Športna nedelja: Jadran, Vesna in Bor KO, David Colja odločilen na Roccu

NOGOMET
ELITNA LIGA
Chions - Vesna 2:0 (0:0)
Vesna: Carli, G. Kerpan (Tuan), Potenza, Male, Disnan, Avdić, Del Bello, Toffoli (A. Kerpan), Menichini, Marocco, De Napoli (Inchiostri). Trener: Sandrin. Na klopi: 12 Zucca, 13 Renar, 14 Tuan, 15 Francioli, 16 Inchiostri, 17 Nabergoi, 18 A. Kerpan.
Vesna ni uspela doseči gola na gostovanju v Chionsu. Gostitelji pa so v drugem polčasu izkoristili napaki v obrambi in dvakrat zadeli vrata Edvina Carlija.

D-LIGA - V deželnem derbiju na tržaškem Roccu med Triestino in Cordenonsom je odločilni zadetek padel v 92. minuti. Cordenons je nepričakovano zmagal z 0:1. Junak srečanja in strelec edinega gola je bil lanski nogometaš Vesne David Colja.

PROMOCIJSKA LIGA
San Giovanni - Juventina 4:4 (0:2)
Strelci: 15. Nardella, 36. Nardella (11-m), 51. Predan, 80. Nardella (11-m)
Juventina: Braini, Novati, Scrazzolo, Racca, Morsut, Klančič (Kerpan), Madonna, Innocenti, Sant, Nardella, Predan. Trener: Sepulcri.
Juventina, ki je tokrat nastopila v zdesetkani postavi zaradi številnih poškodovanih in diskvalificiranih nogometašev, je bila blizu podvigu na Rouni, a je San Giovanni izenačil v zadni minuti srečanja. Gledalci niso spremljali najlepše igre, videli pa so mnogo zadetkov. Gostje so po prvem polčasu vodili z 0:2, v drugem pa z 1:3 in 2:4, domači pa so v poslednjih minutah dosegli dva zadetka in osvojili točko. Naj omenimo, da je krstni nastop v promocijski ligi opravil vratar Gregor Braini (letnik 1998), prvič v dresu članske ekipe pa je zaigral Kevin Kerpan (letnik 2000).

Zaule - Primorec 3:1 (1:1)
Strelec: 40. Gileno
Primorec: Sorrentino, Rihter, Cudicio, Vesnaver, Farosich, Muccio Grasso (Rocca), Grego (Longo), Curelli, Zacchigna, Gileno, Ruzzier. Trener: R. Sorrentino.
Rdeča kartona: 85. Rihter, 87. Vesnaver
Zaule je povedel po samih dvajsetih sekundah v prvem polčasu in prav toliko, ali pa še manj, jih je minilo na začetku drugega dela. Medtem je v prvem polčasu Primorec uspel izenačiti. V drugem delu pa so gostitelji zadeli še en gol. Primorec je tekmo zaključil z dvema izključitvama.

1. AMATERSKA LIGA
Chiarbola - Sovodnje 3:1 (1:1)
Strelec za Sovodnje: 12. Klančič 11-m
Sovodnje: Fabricijo, Komjanc (Vanzo), Filej, Čavdek (Hriberšek), S. Tomšič, Petejan, Stergulz, Bernardis, Klančič, Visintin (Galliussi), Švigelj. Trener: Cijan.
Nogometaši Sovodenj so morali v Dolini priznati premoč Chiarbole, ki je v drugem polčasu strla odpor Cijanovih varovancev. Gostitelji so povedli že v uvodnih minutah srečanja. Nato je belo-modrim uspelo izenačiti. V drugem polčasu pa so gostje povsem popustili. Tudi pristop ni bil pravi.

Sant’Andrea San Vito - Zarja 1:1 (0:0)
Strelec: 81. Zucchini
Zarja: Aiello, Varglien, Norante (65. Dario Marković), Spadaro, Pepelko, De Bernardi, F. Bernobi, Danijel Marković (57. Franco), R. Bernobi, Zucchini, Caselli (57. Racman). Trener: Petagna.
Rdeč karton: 65. Spadaro
Zarja ni blestela, a klub temu bi lahko na tržaškem gostovanju osvojila vse tri točke. Prvi polčas ni bil zanimiv. V drugem so najprej povedli gostje, ki so - kot je povedal odbornik Zarje Robert Kalc - zadeli iz čistega nedovoljenega položaja. Zarji je nato uspelo izenačiti z Zucchinijem, ki je izkoristil lepo podajo Patrika Racmana. Rdeči so igrali z možem manj, saj je sodnik izključil Spadara. Prihodnji konec tedna bo Zarja igrala proti Mladosti. Zaradi zasneženega igrišča bo tekma skoraj gotovo v Miljah.

Sevegliano Fauglis - Primorje 1:2 (0:1)
Strelca za Primorje: 3. Metullio, 75. Gerbini.
Primorje: Manosperti, Benvenuto, Miot, Furlan, Del Vecchio, Pacherini, Metullio (od 89. Romano), Gerbini, Casseler (od 80. Danieli), Chierini (od 58. Pezzullo), Cipolla. Trener: Ravalico.

Mladost - Isonzo prel.
Sodnik se je v Doberdobu odločil, da bodo tekmo preložili na kasnejši datum. Igrišče je bilo delno poledeleno in delno blatno. Tekmo bodo skoraj gotovo nadoknadili v sredo, 25. januarja ob ob 20.00.

2. AMATERSKA LIGA
Montebello Don Bosco - Breg 3:2 (3:0)
Strelca za Breg: 75′ Belladonna 11-m, 86′ S. Nigris
Breg: Karan, Marchetti, Pischianz, Bolcich, Mauro D’Alesio (Calabrese), Belladonna (Zinich), Daris, Martini (Spinelli), L. Nigris, S Nigris. Trener: Lacalamita.
Breg je že po prvem polčasu zaostajal za tri gole, ki jih je vse zadel Giuliano Cermelj. Gostje so reagirali v drugem polčasu. Toda prepozno, da bi lahko ogrozili zmago Montebella Don Bosca.

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Padova - Jadran Ispem 80:56 (28:17, 34:30, 62:43)
Jadran: M. Batich 11 (2:4, 3:3, 1:6), Ridolfi 3 (1:2, 1:3, 0:2), De Petris 4 (-, 2:4, -), Daneu 8 (2:5, 3:8, -), Ban 21 (7:7, 7:9, 0:4), Kojanec 0 (-, 0:1, -), Zidarič 0 (-, -, 0:1), Rajčič 2 (-, 1:1, 0:4), D. Batich 7 (0:1, 2:4, 1:4). Trener: Oberdan. Izgubljene žoge: 16; pridobljene: 10; podaje: 8; skoki: 27 (23 + 4). SON: 19.
Košarkarji Jadrana so v Padovi doživeli tretji zaporedni prvenstveni poraz in tako začeli povratni del v C-ligi gold z neuspehom in slabo predstavo. Domači so srečanje začeli silovito, saj so po dveh minutah povedli z 8:0. Jadran je v prvih šestih minutah prve četrtine dosegel le 6 točk, vse pa je prispeval Borut Ban, tako da si je Padova priigrala 12 točk prednosti. Zaostanek je sicer nekoliko omilila trojka Daniela Baticha tik pred iztekom uvodne četrtine. Začetek druge četrtine je zaznamoval slab napad oz. dobra obramba obeh ekip, saj so gledalci v uvodnih štirih minutah videli le koš De Petrisa. Jadranu se je v nadaljnjih minutah uspelo približati na tri točke zaostanka (30:27), saj je domačim ostrostrelcem dovolil le 6 točk v drugi četrtini. Začetek drugega polčasa je bil nato porazen za gostujočo peterko, saj je Padova poskrbela za delni izid 11:0 in dosegla najvišje vodstvo na tekmi pri izidu 45:30. Gostje so zopet uprizorili slabo predstavo v obrambi, saj so domači košarkarji v tretji četrtini ponovno dosegli 28 točk, tako da so si pred začetkom poslednje četrtine priigrali zadovoljivo prednost, ki so jo brez težav upravljali do konca tekme. Med košarkarji Jadrana je v napadu izstopal le Ban (21 točk), medtem ko se je med domačimi igralci izkazala trojica Domingo Sese - Sabadin - Basso (skupno 54 točk).

DEŽELNA C-LIGA SILVER
Spilimbergo - Bor Radenska 72:48 (9:12, 32:26, 54:35)
Bor: Cingerla (0:2, -, -), Basile 12 (2:6, 5:15, -) Pregarc, Tomadin 3 (0:2, 0:2, 1:3), Daneu 5 (1:2, 2:5, 0:2), Scocchi 9 (-, 3:6, 1:2), Marchesan 13 (4:4, 3:10, 1:2), Švab 2 (-, 1:2, -), Doz (-, 0:3, -), Albanese 4 (-, 1:2, 1:1). Trener: Mura.
Bor je v telovadnici v Ulici Montecengio v Trstu visoko izgubil proti Spilimbergu. Cingerla in soigralci so sicer tekmo začeli dobro, odpovedali pa so predvsem v napadu v drugem polčasu. V tretji četrtini so namreč dosegli le 9 točk, Spilimbergo pa se je v napadu razigral ter si tako priigral odločilno prednost in osvojil dragoceno zmago.