začetku poslednje četrtine, ko je za zabijanje poskrbel Ridolfi ter tako spravil na kolena Arzignano. Zadnje minute srečanja so namreč nato bile le formalnost.

ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA
Sloga Tabor Televita - Cornedo 2:3 (22:25, 19:25, 25:20, 25:20, 12:15)
Sloga Tabor: Rigonat 0, Biribanti 23, Cettolo 11, Bolognesi 17, Ivanović 5, Princi 2, Iaccarino 1, Privileggi (L), Kante 10, Katalan 9, Juren nv, Umek nv. Trener: Čuturić.
Sloga Tabor Televita je v prvem krogu povratnega dela vknjižila pomembno točko, a bi bil s kančkom več koncentracije v končnici petega niza lahko končni izkupiček še višji. V zadnjem, petem nizu so slogaši namreč že vodili 8:5, a so dovolili, da je Cornedo izenačil (9:9) in nato prevladal. Vselej pa so Kante in ostali znali odločno odreagirati po rezultatu 0:2 v nizih. Od tretjega niza dalje so se namreč držali dogovorjenega, zaigrali bolj skupinsko in agresivno, kar je bilo odločilno za zmago v tretjem in četrtem nizu. V tem delu sta na igrišču zaigrala Kante in Princi namesto Biribantija in Rigonata.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Kras Repen - Lignano 4:1 (1:0)
Strelci: 45. Spetič; 50. Stančič, 70. Stančič, 77. Cusin (L), 90. Smrtnik (11-m)
Kras Repen: D'Agnolo, Salkič, Milan, Pahor, Spetič, Carlevaris, Maio (od 78. Kocman), Tomizza, Smrtnik, Grujić (od 20. Sgorbissa), Stančič (od 90. De Leo). Trener: Kneževič.
Reakcija, katero so pričakovali v taboru Krasa, je prišla. Po treh zaporednih porazih so rdeče-beli prvič v letu 2017 zmagali. V Repnu so zasluženo premagali zadnjeuvrščeni Lignano, ki se je v prvem polčasu solidno upiral gostiteljem. Prvič se je mreža zatresla v zadnji minuti prvega dela, ko je bil uspešen Spetič. V drugem polčasu se je razigral Stančič, ki je dvakrat zadel v polno. Do konca so navijači videli še zadetek gostov in uspešno izvedeno enajstmetrovko Smrtnika. Kras je tako osvojil prve točke v drugem delu sezone.

ISM Gradisca – Vesna 1:1 (0:1)
Strelec: 26. Menichini
Vesna: Carli, G. Kerpan, Potenza, Male, Disnan, Avdić, Venturini (Renar), Toffoli (Del Bello), Menichini, Tuan, Sammartini. Trener: Sandrin.
Vesna se je morala proti pepelki prvenstva zadovoljiti s točko. Gostje so v 26. minuti povedli z Menichinijem, v drugem delu srečanja pa je domača enajsterica pokazala nekaj več in izenačila v 70. minuti. Sledila je reakcija Vesne, Menichini in Male pa sta bila pri zaključevanju nezbrana, tako da se izid ni spremenil.

PROMOCIJSKA LIGA
Aurora – Primorec 4:2 (1:1)
Strelca: 37. Davanzo, 75. Cudicio
Primorec: G. Sorrentino, Muccio Grasso, Cudicio, Vesnaver, Farosich, Curelli (Rocca), Grego (Merola), Tropea (Iadanza), Zacchigna, Davanzo, Ruzzier. Trener: R. Sorrentino.
Rdeči karton: 90. trener Sorrentino
Zdesetkani Primorec je proti Aurori utrpel visok poraz. Aurora je povedla že v prvi minuti, Davanzo pa je nato poskrbel za izenačenje. Domači so nato v drugem delu srečanja povedli z visokim 3:1, gostje so še enkrat znižali zaostanek s Cudiciom, Aurora pa je z novim zadetkom dokončno zapečatila srečanje.

1. AMATERSKA LIGA
Mladost - Primorje 1:1 (0:0)
Strelca: 52. Ferletič, 74. Gerbini
Mladost: Peressin, D. Peric, Di Bert, Kogoj, R. Furlan, Iodice, M. Peric, Ferletič, Mainardis (Sangalli), Simeone, Leghissa (Milič). Trener: Vosca.
Primorje: Manosperti, Benvenuto, Cerar, Miot, Delvecchio (Metullio), Gerbini, Pezzullo (Danieli), Pacherini, Casseler, Chierini (Cipolla), Semani. Trener: Ravalico.
Rdeči kartoni: Simeone (42.), Miot (51.), Cipolla (65.)
Mladost je na domačih tleh prekinila niz zmag Primorja. Prvi polčas je bil izredno izenačen, čeprav je Primorje zapravilo enkratno priložnost za zadetek z Miotom v 40. minuti. Dve minuti kasneje je sodnik pokazal drugi rumeni karton Simeoneju. Številčna premoč Primorja pa je trajala le nekaj minut, saj si je v 51. minuti zaradi prekrška nad Leghisso rdeči karton prislužil Miot. Matej Ferletič je izkoristil prosti strel in minuto kasneje poskrbel za vodstvo domače enajsterice. Sodnik je nato pokazal še en rdeči karton, in sicer Cipolli v 65. minuti. Primorje pa je dokazalo, da upravičeno zaseda drugo mesto na lestvici, saj je odreagiralo in izenačilo z Gerbinijem v 74. minuti. Nato je bila Mladost nevarna z Miličem, gostje z Danielijem, rezultat pa se ni spremenil.

Muglia - Zarja 0:0
Zarja: Francesco Aiello, Varglien (Franco), Norante, Markovič, Pepelo, Debernardi, F. Bernobi (Tarable), Federico Aielllo (Spadaro), R. Bernobi, Zucchini, Marocco. Trener: Petagna.
Zarja, pri kateri se je poznala odsotnost Patrika Racmana, je že na začetku srečanja zagospodarila na igrišču, ni pa ji uspelo nikoli premagati nasprotnikovega vratarja, enkrat tudi zaradi vratnice, ki je gostujoči enajsterici preprečila zadetek.

Mariano - Sovodnje 1:0
Sovodnje: Fabricijo, Vizintin, Filej, Bernardis, Petejan, S. Tomsič, De Matteo (Colella), Černe, Hriberšek, Vanzo, Švigelj (N. Tomsič). Trener: Cijan.
Nogometaši Sovodenj so v Marianu odigrali zelo dobro, ni pa jim uspelo unovčiti številnih priložnosti za zadetek. V prvem polčasu je Černe zadel prečko, v drugem delu srečanja pa je zadetek gostom preprečila vratnica. Mariano je dosegel odločilni zadetek v 2. minuti drugega polčasa po zaslugi enajstmetrovke, ni ustvaril pa nobene priložnosti za gol.

2. AMATERSKA LIGA

Torre - Breg 1:1 (0:0)
Strelec: 81. Belladonna (11-m)
Breg: Parovel, Madrussani (Simič), Marchetti, Bolcich, Spinelli, Belladonna, Zinich, Daris (M. D'Alesio), L. Nigris, D. D'Alesio, S. Nigris. Trener: Lacalamita.
Potem ko je Torre povedel na začetku drugega polčasa, je Breg začel silovito napadati. Sodnik je najprej razveljavil zadetek Brega, gostje pa so izenačili v 81. minuti, ko je enajstmetrovko brezhibno izvedel Belladonna. Torre je sicer sklenil tekmo le z osmimi nogometaši na igrišču, Bregu pa kljub temu ni uspelo osvojiti celotnega izkupička točk.

3. AMATERSKA LIGA
La Fortezza – Gaja 1:1 (0:0)
Strelec: 51. Mania
Gaja: Bairami, Vidoni, Chinnicci, Palermo, Casertano, Lauro, Ferluga, Mosetti (Maschietto), Saule, Mania (Liu), Ban (Torcello). Trener: Venanzi.
Gaja je proti drugi sili prvenstva osvojila zlata vredno točko, uprizorila pa je res odlično predstavo. Gostje so celo povedli z zadetkom Maniaja, nato pa so močni gostitelji izenačili.