Športna nedelja: Jadran sijajno! Nogometaši večinoma sklonjenih glav

3. dec. 2016 | 21:20

KOŠARKA
DRŽAVNA C-LIGA GOLD
Jadran Ispem - Codroipo 72:55 (18:13, 35:24, 55:38)
Jadran: M. Batich 6 (-, 0:3, 2:3), Ban 13 (5:5, 1:3, 2:6), De Petris 13 (3:5, 5:8, 0:1), Daneu 14 (-, 7:10, 0:2), D. Batich 3 (-, 0:1, 1:6), Kojanec nv, P. Zettin 0 (-, 0:1, -), Belluzzo nv, Ridolfi 15 (3:3, 6:8, 0:2), Cettolo nv, Rajčič 8 (-, 1:2, 2:6), D. Zettin 0 nv. Trener: Oberdan. Izgubljene žoge: 19; pridobljene: 7; podaje: 13; skoki: 39 (28 + 11). SON: 17.
Košarkarji Jadrana so se z odlično predstavo proti Codroipu dokopali do pete zaporedne zmage. Uvodne minute v telovadnici na Opčinah so bile zelo izenačene, Jadran pa je prvi manjši delni izid uresničil pred zaključkom prve četrtine, ko se je združena ekipa dokopala do rahlega vodstva po zaslugi dveh trojk Daniela Baticha in Rajčiča ter dveh točk Daneua. S košem v prvem polčasu razpoloženega Infantija so se gostje približali na dve točki zaostanka (20:18), tedaj pa je stopil v ospredje Ridolfi, ki je prispeval dva lepa koša, vrhunsko asistenco za Daneua, za najvišje vodstvo združene ekipe pa je poskrbel Matija Batich s trojko tik pred glavnim odmorom. Odločilen beg je nato domačim košarkarjem uspel v tretji četrtini, ko je peterka, ki so jo sestavljali Matija Batich, Martin Ridolfi, Borut Ban, Aleksander Daneu in Stanko Rajčič, poskrbela za delni izid 13:4 in med drugim uprizorila več minut zelo atraktivne košarke, s katero si je Jadran priigral 17 točk naskoka, tako da so bile poslednje minute srečanja le formalnost. O vrhunski kolektivni predstavi Jadrana priča podatek, da so kar štirje košarkarji prispevali 13 ali več točk.

NOGOMET

ELITNA LIGA
Vesna - Manzanese 3:2 (1:1)
Strelci: 25. Marocco, 80. Male, 94. A. Kerpan
Vesna: Marković, G. Kerpan, Potenza, Male, Disnan, Antonič, Tuan (65. Venturini), Marocco, Sammartini (42. De Napoli), Božičič, Menichini (75. A. Kerpan). Trener: Sandrin.
Junak srečanja v Križu je bil Albert Kerpan, ki je poskrbel za pirotehnični konec zelo dopadljive tekme, saj je v četrti minuti sodnikovega dodatka premagal nasprotnikovega vratarja, tako da je kriška enajsterica osvojila celoten izkupiček točk. Poškodoval (nategnjene vezi) se je Sammartini.

Cjarlins Muzane - Kras Repen 4:1 (1:1)
Strelec za Kras: 15. Sgorbissa
Kras Repen: Dagnolo, Salkič, Tomizza, Pahor, Spetič, Facchin, Sgorbissa (od 60. Carlevaris), Kocman (od 72. Milan), Smrtnik, Grujić, Stančič. Trener: Kneževič.
Visok poraz je morda prehuda kazen za Kras, ki je prvi povedel z Sgorbisso. Gostitelji so pred koncem prvega polčasa izenačili (v 35. minuti Fabbro). Spetič je zgrešil lepo priložnost za 2:1. Kras je nato zmedel gol domačinov, ki so prvi na lestvici, v 2. minuti drugega polčasa. Nato sta padla še dva zadetka: v 75. in 90. minuti.

PROMOCIJSKA LIGA
Juventina - Trieste Calcio 0:0
Juventina: Bon, Novati, Iansig, Racca, Antonutti, Zorzut, Madonna, Innocenti, Predan, Nardella, Švigelj (59. Sant). Trener: Sepulcri.
Po dolgočasni tekmi sta se Juventina in Trieste Calcio razšla s točko. V uvodnem delu prvega polčasa je Juventina ustvarila več priložnostni za zadetek, Bon pa je moral nato dvakrat posredovati tik pred odmorom. V drugem polčasu sta se ekipi večinoma borili na sredini igrišča, tako da je remi pravičen izid. Naj omenimo, da je za Juventino, ki je nastopila v okrnjeni postavi, od prve minute prvič zaigral napadalec Klemen Švigelj (letnik 1993) iz Cerknice.

Primorec - Valnatisone 0:2 (0:1)
Primorec: Bonin, Rihter, Rocca (Muccio Grasso), Farosich, Scommegna, Vesnaver (Luongo), Grego, Tropea (Curelli), Zacchigna, Iadanza, Ruzzier. Trener: Sorrentino.
Primorec je moral priznati premoč odličnega Valnatisoneja, ki je v Trebčah dosegel po en gol v vsakem polčasu in zasluženo osvojil tri točke.

1. AMATERSKA LIGA
Zarja - Pro Romans Medea 0:1 (0:0)
Zarja: Francesco Aiello, Varglien (D. Markovič), Norante, Spadaro, Fontanella, Debernardi, Marocco, Aiello, R. Bernobi, Zucchin (Franco), Racman (Caselli). Trener: Petagna.
Zdesetkana Zarja je po izenačenem srečanju klonila proti ekipi Pro Romans Medea. Za nogometaše trenerja Petagne, ki so odigrali solidno srečanje, je bila usodna naivna napaka v 77. minuti srečanja, ki je omogočila gostom, da dosežejo odločilni zadetek.

Sovodnje - Fogliano Turriaco 1:2 (0:1)
Strelec: 54. Hriberšek
Sovodnje: Fabricijo, Petejan (Galliussi), Filej, Bytyqi (Piva), Buffa, S. Tomsič, Visintin, Stergulz, Klančič, Hriberšek, N. Tomsič (Vanzo). Trener: Cijan.
Nogometaši Sovodenj so uprizorili solidno predstavo, tudi tokrat pa so travnato zelenico zapustili sklonjenih glav. Fogliano Turriaco je povedel z 0:2 na začetku drugega polčasa. Domači so tedaj odreagirali in zmanjšali zaostanek s Hriberškom, nato je Visintin zadel prečko, nasprotnikova vrata pa so bila začarana, tako da so se zmage veselili gostje.

Cormonese - Primorje 2:1 (0:1)
Strelec: 10. Rooney
Primorje: Manosperti, Miot, Cerar, Furlan, Delvecchio, Pacherini, Metullio, Chierini (Pezzullo), Rooney (Danieli), Semani, Romano (Paoletti). Trener. Ravalico.
Proseško Primorje je doživelo v Krminu nepričakovan poraz. Gostje so sicer povedli, v drugem polčasu pa so povsem popustili, kar je izkoristila domača enajsterica, ki je najprej izenačila, nato pa povedla in osvojila celoten izkupiček točk.

Aquileia - Mladost 0:1 (0:1)
Strelec: 35. Sangalli
Mladost: Peressin, D. Peric, Silvestri (Iodice), Ferletič, R. Furlan, Kogoj, Colja (Marušič), M. Peric, Sangalli, Simeone (Leghissa), S. Furlan. Trener: Vosca.
Nogometaši Mladosti so uprizorili odlično predstavo in dosegli že tretjo zaporedno zmago. Tekma v Ogleju je bila zelo izenačena, odločilni zadetek pa je prispeval Sangalli, ki je v 35. minuti premagal nasprotnikovega vratarja.

2. AMATERSKA LIGA
Breg - Ruda 1:2 (1:0)
Strelec: 8. Sebastian Nigris, 81. Rigonat, 87. Pantanali
Breg: Karan, Calabrese, Spinelli, Bolcic, Beltrame, Belladonna, Modrussani (Martini), Daris, L. Nigris, M. D'Alesio, S. Nigris. Trener: Lacalamita.
Vodilna Ruda se je morala pošteno namučiti, da je premagala drugouvrščeni Breg. Moštvo iz Doline je srečanje odlično začelo in povedlo v 8. minuti z zadetkom Sebastiana Nigrisa po lepem strelu s kota Belladonne. Domači so imeli enkratno priložnost tudi na začetku drugega dela srečanja, a so jo zapravili. Nato je Ruda zagospodarila na igrišču in v izdihljajih srečanja izkoristila dve napaki domače enajsterice in tako v Dolini osvojila tri točke.

3. AMATERSKA LIGA
Gaja - UFM 2:3 (2:0)
Strelec: 20. avtogol, 40. Ban
GAJA: Bairami, Chinnicci, Spena, Palermo, Casertano, Lauro, Torcello (Vidoni), Urbani (Ban), Saule, Iurissevich, Mania (Vrse). Trener: Venanzi.
Izključen (po tekmi): Torcello.
Potem ko je vodila že z dvema zadetkoma, je Gaja morala priznati premoč drugouvrščenega tržiškega moštva UFM, ki je v drugem polčasu kar trikrat premagal Bairamija.