Športna nedelja: Sloga Tabor po petem setu, Vesna zmagala, Kras izgubil

ODBOJKA
MOŠKA B-LIGA
Sloga Tabor Televita - Casalserugo 3:2 (23:25, 25:22, 25:21, 14:25, 15:10)
Sloga Tabor: Rigonat 1, Bolognesi 10, Kante 8, Biribanti 24, Cettolo 18, Katalan 16, Juren (L), Princi 0, Iaccarino 4, Ivanović 4, Umek nv. Trener: Čuturić.
Odbojkarji Sloge Tabor Televita so v Repnu dosegli pomembno zmago v boju za obstanek, kljub temu pa so jim trdoživi gostje iztrgali točko. Gostje namreč niso nikoli popustili, saj so domači - med katerimi tokrat ni bilo Pavlovića in Privileggija - v prvem setu že vodili pri izidu 23:21, nato pa so dovolili igralcem Casalseruga, da osvojijo prvi niz. Odbojkarji trenerja Čuturića so v nadaljnjih dveh nizih dokazali, da so boljša ekipa in ju gladko osvojili, odpovedali pa so v četrtem setu, saj so dosegli le 14 točk. O zmagovalcu tekme je torej odločal tie-break, v katerem pa so si Cettolo in soigralci priigrali rahlo prednost in zasluženo vknjižili četrti uspeh v enotni B-ligi.

NOGOMET

ELITNA LIGA
San Luigi - Kras Repen 3:1 (1:0)
Strelec za Kras: 54. Smrtnik
Kras Repen: Dagnolo, Salkić, Tomizza, Pahor, Simeoni, Sgorbissa (od 45. Facchin), Maio (od 85. Ghersinich), Kocman (od 65. Pagliaro), Smrtnik, Carlevaris, Stančič. Trener: Kneževič.
Tržaški pokrajinski derbi elitne lige je osvojila ekipa iz Svetega Alojzija, ki se je tako maščevala za poraz v prvem delu sezone. Domačini so povedli v prvem polčasu. V začetku drugega dela je uspelo izenačiti Žigi Smrtniku. Do epiloga je prišlo v zadnjih desetih minutah, ko si branilci Krasa »skuhali« enajstmetrovko. Domačini so jo uspešno izvedli in še tretji zadetek dosegli dve minuti pred trikratnim sodnikovim žvižgom.

Vesna - Tolmezzo 1:0 (0:0)

Strelec: 60. Marocco
Vesna : Carli, Del Bello, Potenza, Male, Disnan, Avdić, Menichini (A. Kerpan), Marocco, Sammartini (Francioli), Tuan (Toffoli), Ventrini. Trener: Sandrin.
Vesna je začela leto 2017 s samimi spodbudnimi novicami, saj je proti Tolmezzu dosegla tri dragocene točke, po zaslugi katerih je njen položaj na lestvici bolj varen, poleg tega pa je vrata kriškega moštva ponovno branil dolgoletni steber in povratnik Edvin Carli. Po dolgočasnem prvem počasu so domači povedli v 60. minuti z Maroccom, nato pa so zapravili še dve odlični priložnosti z Menichinijem in Venturinijem. Že omenjeni Carli pa je bil odločilen v končnici srečanja, saj je odlično ubranil nasprotnikov strel in omogočil Vesni, da osvoji celoten izkupiček točk.

1. AMATERSKA LIGA
Primorje - Gradese 2:0 (1:0)
Strelca: 15. Pezzullo,  25. Casseler
Primorje: Manosperti, Benvenuto, Pacherini, Miot, Furlan, Pezzullo (Del Vecchio), Gerbini (Romano), Semani, Chierini, Cipolla (Awono Rooney). Trener: Ravalico.
Primorje je premagalo Gradese in tako utrdilo drugo mesto na lestvici. Domači so se do novih treh točk dokopali po zaslugi odličnega prvega polčasa, ko so najprej povedli s Pezzullom, nato pa so podvojili s Casselerjem, ki je proseško moštvo okrepil med zimsko nogometno tržnico. V drugem delu srečanja je Primorje upravljalo rezultat, tako da zmaga ni nikoli bila pod vprašajem.

Sovodnje - Mladost 2:2 (1:1)
Strelci: 2. Klančič, 12. Simeone, 82. Ferletič, 87. Klančič
Sovodnje: Quaggiato, Čavdek, Filej, Galliussi, S. Tomsič, De Matteo (Bernardis), Černe (Vanzo), Stergulz, Klančič, Hriberšek (Komjanc), Švigelj. Trener: Cijan.
Mladost: Peressin, Di Bert, Silvestri, Ferletič, D. Peric, Patessio, S. Furlan, M. Peric, A. Cadez, Simeone (Bressan), Sangalli (Colja). Trener: Vosca.
Nogometaši Sovodenj in Mladosti so se razšli s točko, s katero zasedata obe ekipi še naprej zadnje oz. predzadnje mesto na lestvici. Gledalci niso imeli niti časa, da se usedejo na tribuni, saj je Klančič že v drugi minuti poskrbel za vodstvo Sovodenj. Mladost je nato takoj odreagirala in najprej ogrozila nasprotnikova vrata s prostim strelom, nato pa je izenačila v 12. minuti z zadetkom Simeoneja, ki je izkoristil briljantno podajo Ferletiča. Tekma je bila nato dinamična, rezultat pa se do odmora ni spremenil. Tako kot se je v prvem delu srečanja vse zgodilo v samem uvodu, je o končnem rezultatu odločala končnica tekme. V 82. minuti je neustavljivi Ferletič poskrbel za vodstvo gostov s sijajnim strelom v sedmico, Sovodnje pa so tedaj odreagirale in izenačile v 87. minuti s Klančičem. Tekme pa ni bilo konec, saj je v zadnji minuti Samuel Furlan lepo podal Bressanu, ki je premagal Quaggiata, njegov strel pa je odbila vratnica.

Zarja - Chiarbola 0:0
Zarja: Francesco Aiello, Varglien, Norante, Spadaro (Markovic), Pepelko, Debernardi, Caselli (Racman), Federico Aiello, Francesco Bernobi, Zucchini (Franco), Marocco. Trener: Petagna.
Zarja se je morala zadovoljiti le s točko, potem ko je zapravila več priložnosti za zadetek. V prvem polčasu so bili pri zaključevanju nezbrani Caselli, Zucchini in Francesco Bernobi. V drugem delu srečanja je bila tekma manj dopadljiva, kljub temu pa je Zarja imela vajeti igre v svojih rokah. Strel Racmana je šel mimo vrat, pet minut pred koncem pa je vratar Chiarbole odbil strel Marocca, tako da so gostje praznovali zaradi osvojene točke, saj v 90 minutah niso sprožili niti strela v Zarjina vrata.

2. AMATERSKA LIGA
Breg - Romana 2:0 (1:0)
Strelca: 26. Pischianz; 80. L. Nigris
Breg: Karan, Marchetti, Pischianz (Calabrese), Bolcich, Beltrame, Belladonna (D. D'Alesio), Madrusani (Martini), Daris, L. Nigris, M. D'Alesio, S. Nigris. Trener: Lacalamita.
Breg je letos prava nerešljiva uganka za močno Romano, ki je že drugič izgubila proti nogometašem trenerja Lacalamite, ki so tako tekmeca dohiteli na drugem mestu skupnega seštevka. Domači so povedli v 26. minuti po zaslugi zadetka Pischianza, Romana pa je nato tudi zgrešila enajstmetrovko. Po izenačenem drugem polčasu je končni izid postavil Loris Nigris, ki je v 80. minuti premagal nasprotnikovega vratarja, tako da je tekmo predčasno zapečatil.