Četrtek, 18 april 2024

Prvaka sta Katrin Don in Ivan Kerpan

22. jan. 2017 | 13:22

Katrin Don (Brdina) in Ivan Kerpan (Mladina) sta letošnja absolutna prvaka zamejskega smučarskega prvenstva za Pokal ZSŠDI 2017. Najboljša smučarka pri nas je bila neporna favoritinja in svojo vlogo tudi potrdila, saj je premočno premagala Veronico Tence, lansko absolutno prvakinjo, s prednostjo petih sekund. V moški konkurenci pa je bilo nekoliko bolj tesno: starejši brat Ivan Kerpan je mlajšega Gorana (oba Mladina) premagal s skoraj dvema sekundama naskoka. Najboljša med mladimi pa sta letos Petra Kalc (Brdina) in Ivan Santagati (Mladina).
Zamejsko smučarsko prvenstvo v organizaciji SK Brdina je steklo v prekrasni kulisi smučarskega centra Forni di Sopra v sončnem in prijetnem zimskem jutru. Odlične razmere so vsem 125 vpisanim omogočile enake tekmovalne razmere.
Na društveni lestvici se je na prvo mesto zavihtelo opensko društvo Brdina, druga je bila Mladina, tretji Devin, četrti SPDG, na petem mestu pa Planinska družina Benečija, ki se je tega tekmovanja udeležila prvič.
Na mladinski društevni lestvici je bila najboljša Mladina pred Brdino in Devinom.